Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym są Amazon Sponsorowane reklamy displayowe i jak z nich korzystać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym są Amazon Sponsorowane reklamy displayowe i jak z nich korzystać

Każdy Amazon sprzedawca warty swoich ASINów wie o PPC – czyli diabelskim planie wujka Jeffa, który ma na celu skłonienie nas wszystkich do walki między sobą, jednocześnie wrzucając do jego kieszeni dolary szybciej niż chmara piątoklasistów w kasynie z grami polegającymi na wrzucaniu dolarów do gigantycznej kieszeni.

Ale w okolicy jest nowy dzieciak PPC.

I w przeciwieństwie do wszystkich Amazonoferowanych wcześniej przez Seller Central PPC, ten nowy typ formatu reklamy PPC umożliwia sprzedawcom dotarcie do klientów, gdy są oni Amazon… i wyłącz Amazon!

Nazywają się one sponsorowanymi reklamami displayowymi. W tym poście dokładnie opiszę, czym one są, kto może z nich korzystać oraz jak je utworzyć i uruchomić.

Co wyróżnia wyświetlanie sponsorowane

Wspomniałem już o całym „wył Amazon”, więc za chwilę omówię to bardziej szczegółowo.

Jedną z głównych różnic między reklamami sponsorowanych reklam displayowych a reklamami produktów sponsorowanych i sponsorowanych marek jest to, że nie wyświetlają się one klientom Amazon na podstawie wyszukiwania słów kluczowych.

To znaczy, kiedy klient idzie do Amazon.com, wpisuje to, czego szuka i trafia do wyszukiwania, reklamy sponsorowanych marek i reklamy produktów sponsorowanych pojawiają się na stronie wyników w oparciu o to, czego szukała osoba, ale wyświetlanie sponsorowane nie.

Zamiast tego wyświetlanie sponsorowane kieruje reklamy do potencjalnych klientów na podstawie ich zachowania:

 • Wcześniej kupowali produkty z tej samej kategorii lub kategorii powiązanej z Twoim produktem.
 • Przeglądają oferty zawierające produkty podobne do Twoich
 • Patrzą na kategorie produktów, do których należy Twój produkt lub są z nim powiązane
 • Wcześniej kupili Twój produkt
 • Wcześniej oglądali Twój produkt

Następnie, w oparciu o te zachowania, Twoja reklama może być wyświetlana w wielu różnych lokalizacjach.

Zakładając, że masz najwyższą ofertę – wyświetlanie sponsorowane jest jak każda inna reklama PPC, licytujesz z innymi sprzedawcami, którzy również chcą zaprezentować swój produkt temu samemu klientowi, aby wygrać upragnione miejsce.

Reklamy graficzne są wyświetlane na stronach internetowych w ramach „Amazon Sieć reklamowa”.

Innymi słowy, strony internetowe, które nie są Amazon.

To jest pierwsze dla Amazon PPC i umożliwia zasadniczo „retargetowanie” osób, które oglądały listę Twojego produktu lub podobnego produktu w ciągu ostatnich 30 dni, ale nie dokonały zakupu, i wyświetlanie przed nimi reklam prezentujących Twój produkt w dowolnym miejscu w Internecie.

Rekommenderad:  Możliwość łączenia: co to jest i jak pomaga budować wysokiej jakości linki zwrotne

Jaka jest różnica pomiędzy Amazon DSP i Amazon Wyświetlać reklamy?

Amazon ma dwa rodzaje podobnych typów reklam: DSP i sponsorowane reklamy displayowe.

Sponsorowane reklamy displayowe, którymi zarządzasz samodzielnie za pośrednictwem Centrum Sprzedawcy i masz bardzo ograniczone możliwości kierowania. Zasadniczo są albo albo

Amazon DSP, z drugiej strony, pozwala na bardzo szczegółowe opcje kierowania i duży haczyk: musisz zobowiązać się do budżetu kampanii w wysokości około 35 000 USD, aby móc z nich korzystać. Auć.

Więc gdzie dokładnie pojawiają się reklamy sponsorowane?

Jak widać w poniższej tabeli (dokładniej drobnym drukiem), obecnie sprzedawcy mogą kierować do swoich odbiorców jedynie sponsorowaną reklamę displayową opartą na „obejrzeniach”.

Te reklamy będą wyświetlane tylko w witrynach i aplikacjach innych firm poza Amazon.

Istnieją trzy inne miejsca, w których mogą być wyświetlane sponsorowane reklamy displayowe i wszystkie trzy są włączone Amazon – w wykazach konkurencji, w wykazach produktów związanych z reklamowanym produktem oraz na stronach kategorii w serwisie Amazon związane z reklamowanym produktem.

Jednak obecnie te opcje rozmieszczania są dostępne tylko dla dostawców i agencji, którzy wyświetlają reklamy w imieniu firmy Amazon klienci.

Jak wyglądają sponsorowane reklamy displayowe?

Nie możesz dostosować wyglądu sponsorowanych reklam displayowych, po prostu wybierasz produkt lub produkty, które mają wyświetlać i Amazon automatycznie wypełnia reklamę tytułem produktu, ceną, liczbą gwiazdek i recenzji oraz wezwaniem do działania „Kup teraz”.

Jak tworzyć sponsorowane reklamy displayowe

Sponsorowane reklamy displayowe można znaleźć, przechodząc na stronę advertising.amazon.com i najeżdżając kursorem na „Produkty” w górnym menu.

Lub logując się na swoje konto Seller Central i klikając „Reklamy” w poziomym menu i wybierając Menedżera kampanii z menu rozwijanego.

W Menedżerze kampanii kliknij „Utwórz kampanię”.

Zobaczysz wtedy wyświetlanie sponsorowane jako prawo do trzech możliwości.

Po kliknięciu „Kontynuuj” zostanie wyświetlona cała strona z sekcjami, które należy wypełnić przed uruchomieniem nowej kampanii.

Utwórz kampanię: Ustawienia – Nadaj swojej kampanii nazwę, ustaw datę początkową i końcową oraz wybierz dzienny budżet.

Rekommenderad:  Jak zdobyć obserwujących na TikTok? [Guia Completo]

Utwórz grupę reklam: Ustawienia – Tutaj nadajesz nazwę swojej grupie reklam.

Utwórz grupę reklam: Odbiorcy – Jak wspomniałem wcześniej, w tej chwili sprzedawcy mają tylko opcję targetowania odbiorców na podstawie wyświetleń. Więc nie ma tu nic do roboty.

Produkty – Jak ze wszystkimi Amazon typów reklam, tutaj możesz wybrać, które produkty będą wyświetlane w Twojej kampanii. Chociaż reklamy wyświetlają tylko jeden produkt na raz, możesz wybrać wiele produktów tutaj i AmazonAlgorytm s zadecyduje, która jest najodpowiedniejsza, na podstawie tego, kto zobaczy reklamę.

 • Licytacja – Na koniec wybierasz kwotę, którą chcesz licytować, aby pokonać konkurencję i wygrać miejsce docelowe, w którym będzie wyświetlana Twoja reklama. Na podstawie wprowadzonej kwoty Amazon wydadzą mniej lub więcej w zależności od prawdopodobieństwa zakupu przez osobę, która to widzi. Nigdy jednak nie przekroczą budżetu dziennego wprowadzonego podczas początkowego tworzenia kampanii.

Następnie wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć „Rozpocznij kampanię”. Ponieważ reklama jest całkowicie tworzona przez Amazon (tj. nie piszesz własnego nagłówka) nie musisz czekać, aby zobaczyć, czy zostanie zatwierdzony.

Moje wyniki z wyświetlaniem sponsorowanym

Przez miesiąc prowadziłem sponsorowaną kampanię displayową. Po miesiącu wydałem 182 USD i uzyskałem 158 kliknięć za mniej więcej 1 USD10,20 CPC. Nie jest to absurdalnie złe, ale z pewnością jest na wysokim poziomie dla CPC (i dla nas wyższe niż produkty sponsorowane).

Niestety po 158 kliknięciach nie udało nam się uzyskać żadnej sprzedaży. Chociaż wielkość próbki jest niewielka, inni sprzedawcy zgłosili podobne wyniki.

Kto może korzystać z wyświetlania sponsorowanego?

Wyświetlanie sponsorowane jest obecnie dostępne w:

 • Stany Zjednoczone
 • Kanada
 • Zjednoczone Królestwo
 • Francja, Niemcy
 • Włochy
 • Hiszpania
 • Indie
 • Japonia.

W Stanach Zjednoczonych są one dostępne tylko dla sprzedawców zarejestrowanych w rejestrze marki, sprzedawców i agencji, których klienci sprzedają produkty na Amazon w Stanach Zjednoczonych. W przypadku innych platform handlowych wyświetlanie sponsorowane jest często tylko dostępne dla agencji.

Plusy i minusy wyświetlania sponsorowanego

Zalety

 • Wyświetlanie sponsorowane to pierwszy format reklamy PPC w Seller Central, który umożliwia ponowne kierowanie reklam do klientów, którzy wykazali zainteresowanie Twoim produktem lub podobnym produktem, ale nie są już nim zainteresowani. Amazon.
 • Retargeting od dawna jest skutecznie stosowany na FacebookGoogle i sieci reklam natywnych i jest sprawdzonym sposobem na konwersję klientów, którzy nie pociągnęli za spust i kupili produkt, gdy pierwszy raz zobaczyli Twój produkt.
 • Wiesz na pewno, że osoba, którą retargetujesz, jest zainteresowana zakupem Twojego produktu, ponieważ faktycznie go obejrzała.
 • Ze względu na brak możliwości wyboru, jakie obecnie mają sprzedawcy podczas konfigurowania reklamy, konfiguracja reklam jest głupio prosta.
 • płacisz za Amazon Sponsorowane reklamy displayowe na podstawie kosztu kliknięcia (CPC). Płacisz więc tylko wtedy, gdy osoba, która zobaczy Twoją reklamę, faktycznie w nią kliknie.
 • Amazon sponsorowana reklama displayowa została uruchomiona dopiero w październiku 2019 r., więc teraz jest świetny moment, aby wejść, dopóki nie jest całkowicie nasycona, a CPC jest nadal stosunkowo niski.
Rekommenderad:  Rozszerzenie Google Bard dla przeglądarki | Jak to zdobyć?

Cons

 • Sprzedawcy mogą teraz wybrać tylko opcję odbiorców „Wyświetl”. Nie możesz więc kierować reklam na oferty konkurencji.
 • Brak przejrzystości co do tego, gdzie i kiedy powinny być wyświetlane Twoje reklamy
 • Nie możesz dostosować treści ani wyglądu reklamy, co utrudnia przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta.

Wniosek

Chociaż są dość restrykcyjne pod względem projektu i nagłówka, Amazon Sponsorowane reklamy displayowe to doskonały sposób na zrobienie czegoś, co do tej pory nie było możliwe — ponowne kierowanie reklam do klientów, którzy oglądali Twój wpis poza Amazon i dać drugą szansę na dokonanie sprzedaży.

Retargeting to sprawdzony sposób na odzyskanie klientów, którzy byli zainteresowani Twoim produktem, ale nigdy go nie pociągnęli, więc przetestowanie sponsorowanych reklam displayowych tak szybko, jak to możliwe, aby sprawdzić, czy mogą poprawić konwersje, wydaje się oczywiste.

Table of Contents