Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym się różnią w 2023 roku?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym się różnią w 2023 roku?

Rozpoczęcie działalności wiąże się z wieloma różnymi czynnikami. Właściciele firm muszą wybrać odpowiednią strukturę biznesową dla swoich nowych organizacji. Wybrany przez Twoją firmę system będzie miał wpływ na to, jak Twoja firma będzie działać w przyszłości.

Profesjonaliści, tacy jak architekci, księgowi, lekarze i prawnicy, potrzebują ochrony przed odpowiedzialnością, dlatego wybierają struktury LLC lub PLLC. Jednak ludzie często nie wiedzą, na czym polegają te struktury i którą wybrać. Tutaj porównamy PLLC z LLC i pomożemy zrozumieć, czym się różnią.

Gdy zrozumiesz ograniczenia i wymagania tych opcji, wybór odpowiedniego typu do Twoich potrzeb będzie łatwy.

Podstawy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki osobowej lub jednoosobowa działalność gospodarcza naraża właścicieli na osobiste zobowiązania, a oni mogą szybko popaść w długi poprzez swoją działalność. Dlatego właściciele tworzą korporacje, które ograniczają odpowiedzialność, ale wymagają prowadzenia dokumentacji i raportowania.

Struktura spółki LLC umożliwia właścicielom elastyczne zarządzanie, zapewniając jednocześnie ochronę przed odpowiedzialnością osobistą, podobnie jak w przypadku korporacji. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są zatwierdzane przez stany, a nie przez przepisy federalne.

Właściciele LLC są nazywani „członkami”, a ochrona LLC chroni ich majątek osobisty. Członkowie nie mogą ich utracić w wyniku działań firmy i nie ponoszą odpowiedzialności za procesy sądowe lub długi.

LLC oferują opodatkowanie tranzytowe, co oznacza, że ​​wszyscy członkowie LLC są indywidualnie odpowiedzialni za opodatkowanie zysków i strat LLC, które ponoszą. W spółkach LLC nie ma podwójnego opodatkowania. Jeśli nie chcesz samodzielnie zakładać swojej organizacji, możesz znaleźć niezawodną firmę usługową LLC, która zrobi to wszystko za Ciebie.

Wyjaśnienie profesjonalnych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Profesjonalne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to „ulepszone” wersje spółek LLC z wymogiem posiadania licencji zawodowej. Ta struktura firmy jest przeznaczona dla licencjonowanych profesjonalistów, takich jak księgowi, prawnicy i lekarze.

Jeśli organizacja wymaga licencji, certyfikatu lub rejestracji przez państwo w celu oferowania usług, prawdopodobnie może kwalifikować się do PLLC. Zasadniczo nie można otwierać firm, takich jak restauracje, myjnie samochodowe, agencje tworzenia stron internetowych i inne podobne firmy w ramach PLLC.

Profesjonalna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może świadczyć wyłącznie usługi związane z posiadaną licencją zawodową. Innymi słowy, nie możesz otworzyć firmy prawniczej i sprzedawać ciasteczek na boku. Z drugiej strony spółka z oo może sprzedawać ubrania i napoje, ponieważ żaden rodzaj działalności nie wymaga licencji.

Rekommenderad:  Jak promować podcast za pomocą reklam, mediów społecznościowych, SEO i nie tylko

Profesjonalne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością również mają członków, ale istnieją określone ograniczenia co do tego, kto może być właścicielem tego biznesu.

Mimo że LLC i PLLC są podobne, istnieją między nimi pewne krytyczne różnice, które musisz zrozumieć.

Ochrona przed błędami w sztuce

Ludzie tworzą LLC lub PLCC, gdy chcą oddzielić się od podmiotu gospodarczego. Innymi słowy, struktury te pozwalają członkom ustanowić cienką granicę między sobą a ich organizacjami. W obu strukturach członkowie nie będą indywidualnie odpowiedzialni za wyroki i długi spółki.

Jednak odpowiedzialność za błędy w sztuce jest jednym wyjątkiem w przypadku PLCC. Utworzenie PLLC nie chroni właścicieli przed roszczeniami z tytułu nadużyć wynikających z ich własnych błędów. Wiele osób uważa, że ​​bycie członkiem PLLC chroni ich przed nadużyciami w sztuce, ale tak nie jest.

Większość profesjonalistów posiada ubezpieczenie od błędów w sztuce. Ponadto menedżerowie i przełożeni ponoszą również odpowiedzialność za działania swoich pracowników, ale PLLC oferuje ochronę liderów zespołów. Mówiąc najprościej, PLLC chroni właścicieli przed wzajemnymi nadużyciami, ale nie chroni jednostek przed pozwami wynikającymi z ich własnych działań.

W praktyce PLLC nie może chronić żadnego członka przed pozwem złożonym przez klienta za błąd w sztuce. Jednak korzystanie z PLLC oznacza, że ​​jeden członek nie może ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek roszczenia innego członka dotyczące nadużyć.

Różne wymagania dotyczące zgodności

Zarówno LLC, jak i PLLC mają bieżące wymagania, które muszą spełnić, aby kontynuować legalną działalność i zapewnić ogólną ochronę przed odpowiedzialnością. Wymagania te mogą się różnić w zależności od stanu. Istnieją jednak pewne ogólne wymagania, których można się spodziewać.

Wymagania dotyczące zgodności dla LLC

Wymagania dotyczące zgodności dla PLCC

Kto może je formować?

Różne osoby mogą tworzyć LLC i PLLC, mimo że te struktury są podobne. Oto, co musisz wiedzieć.

LLC

Jeśli chodzi o LLC, nie ma żadnych szczególnych ograniczeń prawnych ani dotyczących miejsca zamieszkania. Zasadniczo, o ile jesteś obywatelem USA, możesz założyć spółkę LLC. Jednak niektóre stany wymagają, aby kandydaci mieli ukończone 18 lat, aby utworzyć spółkę LLC.

Rekommenderad:  Podatek: Włosi na kolanach od września ubiegłego roku, co się zmieniło

Istnieją wyjątki w niektórych stanach, w których osoby poniżej 18 roku życia mogą założyć spółkę LLC za zgodą rodziców.

PLLC

Utworzenie PLLC wymaga, aby przynajmniej jeden z członków był licencjonowanym profesjonalistą uznanym przez państwo. Niektóre stany wymagają, aby wszyscy członkowie mieli ten sam typ licencji z tego samego zawodu.

W tych stanach właściciele mogą zatrudniać profesjonalnych pracowników do prowadzenia swoich firm, ale tylko osoby, które są certyfikowanymi profesjonalistami, mogą posiadać prawną własność firmy. Licencjonowani profesjonaliści, którzy mogą tworzyć PLCC, to osoby, które posiadają wszystkie kwalifikacje do pracy w określonym zawodzie, zgodnie z wymaganiami państwa.

Oto kilka typowych stanowisk zawodowych kwalifikujących się do PLCC:

  • Adwokaci
  • Architekci
  • Weterynarze
  • Pracownicy socjalni
  • Farmaceuci
  • Inżynierowie
  • Dentyści
  • Kręgarzy

Niektóre stany nie zezwalają profesjonalistom na używanie PLCC

LLC są rozpoznawane i dostępne we wszystkich stanach USA. Jednak nie wszędzie można tworzyć PLCC. Pierwszym krokiem do uruchomienia PLCC powinno być sprawdzenie, czy możesz to zrobić w swoim stanie. Zazwyczaj informacje te można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej swojego sekretarza stanu.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć informacji, możesz sprawdzić naszą listę kwalifikujących się stanów poniżej.

Pamiętaj, że przepisy i zasady często się zmieniają, więc zawsze odwiedzaj lokalne biuro rządowe, aby sprawdzić, czy możliwe jest utworzenie PLLC.

Stany, które zezwalają na PLCC:

Arizona, Arkansas, Kolorado, Floryda, Dystrykt Kolumbii, Iowa, Idaho, Minnesota, Montana, Mississippi, Michigan, Massachusetts, Maine, Kentucky, Nevada, New Hampshire, Dakota Północna, Karolina Północna, Nowy Jork, Oklahoma, Pensylwania, Dakota Południowa , Teksas, Tennessee, Utah, Wirginia, Vermont, Zachodnia Wirginia i Waszyngton.

Stany, które nie zezwalają na PLCC:

Alabama, Alaska, Connecticut, Kalifornia, Delaware, Hawaje, Georgia, Luizjana, Kansas, Indiana, Illinois, Missouri, Maryland, New Jersey, Ohio, Karolina Południowa, Wyoming, Wisconsin, Rhode Island, Oregon, Nowy Meksyk i Nebraska.

Różne wymagania

Aby utworzyć spółkę z oo, osoby fizyczne muszą złożyć statut organizacji, znaleźć zarejestrowanego agenta, uzyskać numer EIN, utworzyć konto firmowe i zarejestrować firmę do celów podatkowych. Niektóre stany mają dodatkowe wymagania, ale w większości przypadków są to podstawowe kroki, które należy podjąć.

Z drugiej strony proces tworzenia PLLC może się znacznie różnić w zależności od stanu. Istnieją różne rodzaje formularzy i informacji wymaganych przez różne stany. W większości przypadków najpierw będziesz potrzebować zatwierdzenia przez stanową radę licencyjną swojego statutu organizacji dla PLLC.

Rekommenderad:  Jak dane zmieniają krajobraz SEO i marketingu cyfrowego

Konieczne jest udowodnienie, że wszyscy członkowie posiadają wymagane licencje zawodowe. Licencjonowany profesjonalista musi podpisać wszystkie dokumenty, w tym statut organizacji. Utworzenie PLLC wymaga również otwarcia konta biznesowego, rejestracji podatkowej, przypisania zarejestrowanego agenta i uzyskania numeru EIN.

W czym są podobne?

Zasadniczo te struktury biznesowe są prawie takie same. PLLC dodają tylko kategorię „profesjonalną” wraz z wymaganymi licencjami, aby nadać wiarygodności różnym zawodom.

Na przykład IRS uważa LLC i PLLC za „pomijane podmioty”. Wszystkie podatki dochodowe są rozliczane metodą tranzytową i nie ma potrzeby płacenia podatku dochodowego od działalności gospodarczej ani składania zeznania podatkowego.

Zamiast tego wszyscy członkowie LLC i PLLC zgłaszają straty i zyski w swoich osobistych zeznaniach podatkowych i płacą podatki według indywidualnych stawek. Jednocześnie obie te struktury chronią jednostki, jeśli inni członkowie są zaniedbani.

Koszty założenia są również dość podobne, a elastyczność podatkowa jest identyczna. Są one opodatkowane w identyczny sposób i mają taką samą strukturę zarządzania. Kluczową różnicą jest sposób rozpatrywania roszczeń z tytułu nadużyć, ponieważ profesjonaliści są narażeni na procesy sądowe z tytułu nadużyć, a ludzie mogą dochodzić swoich osobistych aktywów.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten post pomógł Ci zdecydować, czy skorzystać ze struktury LLC, czy PLLC. Bez względu na to, którą wybierzesz, pamiętaj o dokładnym dokumentowaniu swoich transakcji biznesowych i regularnym komunikowaniu się z partnerami, aby zachować przejrzystość.

Skonfiguruj umowę operacyjną, nawet jeśli nie jest to obowiązkowe w twoim stanie. Wszyscy członkowie muszą współpracować, aby rozwiązywać problemy i decydować o przyszłych posunięciach biznesowych. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak prowadzić podmiot gospodarczy i współpracować z wieloma partnerami.

Table of Contents