Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Darmowe rozwiązania do edycji plików PDF – online i offline

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Darmowe rozwiązania do edycji plików PDF – online i offline

Niezależnie od tego, czy tworzysz ważne dokumenty dla swojej firmy, czy po prostu edytujesz swoje CV, będziesz chciał użyć bardzo bezpiecznego formatu pliku. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nikt nie będzie mógł edytować Twojego pliku, kraść lub kopiować informacji itp.

Z tego powodu większość ludzi woli pliki PDF od dokumentów Word lub prezentacji Powerpoint. Ponieważ jest to tak powszechnie używany format, ważne jest, aby wiedzieć, jak edytować taki plik bez konieczności płacenia dodatkowych opłat.

Obraz: SoftTrick

Możesz łatwo otworzyć plik .doc w Internecie, w programie Microsoft Word, w Dokumentach Google lub w Libre Office i wprowadzić potrzebne zmiany. Edycja dokumentów PDF jest jednak nieco trudniejsza. Poniższe akapity przeprowadzą Cię przez nasze odkrycia w zakresie bezpłatnych rozwiązań, z których możesz korzystać zarówno online, jak i offline.

Edytuj pliki PDF online za pomocą narzędzia PDF Escape

Narzędziem online, z którego można korzystać bezpłatnie, jest PDF Escape. Nie musisz instalować żadnego oprogramowania ani pobierać aplikacji. Po prostu idziesz do ich stronę głównąa następnie kliknij przycisk „Edytuj teraz plik PDF”.

Umożliwi to przesłanie pliku PDF, który próbujesz edytować. Po przesłaniu pliku niewiele można zrobić z nim, ale działa dobrze, jeśli chcesz dodać i usunąć tekst, wstawić obraz, dodać rysunek odręczny i kilka innych interesujących rzeczy.

Po zakończeniu niezbędnych zmian możesz po prostu nacisnąć klawisz Zapisz dokument. Ten automatycznie uruchomi wyskakujące okienko z pytaniem, gdzie chcesz zapisać plik. Następnie możesz zapisać go na swoim komputerze, a nawet wybrać format pliku. PDFEscape istnieje już od dawna i, co zaskakujące, UX pozostał prawie identyczny przez te wszystkie lata.

PDF24: Darmowy edytor i konwerter plików PDF online

Podobnie jak poprzednia, ale o wiele bardziej złożona, PDF24 jest również całkowicie darmowy. Oprogramowanie to, nazywane Kreatorem PDF, pozwala w zasadzie utworzyć zupełnie nowy plik na podstawie istniejącego, przesłanego dokumentu PDF.

Rekommenderad:  13 najlepszych typów podcastów do sprawdzenia w 2023 r

Będąc narzędziem do pobrania, można go używać na komputerze PC lub Mac bez dostępu do Internetu. W ten sposób możesz edytować pliki PDF nawet w trybie offline. Oprogramowanie działa dobrze z Windows 7, 8I Windows 10 i jest również odpowiedni dla użytkowników komputerów Mac (Mac OS X 10.7+).

Istnieją różne wersje PDF24, w zależności od tego, do czego będziesz go używać. Prywatny najlepiej nadaje się dla tych, którzy nie szukają bardzo skomplikowanych funkcji. Możesz jednak pobrać także wersję dla swojej firmy – dowiedz się więcej o narzędziach, jakie oferuje Tutaj.

Konwerter plików PDF na Word

Jednym z najłatwiejszych sposobów rozpoczęcia pracy z plikiem PDF jest jego konwersja do formatu, w którym można wprowadzać zmiany. Dokumenty programu Word są dobrze znane z tego, że można je bardzo łatwo modyfikować, więc dlaczego nie skorzystać z konwertera online?

Konwerter plików PDF na Word, nazwany dokładnie tak, jest darmowym narzędziem, które można znaleźć Tutaj. Istnieje wiele innych, które można znaleźć, po prostu wpisując te terminy w Google. Większość z nich jest bezpłatna, a po przekonwertowaniu zazwyczaj można pobrać plik bezpośrednio z ich witryny internetowej. W przeciwnym razie zostanie on wysłany na Twój adres e-mail.

Wybierając plik, który chcesz przekonwertować, a następnie wpisując adres, pod który chcesz go otrzymać, w ciągu kilku sekund będziesz mógł otrzymać żądany dokument Word. W zależności od długości może to czasem zająć kilka minut, ale nigdy dłużej. Dostępna jest również wersja PLUS o nazwie Nitro Productivity Suite, która zawiera więcej funkcji, takich jak eSign, scalanie plików PDF i inne. Jest objęty 14-dniowym okresem próbnym.

PDFill – oprogramowanie do edycji plików PDF

Kolejna aplikacja, która możesz pobrać do komputera i używać w trybie offline jest PDFill. Ten edytor PDF działa z większością Windows wersje np Windows 7, 8i 10 oraz nie obsługuje komputerów Mac i Linux. Nie daj się zwieść przestarzałemu interfejsowi użytkownika, który widzisz powyżej. Umożliwia dodanie pola tekstowego lub notatki samoprzylepnej, projektowanie kształtów (okręgi, wielokąty itp.), wstawianie obrazów, dodawanie znaków wodnych itp.

Rekommenderad:  Jak edytować plik PDF za darmo

Aby rozpocząć edycję pliku, wystarczy zainstalować darmowe oprogramowanie, a następnie przesłać plik, który chcesz zmodyfikować. Będziesz wtedy mógł użyć techniki „przeciągnij i upuść” do wszystkich modyfikacji, które chcesz wprowadzić.

Zaawansowany Foxit

The Oprogramowanie Foxita można korzystać bezpłatnie w wersji próbnej, która trwa 30 dni. Następnie będziesz musiał kupić go online, a ceny różnią się w zależności od celu, do jakiego będziesz go używać. Ponieważ jednak okres próbny trwa miesiąc, pomyślałem, że warto uwzględnić go w naszym dzisiejszym artykule.

To całkiem fajne narzędzie, które pozwala użytkownikom edytować pliki PDF poprzez dodawanie tekstów, obrazów i tytułów, zmianę czcionki i stylu oraz modyfikowanie układu, ale można go również używać do udostępniania plików innym osobom. W ten sposób nie tylko Ty, ale także Twoi współpracownicy będą mogli uczestniczyć w modyfikowaniu żądanego dokumentu.

Jest to również świetne rozwiązanie pod względem śledzenia, ponieważ każdy, kto chce edytować plik, będzie musiał podać swoje imię i nazwisko. W ten sposób zawsze będziesz wiedzieć, kto współpracował przy tworzeniu określonego pliku, a kto nie. Po zakończeniu pracy możesz go także podpisać i zabezpieczyć przed przyszłymi modyfikacjami.

Rysowanie OpenOffice’a

Jeśli korzystasz z pakietu OpenOffice, najprawdopodobniej znasz oprogramowanie OpenOffice Draw. Ten umożliwia przesyłanie i tworzenie dowolnej liczby plików PDF. Gdy znajdziesz się w dokumencie PDF, nad którym chcesz pracować, możesz rozpocząć jego edycję w taki sam sposób, jak w przypadku dokumentu Word.

Umożliwia dodawanie i zastępowanie zdjęć, zmianę tekstu, a także prywatnych danych (tytułu, autora itp.), a także łatwą zmianę stylu i czcionki, koloru i adnotacji, a także swobodne dodawanie wykresy, diagramy i kształty. Instalacja jest bezpłatna, a możesz dowiedzieć się więcej na ten temat Tutaj! OpenOffice Draw jest dostępny do pobrania na stronie WindowsMac OSX i Linux.

Rekommenderad:  Jak podarować audiobooki w te święta: 8 Sposoby

Inkscape

Stworzony jako edytor grafiki wektorowej, Inkscape umożliwia także importowanie do niego plików PDF. Następnie możesz zaznaczyć tekst, który chcesz edytować, zmienić jego położenie, usunąć go, zmodyfikować kolor i kolejność, podświetlić go i tak dalej. To samo można zrobić z obrazami w dokumencie.

Chociaż nie będziesz mieć możliwości dodania własnego tekstu do pliku, możesz dodać adnotacje i swobodnie pisać. W ten sposób, jeśli robisz notatki na temat czyjejś dotychczasowej pracy, możesz podkreślić aspekty, których nie zrozumiałeś lub chciałbyś zmienić, a następnie odesłać dokument osobie, która nad nim pracowała.

Jedyną wadą tego programu jest to, że nie jest zbyt łatwy w obsłudze – interfejs jest nieco skomplikowany i nie zawiera bardzo jasnych wskazówek, jak korzystać ze wszystkich funkcji. A szkoda, biorąc pod uwagę, jak wiele ciekawych funkcji ma do zaoferowania.

PDFTools

Narzędzia PDFTools można używać do wielu różnorodnych zadań związanych z plikami PDF. Pomaga nie tylko modyfikować istniejący plik PDF, ale umożliwia także utworzenie pliku PDF ze strony internetowej lub istniejącego pliku w innym formacie i zarządzanie wszystkimi dokumentami.

Możesz na przykład zaszyfrować lub odszyfrować plik, połączyć dwa pliki i utworzyć jeden większy dokument PDF, a nawet podzielić plik na dwa lub więcej. Funkcja Stempel jest również bardzo interesująca, ponieważ możesz dodać obraz lub tekst do pliku, który będzie służył jako stempel.

Oprogramowanie działa tylko na Windowsniestety, ale działa na większości wersji Windows. Według deweloperów wkrótce pojawi się wersja na komputery Mac. Pobierz plik z jego oficjalnej strony strona internetowa tutaja następnie wykonaj wskazane kroki, aby rozpocząć.

Table of Contents