Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Definicja, funkcje i zalety (2023)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Definicja, funkcje i zalety (2023)

Najnowsze statystyki dotyczące cyberbezpieczeństwa pokazują, że firmy ucierpiały z powodu 15.1% więcej cyberataków i naruszeń danych w 2021 r. niż w 2020 r. Co więcej, hakerzy podejmowali cotygodniowe ataki na sieci korporacyjne o 50% częściej w ciągu ostatniego roku.

Prawdopodobnie słyszałeś podobne wiadomości na przestrzeni lat, a eksperci ostrzegali przed wyrafinowanymi narzędziami cyberprzestępców i namawiali nas do podjęcia środków zapobiegawczych w zakresie cyberbezpieczeństwa. Może nadszedł czas, abyśmy ich posłuchali i posłuchali ich wezwań do przebudzenia.

Serwery proxy to jedno z najlepszych dostępnych narzędzi do dodawania dodatkowej warstwy bezpieczeństwa do sieci i cieszenia się większą anonimowością online i bezpieczeństwem danych. Rotacyjne typy proxy są idealne dla firm.

Przyjrzyjmy się, czym są obrotowe serwery proxy, jak działają i jakie korzyści mogą przynieść Twojej firmie.

Definiowanie obrotowego proxy

Rotacyjny serwer proxy to serwer proxy, który zmienia adres IP urządzenia z dostępem do Internetu dla każdego żądania HTTP wysyłanego przez przeglądarkę internetową. Generuje nowe adresy IP z ogromnej puli adresów, ukrywając Twój rzeczywisty adres IP, aby zachować anonimowość w Internecie.

Te adresy IP często pochodzą z urządzeń domowych — adresów IP przypisywanych przez dostawców usług internetowych właścicielom domów. Mogą to być również wygenerowane komputerowo adresy IP z centrów danych.

Serwery proxy do użytku domowego i do centrów danych są najbardziej rozpowszechnionymi typami w kategorii rotacyjnych serwerów proxy — większość dostawców oferuje pule obu, aby spełnić różne potrzeby klientów.

Na przykład rotacyjne domowe serwery proxy są idealne do uniknięcia wykrycia serwera, ponieważ używają rzeczywistych adresów IP. Jednak ten poziom anonimowości i bezpieczeństwa może być kosztowny. Ich odpowiedniki w centrach danych są tańsze i oferują ultraszybkie prędkości Internetu, ale serwery mogą je wykryć.

Rekommenderad:  Motorola pokazuje, że Razr 2022 jeszcze bardziej ulepsza swoją najlepszą funkcję

Jak działają obrotowe serwery proxy?

Rotacyjne serwery proxy generują nowy adres IP dla każdego połączenia i żądania HTTP, maskując Twój adres IP i zasłaniając Twoją sieć nieprzeniknioną zasłoną. Oto jak to działa.

Za każdym razem, gdy klikniesz łącze lub wpiszesz adres URL w pasku adresu i naciśniesz „Enter”, Twoja przeglądarka internetowa wyśle ​​wiadomość Żądanie HTTP do docelowego serwera hostingowego, inicjując połączenie TCP (Transmission Control Protocol).

Gdy serwer przetworzy żądanie i uwierzytelni Twoją lokalizację, wysyła odpowiedź HTTP, zapewniając dostęp do żądanej strony i umożliwiając interakcję z witryną.

Co zrobić, jeśli witryna ogranicza dostęp do użytkowników w Twoim kraju? Serwer wysyła komunikat o błędzie, uniemożliwiając przeglądanie zawartości lub interakcję z nią.

Rotacyjny serwer proxy rozwiązuje ten problem. Podobnie jak inne typy proxy, wysyła żądania HTTP ze swojej puli adresów IP, kierując ruch przez sieć serwerów.

Jedyna różnica polega na tym, że obraca te adresy IP dla każdego żądania i połączenia TCP, sprawiając, że serwery docelowe „myślą”, że przekazują informacje wielu użytkownikom.

Podstawowe funkcje rotacyjnych serwerów proxy

Rotacyjne serwery proxy mają wiele funkcji, wszystkie połączone z następującymi podstawowymi funkcjami:

maskowanie adresu IP

Rotacyjne serwery proxy przenoszą maskowanie adresów IP na wyższy poziom. Ukrywają Twój adres IP, przydzielając Ci nowy za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem lub żądasz dostępu do treści strony.

Ta automatyczna rotacja adresów IP dla każdego połączenia czyni je idealnymi do wysyłania wielu jednoczesnych żądań HTTP.

Nawiązywanie szybkich połączeń

Większość rotujących serwerów proxy ustanawia szybkie połączenia internetowe, niektóre sięgające 1 Gb/s. Wielu dostawców oferuje również nieograniczoną przepustowość, dzięki czemu narzędzia te idealnie nadają się do przyspieszenia transferu danych i obniżenia kosztów operacyjnych.

Rotacyjne serwery proxy, które używają protokołu internetowego SOCKS5 do połączeń TCP, zapewniają jeszcze większe prędkości i lepszą, bezbłędną wydajność.

Rekommenderad:  Definicja wielowarstwowego budowania linków & Oznaczający

Szyfrowanie od końca do końca

Najlepsze serwery proxy oferują kompleksowe szyfrowanie i konwertują połączenia HTTP na HTTPS. Wraz z szyfrowaniem ruchu obrotowe serwery proxy uniemożliwiają cyberprzestępcom atakowanie Cię poprzez ciągłą zmianę adresu IP.

Korzyści z rotacyjnych serwerów proxy

Po zapoznaniu się z działaniem rotacyjnych serwerów proxy i zapoznaniu się z ich podstawowymi funkcjami, prawdopodobnie zauważyłeś już pewne korzyści. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom tych narzędzi.

Wysoki poziom anonimowości

Każdy serwer proxy maskuje Twój adres IP, ale może nie zapewniać pełnej anonimowości. Inaczej jest w przypadku rotacyjnych serwerów proxy ze względu na losowe adresy IP, które wybierają dla każdego połączenia. Pobierają wiele adresów IP z lokalizacji mieszkalnych lub centrów danych zamiast wybierać jeden ze swojej sieci serwerów.

To sprawia, że ​​​​Twoja aktywność online jest prawie niemożliwa do śledzenia, dzięki czemu Twoje wrażliwe dane są z dala od wścibskich oczu. Możesz prowadzić działalność biznesową bez obaw o to, że nieautoryzowani użytkownicy przechwycą Twoje transmisje danych.

Niezawodne skrobanie sieci

Firmy coraz częściej korzystają z rotacyjnych serwerów proxy skrobanie sieci ponieważ mogą wykonywać tysiące jednoczesnych żądań HTTP w celu wyodrębnienia niezbędnych danych. Byłoby to niemożliwe w przypadku innych serwerów proxy, ponieważ strony internetowe nakładają limity żądań na adres IP.

Rotacja adresu IP dla każdego połączenia jest idealna do ominięcia ograniczeń geograficznych. Może pomóc w przeprowadzeniu badań rynku, analizie konkurencji, testowaniu oprogramowania i innych operacjach.

Zapobieganie blokowaniu adresów IP

Oprócz ograniczania żądań z pojedynczego adresu IP strony internetowe stosują środki zapobiegające skrobaniu w celu zablokowania skrobaków sieciowych, takie jak testy CAPTCHA i pułapki typu honeypot.

Rotacyjny serwer proxy może ominąć te mechanizmy, uniemożliwiając docelowym witrynom wykrycie Twojej rzeczywistej lokalizacji i zablokowanie połączenia.

Możesz uruchomić skrypt, aby wyodrębnić wiele punktów danych ze strony internetowej bez blokowania adresu IP. Serwer docelowej witryny wykryje nowy adres IP dla każdego żądania HTTP, zatwierdzając je i wysyłając szybką odpowiedź.

Rekommenderad:  Anuluj Spotify i zachowaj swoje dane!

Wniosek

Rotacyjne serwery proxy to genialne narzędzia, które warto włączyć do swojego korporacyjnego arsenału cyfrowego, zwłaszcza jeśli polegasz na skrobaniu sieci w celu zbadania konkurencji, optymalizacji cen lub wejścia na nowy rynek.

Nie oznacza to jednak, że osoby fizyczne nie mogą z nich korzystać. Użytkownicy mogą cieszyć się wysoką anonimowością online i ochrona danych i odblokuj treści z ograniczeniami geograficznymi, aby nadrobić zaległości w oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych, filmów lub wydarzeń sportowych.

Jednak użytkownicy mogą to zrobić z dowolnym innym serwerem proxy – nie muszą zmieniać swojego adresu IP przy każdym połączeniu.

Rotacyjne narzędzia proxy są najbardziej korzystne dla firm, ponieważ ich operacje badawcze często wymagają zbierania danych z wielu stron internetowych. Mogą szybko gromadzić kluczowe informacje do podejmowania decyzji opartych na danych i strategii rozwoju.