Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Czym You.Com różni się od Google? Poznaj różnice!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czym You.Com różni się od Google? Poznaj różnice!

Czy jesteś podekscytowany, aby zacząć używać You.com, ale chcesz wiedzieć, jakie są różnice między You.com a wyszukiwarkami Google? Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule zobaczmy czym You.com różni się od Google.

Program używany do wyszukiwania w Internecie jest znany jako wyszukiwarka. Przeprowadzają systematyczne przeszukiwanie sieci World Wide Web w poszukiwaniu określonych danych, które są zdefiniowane w tekstowym zapytaniu wyszukiwania online. Zazwyczaj wyniki wyszukiwania są wyświetlane jako lista wyników, zwana również stronami wyników wyszukiwania.

You.com różni się od Google tym, że bez żadnych reklam iz doskonałym trybem prywatnym You.com kompiluje dla Ciebie największe części Internetu.

Czytaj dalej, aby szczegółowo zrozumieć, czym You.com różni się od Google i jakie są różnice między tymi dwiema wyszukiwarkami.

Czym You.Com różni się od Google?

You.com różni się od Google, podobnie jak w przypadku kategorii stron internetowych, w You.com można filtrować wyniki w specjalnej, prostej metodzie, a wyszukiwarka wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby wyświetlać odpowiednie wyniki.

Co to jest You.com?

You.com, wyszukiwarka z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii, różni się od tradycyjnych wyszukiwarek tym, że dostarcza wyniki w unikalny, uproszczony sposób przy użyciu kategorii witryn. W listopadzie 92023, startup, który został stworzony przez byłych pracowników Salesforce, uruchomił publiczną wersję beta.

Co to jest wyszukiwarka Google?

Google jest właścicielem i obsługuje wyszukiwarkę znaną jako Google Search. Kontroluje 92% rynku wyszukiwarek na całym świecie i przetwarza więcej niż 3.5 miliardów wyszukiwań każdego dnia. Otrzymuje największy ruch na całym świecie. Jest to również wyszukiwarka, która jest najczęściej używana i wyszukiwana na całym świecie.

Aby konkurować z wyszukiwarkami Google, opracowano wiele różnych wyszukiwarek, a jedną z takich silników AI jest You.com. Użytkownicy przed rozpoczęciem korzystania z You.com chcą wiedzieć, czym różni się You.com od Google.

1. Reklama

You.com, założona przez Richarda Sochera, byłego głównego naukowca w Salesforce, bardzo jasno dała do zrozumienia, że ​​nie będzie polegać na reklamach takich jak wyszukiwarka Google w celu generowania przychodów i nie będzie wykorzystywać danych użytkowników w celu uzyskania korzyści finansowych. W przeciwieństwie do reklam lub płatnych treści, organizacja obiecuje dostarczać dokładne i trafne wyniki wyszukiwania. Aby dostarczyć trafne wyniki, wyszukiwarka będzie wykorzystywać sztuczną inteligencję. Tym samym You.com różni się od Google w zakresie wyświetlania reklam.

Rekommenderad:  Android 11 Beta pojawił się również w OnePlus 8 i 8 Zawodowiec

2. Prywatność

Wszyscy jesteśmy świadomi, że Google nie zapewnia prywatności naszym wyszukiwaniom; zbiera informacje i wyświetla reklamy na podstawie Twojej historii wyszukiwania. Jednak w przypadku You.com tak nie jest. Możesz włączać i wyłączać tryb prywatny w wyszukiwarce You.com. Twój adres IP, historia wyszukiwania i lokalizacja nie będą przechowywane w trybie prywatnym. W szczególności, mając na uwadze prywatność użytkowników, wyszukiwarka została stworzona, aby zapewnić użytkownikom lepszą obsługę. Możesz przełączać się między wyszukiwaniem „prywatnym” i „osobistym”, korzystając z rozwijanej opcji w prawym górnym rogu.

3. Wyniki wyszukiwania

You.com dobrze nadaje się do udzielania prostych odpowiedzi, w przeciwieństwie do Google, szczególnie w przypadku zapytań, w przypadku których konieczne jest przyjęcie założeń dotyczących intencji użytkowników, a nie tylko odczytywanie ich wpisów. Podczas gdy wyszukiwarki Google często próbują nakłonić użytkowników do pozostania na platformie dłużej i ostatecznie do klikania w reklamy, podając szeroki zakres odpowiedzi.

Amazon witryny, artykuły z wiadomościami, wyniki wyszukiwania Yelp, strony Wikipedii, posty Reddit, średnie elementy, fragmenty kodu, listy LinkedIn, sprzedaże na eBayu, tweety i inne elementy znajdują się wśród wyników wyszukiwania kafelków w You.com, zamiast numerowanych stron wyników wyszukiwania Google lista.

4. Pracujący

Google stara się zachęcić użytkowników do interakcji z wynikami wyszukiwania za pomocą obrazów, ale zawsze musi zachować równowagę między potrzebami użytkowników a wynikami finansowymi reklamodawców. Google rozwinęło dodatkowe możliwości, takie jak Discover, ale wszystko jest przekierowywane do reklamy. Z drugiej strony You.com ostatecznie oferuje usługi, które są bardziej zgodne z rzeczywistymi potrzebami klientów.

5. Źródło informacji

strony internetowe, YouTube filmy, zdjęcia, tweety, wpisy na TikToks, Reddit i LinkedIn, Microsoft Bing i inne to tylko niektóre ze źródeł, z których You.com korzysta, aby uzyskać wyniki wyszukiwania. Te kilka „kategorii” wyników jest pogrupowanych razem, aby ułatwić użytkownikom wybór typu informacji, który najlepiej odpowiada ich kryteriom wyszukiwania. Aby przechowywać informacje w indeksie Google, obszernej bazie danych, Google analizuje tekst, zdjęcia i pliki wideo w witrynie. Gdy osoba przeprowadza wyszukiwanie w Google, Google dostarcza wyniki, które są istotne dla jej zapytania. Tym różni się You.com od Google w zakresie zbierania informacji.

Rekommenderad:  Nowy 16-calowy MacBook Pro daje się rozebrać na części i odsłania swoje wnętrzności

6. Układ

Każdy wynik wyszukiwania na You.com wyświetla wiele rzędów kafelków. Podsumowuje w nich połączoną stronę. Możesz porównać kilka wyników, przewijając karty przed wybraniem jednego. Ponadto możesz ustawić zaufane źródła w sekcji Preferowane źródła w wyszukiwarce. Ustawiając je, You.com weźmie pod uwagę wyniki ulubionych witryn, jeśli są one istotne dla zapytania. Użytkownicy mogą zmieniać ustawienia wyświetlania, a wyniki prezentowane są poziomo. Możesz na przykład nadać priorytet wiadomościom nad wynikami w sieci. W porównaniu do krótkich fragmentów Google, tutaj wyświetlanych jest więcej informacji.

Prawdopodobnie klikniesz jeden z linków na pierwszej stronie wyników po wpisaniu czegoś w Google. Chociaż Google po prostu oferuje tytuł, stronę internetową i jedno lub dwa zdania metadanych, aby podjąć tę decyzję.

7. Funkcje You.com

YouChat

Wydano chatbota w stylu ChatGPT dla wyszukiwarki You. A YouChat przełącznik będzie widoczny po prawej stronie ekranu. Po kliknięciu możesz wysłać swoje pytanie i otrzymać odpowiedzi wraz z linkami, które możesz kliknąć, aby uzyskać bardziej szczegółowe odpowiedzi.

Ty piszesz

Usługa internetowa o nazwie YouWrite zapewnia pisarzom, blogerom i autorom możliwości pisania. Dzięki YouWrite autorzy mogą łatwo i szybko tworzyć własne książki, blogi lub czasopisma na swoich stronach internetowych.

Wyobrażasz sobie

YouImagine firmy You.com to narzędzie AI do tworzenia obrazów. Tworzenie obrazów jest wspierane przez modele sztucznej inteligencji, w tym stabilną dyfuzję 1.5 I 2.0Otwarta podróż i Anime.

TySpołeczny

Możesz modyfikować serwisy społecznościowe, które You.com oferuje Ci na tej wyjątkowej stronie wyszukiwania treści, których szukasz.

Znajdziesz również listę funkcji po lewej stronie ekranu SERP, zaczynając od Wszystko (linki, strony internetowe, aplikacje itp.), a następnie czat, zdjęcia, filmy, wiadomości i mapy. Do tej pory musiałeś zrozumieć, czym You.com różni się od Google. Ostatecznie You.com stworzyło swoją wyszukiwarkę, aby pomóc Ci szybciej znaleźć odpowiednią treść i zaoszczędzić czas. Nie będziesz już musiał sortować reklam ani utknąć w wyszukiwaniu na wielu kartach z podobnymi wynikami.

Sugerowane lektury

Podsumowanie

Dotarliśmy do końca wpisu i mamy nadzieję, że ten artykuł jasno wyjaśnił, czym różni się You.com od Google. Więcej takich pouczających i interesujących artykułów znajdziesz na naszej stronie internetowej pod adresem Deasilex.

Rekommenderad:  Jak naprawić nieudane zaproszenie Ups, ponownie załaduj stronę i spróbuj ponownie w aplikacji Tome?

Często Zadawane Pytania

Q1. Czy You.Com ma aplikację?

Odp. Oczywiście, zarówno użytkownicy iOS, jak i Androida mogą pobrać aplikację You.com! Aplikacja You.com pozwala zarządzać czasem, źródłami i prywatnością podczas korzystania z przeglądarki i wyszukiwarki. Bez modułów śledzących i reklam, które naruszają Twoją prywatność, wybierz, co chcesz zobaczyć.

Q2. Dlaczego warto korzystać z You.Com?

Odp. You.com zapewnia podsumowanie wyników wyszukiwania i pewien stopień kontroli wizualnej. Zapewnia, że ​​nigdy nie sprzeda twoich danych, podobnie jak Brave Search. W rzeczywistości You.com daje Ci możliwość zarządzania swoją prywatnością. Możesz korzystać z wyszukiwarki w obecnej postaci, zmieniać sposób jej działania lub korzystać z jej trybu prywatnego.

Q3. Jakie są najlepsze wyszukiwarki?

Odp. Yahoo, Yandex, Bing, Baidu, Ask, DuckDuck Go, Naver to najpopularniejsze wyszukiwarki.

Q4. Co się stanie, jeśli zauważę błędy w odpowiedziach YouChat?

Odp. YouChat może czasami podawać nieprawidłowe informacje, ponieważ stale uczy się na podstawie ogromnych ilości informacji internetowych. Ponieważ sztuczna inteligencja You.com stale się rozwija, jest obecnie uważana za „w wersji beta”. Podziel się swoimi przemyśleniami na temat odpowiedzi, aby pomóc nam udoskonalić model.

Pytanie 5. Dlaczego wyszukiwarka ma narzędzie do pisania?

Odp. You.com to coś więcej niż wyszukiwarka; jesteśmy silnikiem do-engine, co oznacza, że ​​wierzymy, że musisz być w stanie zrobić więcej, a nie tylko szukać. Nie musisz się martwić, że będziesz śledzony lub zalewany reklamami, gdy korzystasz z You.com, aby szybko znaleźć to, czego potrzebujesz. Ponadto nasze specjalne funkcje, takie jak YouWrite, ułatwiają załatwianie spraw.

Table of Contents