Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym są Facebook Alerty dotyczące moderacji grupy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym są Facebook Alerty dotyczące moderacji grupy?

Facebook alerty dotyczące moderacji grup to świetny sposób na monitorowanie potencjalnie obraźliwych lub nieodpowiednich treści udostępnianych w Twojej grupie Facebook grupy.

Otrzymując powiadomienie za każdym razem, gdy w grupie, którą moderujesz, pojawi się nowy post, możesz szybko podjąć działania, usunąć post, zgłosić go Facebooklub ostrzec członków grupy.

Facebook alerty dotyczące moderacji grup to także świetny sposób dla administratorów na obserwowanie swoich grup i upewnianie się, że pozostają one uprzejme i odpowiednie. Korzystając z tych alertów, administratorzy mogą proaktywnie identyfikować potencjalne problemy, zanim staną się one poważnymi problemami.

Rodzaje alertów moderacji

Istnieją różne alerty moderacji, których możesz użyć na swoim Facebook grupy, a każda ma swój własny cel i korzyści. Oto spojrzenie na każdy typ i sposób, w jaki może pomóc Twojej grupie pozostać na właściwej drodze:

1. Alerty dotyczące zaangażowania

Według Facebook, alerty zaangażowania informują administratorów, „kiedy posty lub komentarze w Twojej grupie otrzymują znaczącą odpowiedź”. Jest to przydatne, gdy chcesz być na bieżąco z najważniejszymi dyskusjami w grupie (np. posty z dużą liczbą komentarzy, posty z dużą ilością reakcji itp.).

Facebook Alerty dotyczące moderacji grup

2. Alerty słów kluczowych

Facebook daje nam, jako administratorom, narzędzie alertów słów kluczowych, aby skutecznie regulować naszą grupę. Przeszukuje wszystkie rozmowy – zarówno posty, jak i komentarze – w naszym kanale grupowym w poszukiwaniu określonych wyrażeń i kategorii treści, takich jak język i słowa kluczowe, które mogą wskazywać na spam, spory, nękanie lub przemoc.

Inny Facebook administratorzy grup używają również alertów dotyczących słów kluczowych do monitorowania wszelkich naruszeń zasad grupy. Większość biznesu Facebook grupy zniechęcają członków do promowania własnego biznesu, aby chronić członków przed pobieżnymi ofertami. Inny Facebook grupy uważaj na wulgaryzmy.

Rekommenderad:  Widgety są oceniane tak, że zwiększają złożoność uszkodzonej strony głównej iOS
Facebook Alerty dotyczące moderacji grup

3. Alerty o konfliktach

Conflict Alert użyje modeli uczenia maszynowego do wykrywania problemów i powiadamiania administratora. Administratorzy mogą podjąć natychmiastowe działania po otrzymaniu powiadomienia, usuwając komentarze, wykluczając użytkowników z grupy, ograniczając liczbę komentarzy, które użytkownik może komentować lub komentować dany artykuł itp.

Jak skonfigurować alerty moderacji na komputerze

Jak większość ludzi, używasz Facebook aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Ale jak sprawić, by Twoja strona nie stała się hałaśliwym, chaotycznym bałaganem? Jednym ze sposobów jest użycie alertów moderacji.

Aby skonfigurować alerty moderacji na swoim laptopie, wykonaj następujące kroki:

1. otwarty Facebook w Twoim komputerze.

2. Kliknij kartę Grupa u góry ekranu.

3. W lewej kolumnie kliknij nazwę Facebook grupę, którą moderujesz.

4. W prawej kolumnie znajdziesz narzędzia administracyjne.

5. Przewiń w dół i kliknij Alerty moderacji.6. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.

Facebook Alerty dotyczące moderacji grupy — ikona koła zębatego

6. Wybierz typ alertu moderacji, który chcesz skonfigurować, klikając przycisk Utwórz obok alertu.

Facebook Alerty dotyczące moderacji grup
 • W słowach kluczowych możesz wprowadzić konkretne słowa, o których chcesz otrzymywać powiadomienia.
 • W sekcji Zaangażowania możesz ustawić rodzaj zaangażowania, który przyciągnie Twoją uwagę (duża liczba komentarzy pod postem, duża liczba reakcji na post lub komentarz itp.)
Facebook Alerty dotyczące moderacji grup

8. I wszystko gotowe! Raz Facebook wykryje którykolwiek ze skonfigurowanych alertów moderacji, wszyscy administratorzy i moderatorzy grupy zostaną powiadomieni o alercie.

Jak skonfigurować alerty moderacji na urządzeniach mobilnych

Jak większość Facebook użytkowników, prawdopodobnie masz kilka grup, które regularnie sprawdzasz, aby zobaczyć, czy ktoś nie opublikował czegoś nowego lub godnego uwagi. Ale co, jeśli chcesz mieć możliwość szybkiego usuwania postów, które mogą naruszać zasady Twojej grupy? Lub możesz chcieć być łatwo powiadamiany o postach i komentarzach, które wzbudzają duże zainteresowanie.

Możesz skonfigurować alerty moderacji w telefonie, aby otrzymywać powiadomienia o dodaniu lub zaktualizowaniu wpisu w grupie, którą moderujesz. Oto jak:

Rekommenderad:  Jak utworzyć grupę na Snapchacie: przewodnik krok po kroku

1. Otworzyć Facebook grupę, dla której chcesz ustawić alerty moderacji.

2. Kliknij ikonę plakietki w prawym górnym rogu grupy, aby przejść do sekcji narzędzi administracyjnych.

Facebook Alerty dotyczące moderacji grup

3. Kliknij Alerty moderacji.

Facebook Alerty dotyczące moderacji grup

4. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.

5. Wybierz typ alertu, który chcesz utworzyć (słowo kluczowe, zaangażowanie lub konflikt).

 • Podobnie jak w przypadku ustawiania alertów moderacji w trybie pulpitu, możesz dodać określone słowa kluczowe w Alertach słów kluczowych.
 • Możesz także ustawić kryteria dla typu alertów dotyczących zaangażowania, o których chcesz otrzymywać powiadomienia.
Facebook Alerty dotyczące moderacji grup

6. Gdy wszystko zostanie skonfigurowane, wszyscy administratorzy i moderatorzy grupy zostaną powiadomieni o tych alertach.

Jak przeglądać alerty dotyczące moderacji

Jak większość Facebook użytkowników, prawdopodobnie codziennie sprawdzasz aktywność swojej grupy, aby zobaczyć, czy jakieś posty nie wymagają Twojej uwagi. Ale co, jeśli nie masz czasu codziennie przeglądać wszystkich alertów moderacji?

Facebook ma dla Ciebie rozwiązanie – alerty moderacyjne! Gdy otrzymasz alert moderacji dotyczący grupy, pojawi się on w sekcji Alerty moderacji grupy wraz z nazwiskami osób, które opublikowały zawartość. Wystarczy, że klikniesz w przefiltrowaną treść, aby zobaczyć, czy dyskusja wymaga ingerencji ze strony moderatorów.

Facebook Alerty dotyczące moderacji grup

Sekcja Alerty moderacji to świetny sposób na szybkie przeglądanie moderowanych postów i określanie, które z nich wymagają Twojej uwagi.

Możesz także użyć alertów moderacji, aby zwracać uwagę na obraźliwe lub szkodliwe treści, które wpływają na ogólny ton i atmosferę grupy.

Więc pamiętaj: jeśli zobaczysz nieodpowiedni post w swojej grupie, nie wahaj się przejrzeć alertu moderacji i podejmij niezbędne działania.

Może to być właśnie to, czego potrzebuje Twoja grupa, aby ponownie zacząć działać.

Końcowe przemyślenia

Minął już ponad rok Facebook udostępnił funkcję alertów moderacji grupy. Ponieważ media społecznościowe zyskują na popularności, właściciele firm muszą zastanowić się, jak to zrobić Facebook alerty dotyczące moderacji grup mogą pomóc im w skuteczniejszym zarządzaniu społecznościami online.

Rekommenderad:  Sekrety kierowania menedżerami w HubSpot, które skracają cykle sprzedaży i poprawiają wskaźniki zamknięcia

Ten typ systemu powiadomień powiadamia administratorów o dodaniu nowych postów oraz opublikowaniu odpowiedzi lub komentarzy.

Pozwala to firmom śledzić dyskusje i opinie w grupie, zapewniając, że wszyscy członkowie czują, że mają głos, a wiadomość jest dostarczana dokładnie i na czas.

Podobnie jak w przypadku alertów moderacji, czy też filtrujesz Facebook prośby członków grupy do Twojej społeczności? Jeśli tak, sprawdź rozszerzenie Group Leads Chrome.

Jest to łatwe w użyciu oprogramowanie, które pomoże Ci zdobyć więcej potencjalnych klientów i sprzedawać więcej produktów Facebook członków grupy na AUTOPILOCIE, dzięki czemu możesz skupić się na najbardziej krytycznej części swojej firmy.