Czym są martwe strefy Wi-Fi i jak ich unikać

Czym są martwe strefy Wi-Fi i jak ich unikać 1

Martwe strefy Wi-Fi mogą być denerwujące, ponieważ mogą uniemożliwić korzystanie z Internetu w określonej części domu. Ale dlaczego istnieją martwe strefy WiFi? Jeśli WiFi jest włączone, powinno to wystarczyć, aby sygnał dotarł do każdego rogu domu, prawda? Nie dokładnie.

Coś może więc zablokować te fale radiowe, co uniemożliwi dostęp do Internetu. Martwa strefa Wi-Fi może komplikować rzeczy, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby obejść je. Co to są martwe strefy WiFi i co może je powodować?

Jakie są martwe strefy WiFi?

Martwe strefy WiFi to obszary, do których sygnał WiFi po prostu nie może się dostać. Jest to obszar, w którym fale radiowe są przez coś blokowane. Może to być coś takiego jak grube ściany lub metal, taki jak drut z kurczaka. O ile nie zastosujesz obejścia, martwa strefa Wi-Fi będzie obszarem Twojego domu, w którym nie będziesz mógł przejść do trybu online.

Czym są martwe strefy Wi-Fi i jak ich unikać 2

Co może powodować martwą strefę WiFi?

Niestety istnieje kilka rzeczy, które mogą spowodować martwą strefę WiFi. Na przykład takie rzeczy jak:

    Inne urządzenia z WiFi Grube ściany gipsowe Urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak kuchenki mikrofalowe, telefon bezprzewodowy itp. Duże metalowe przedmioty, takie jak szafki na dokumenty Umieszczenie routera na drugim końcu dużego biura Systemy bezpieczeństwa Elektroniczne nianie Bezprzewodowe systemy dźwiękowe

Jak naprawić martwą strefę WiFi

Dobra wiadomość jest taka, że ​​można obejść martwe strefy WiFi. Możesz wypróbować takie rzeczy jak:

Wzmacniacz bezprzewodowy Przesuń router blisko, może do środkowej części pokoju. Upewnij się, że antena routera jest skierowana prosto w górę. Jeśli jest wygięty na boki, zasięg będzie mniejszy. Użyj przewodowego połączenia Ethernet. Kable mogą nie być ładnym widokiem, ale przynajmniej dostaniesz WiFi tam, gdzie jest to potrzebne. Umieść router na środku pokoju, aby miał szeroką i otwartą przestrzeń. Znajdź najmniej przeciążony kanał za pomocą WiFi Analyzer dla Androida. Możesz także spróbować inSSIDer dla Windows i Mac

Czym są martwe strefy Wi-Fi i jak ich unikać 3

Wniosek

Martwe strefy Wi-Fi to coś, z czym prędzej czy później będziesz musiał sobie poradzić. Ale przynajmniej wiesz, jak poradzić sobie z tym problemem w przyszłości.