Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Debian’a Giriş

Debian’a Giriş

Debian'a Giriş

Bu işletim sistemi hakkında konuşacağız ve size neden ve nasıl öğrenilmesi gereken önemli bir teknoloji olduğu hakkında temel bir fikir vereceğiz. Debian, bir grup insan tarafından yapılmış bir işletim sistemidir; özgür bir işletim sistemi oluşturmak için ortak bir neden oluşturdular. İşletim sistemi, bilgisayarınızın çalışmasını sağlamak için ihtiyaç duyulan önemli bir araçtır. Bir işletim sistemi, bir dizi temel programdan başka bir şey değildir. Ardından, bir işletim sisteminin en temel programı olan çekirdek gelir; diğer programları başlatmanıza izin verir ve gerekli diğer tüm temel şeyleri yapar.

Debian Tarafından Kullanılan Çekirdekler

Konfiguracja systemu Linux:
Elementy FreeBSD:

Linux, Linus Torvalds tarafından başlatılan ve şu ia dünya çapında çok powiedz programcı tarafından desteklenen ve kullanılan bir yazılım segmentidir.

FreeBSD bir işletim sistemidir; kendi çekirdeğine ve diğer gerekli yazılımlara sahiptir.

Bununla birlikte, öncelikle Hurd için diğer çekirdeklerin desteğini sağlamak için çalışmalar devam etmektedir. Hurd, çeşitli olayları yürütmek için bir mikro çekirdek (örneğin, Mach) üzerinde çalışmaya devam eden bir sunucular topluluğudur. Hurd, GNU girişimi tarafından sağlanan ücretsiz bir programlamadır. Çalışma çerçevesini tamamlayan gerekli aygıtların muazzam bir kısmı GNU girişiminden kaynaklanmaktadır; bundan böyle isimler: GNU/Linux, GNU/kFreeBSD i GNU/Hurd. Bu araçlar ayrıca ücretsizdir.

Elbette, insanların ihtiyaç duyduğu şey programlamadır: Projeler, kayıtları değiştirmekten işleri tutmaya, eğlenceye ve daha fazla program oluşturmaya kadar yapmaları gereken jej şeyi yapabilir. 51.000’den fazla yazılım paketi (cihazınızda kolay kurulum için paketlenmiş önceden ayarlanmış programlama), bir yazılım paketi izleyicisi (APT) ve çok sayıda izleyen çeşitli başka araçlar sunar. tek bir uygulama. Jej syn parçası bedava. Onun ucu bir kule gibidir. Temelde çekirdek bulunur. Bunun üzerine tüm temel araçlar. Sonraki bilgisayarda çalıştırdığınız tüm yazılımlardır. Kulenin tepesinde Debian var – jej şeyi dikkatlice organ ediyor ve yerleştiriyor, böylece hepsi birlikte çalışıyor.

Anlayalım Debiana

Debian, Linux może być zainstalowany w GNU, jeśli chcesz edytować segment programu w języku angielskim, możesz go ustawić na komputerze PC. İnternetten ve CD’lerden indirilebilir. Açık Kaynak programlama larak Debian, Debian Projesini tamamen yapılandıran 500’den fazla yazılım mühendisi tarafından oluşturulmuştur. Jej seferinde yeni deşarjlar verilir. İlerleyen yönetime bir posta listesine üyelik yoluyla erişilebilir.

Debian, 3.950’den fazla ücretsiz, indirilebilir uygulamanın temelini oluşturur. 1993 yılında Ian Murdock tarafından başlatılan temel ücretsiz programlama görevlerinden biriydi. Debian, Ian Murdock i onun daha iyi olan yarısı Debra’nın isimlerinden geldiği için deb-EE-uhn hakkında konuştu.

Hepsi ücretsiz mi?

Merak ediyor obilirsiniz: İnsanlar neden yazılım yazmak, dikkatli bir şekilde paketlemek ve sonra da hepsini vermek için saatlerini harcarlar? Cevaplar, katkıda bulunanlar kadar çeşitlidir. Bazı insanlar başkalarınayardım etmeyi sever. Birçoğu bilgisayarlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için programlar yazar. Giderek daha fazla insan, yazılımın şişirilmiş fiyatlarından kaçınmanın yollarını arıyor. Büyüyen bir kalabalık, başkalarından aldıkları tüm harika ücretsiz yazılımlar için bir teşekkür olarak katkıda bulunuyor. Akademideki pek çok kişi, araştırmalarının sonuçlarını daha geniş birlanım için elde etmeyeyardımcı olmak için ücretsiz yazılımlar oluşturur. İşletmeler, nasıl geliştirildiği konusunda söz sahibi olabilmeleri için özgür yazılımın korunmasınayardımcı olur – yeni bir özelliği elde etmenin, onu kendiniz uygulamaktan daha hızlı bir yolu Yoktur! Tabii ki, çoğumuz bunu çok eğlenceli buluyor.

Debian özgür yazılıma inansa da, insanların özgür olmayan yazılımları makinelerine koymak istedikleri veya buna ihtiyaç duydukları durumlar vardır. Mümkün olduğunda Debian bunu destekleyecektir. Tek işi özgür olmayan yazılımları bir Debian sistemine kurmak olan giderek artan sayıda paket bile var.

Debian Destekleyen Donanım

En yerleşik modeller de dahil olmak üzere neredeyse tüm bilgisayarlarda çalışmaya devam edecek. Debian’ın jej yeni gelişi, çoğunlukla daha fazla sayıda PC modelini desteliyor. Şu anda desteklenenlerin toplam özeti için, sürekli deşarj belgelerine bakın.

Ekipmanlarının ayrıntılarını boşaltmayarak desteği zahmetli hale getiren birkaç kuruluş var. Bu, muhtemelen ekipmanlarını GNU/Linux ile kullanmayacağınız anlamına gelir. Birkaç kuruluş, sürücü olmayanlara izin verir, ancak bu, kuruluşun daha sonra işi bırakabileceği veya sahip olduğunuz ekipman için desteği durdurabileceği gerçeği ışığında bir sorundur.

Debian, çoğu eski model de dahil olmak üzere neredeyse tum kişisel bilgisayarlarda çalışır. Debian’ın jej yeni sürümü genellikle daha fazla sayıda bilgisayar mimarisini destekler. Şu anda desteklenenlerin tam listesi için kararlı sürüm belgelerine bakın.

Debian’ı Kimler Kullanır?

Kesin ölçümler olmamasına rağmen (Debian müşteri kaydı beklemediğinden), Debian’ın çok sayıda insan gibi irili ufaklı çok çeşitli forumlar tarafından kullanıldığını kanıtlıyor. Oldukça güçlü.

Debian Kullanmak w Nedenler

Bu %100 gönüllülük esasına dayalıdır ve herhangi bir kuruluş tarafından devam ettirilmeyecektir.
%100 Açık Kaynaktır
Hatta çeşitli procesor Mimarilerinde desteklenebilir
Birden çok CPU można znaleźć w Google, sunucularını çalıştırmak için Debian tarafından yapılandırılmış variantları kullanır we çeşitli kuruluşlar bunu sunucularını çalıştırmak iç w kullanırze.
En popüler Linux Dağıtımlarının çoğu Debian’dan türetilmiştir.
En Fazla Yüklü Paket Sayısına Sahiptir.

Bu nedenle, buna bir son vermek gerekirse, Debian’ı kullanma motivasyonu, %100 gönüllü olması ve herhangi bir şirket tarafından çalıştırılmaması, %100 açık kaynak olması, farklı CPU modellerini desteklemesi, en iyi çalışan çerçevelerden biri olmasıdır. Gezegen, Debian’dan çok powiedzıda ana dağıtım Linux alıyor ve Debian’ı kullanmak sizi eleştirel düşünme jeszczeenekleri geliştirmeye zorluyor.

Bu Teknoloji Kariyer Gelişiminde rozmiar nasılyardımcı olacak?

Bu işletim sistemi ücretsiz olarak mevcut olduğundan ve dünya çapında binlerce programcı onu kullandığından, bu teknolojinin iyi bir geleceği olduğunu gösteriyor. Google gibi birçok şirket, sunucularını çalıştırmak için Debian kullanıyor. Bu teknoloji ölmeyecek ve her zaman iyi bir kariyer fırsatı sunacak.

Çözüm

Debian, w ten sposób, że Linux dağıtımlarından biridir w Ubuntu przez knoppix dahil olmak üzere birçok farklı kimlik bilgisi Debian kod veritabanından oluşturulmuştur. 2018’den itibaren Distro Watch, 141 dinamik Debian i kuruluşu kaydeder. Debian projesi, astlarına en iyi uygulamalar için kurallar verir ve yan kuruluşları çalışmalarını bu projede birleştirmeye teşvik eder.

Bu dahili iyileştirmelere rağmen, Debian tabanlı yeni ödeneklerin görünür hale gelmesi makul bir şekilde beklenebilir; aynı sayıda enstrüman bu girişimi daha basit hale getirmeye devam ediyor. Benzer şekilde, kapsamını artırmak için yeni projeler başlatılıyor.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie karbonnPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo