Deweloper ReProvision potwierdza koniec życia narzędzia, zamiast tego zaleca AltStore

Wielu jailbreakerów było zaskoczonych w zeszłym tygodniu, gdy aplikacje zainstalowane przez AltStore po 28 stycznia nagle zaczęły się zawieszać po uruchomieniu. Zespół programistów AltStore szybko rozpoznał problem odpowiedzialny za awarie, powołując się na problemy po stronie serwera Applekoniec, a następnie wypuściła aktualizację w postaci wersji 1.4.3 dziś po południu, aby go rozwiązać.

Podczas gdy AltStore jest z pewnością popularny wśród jailbreakerów ze względu na łatwość ładowania bocznego aplikacji jailbreak, takich jak Chimera, Odyssey i un0ver oraz utrzymywanie ich podpisu za pośrednictwem AltDaemon, inną popularną opcją osiągnięcia tych samych środków był ReProvision, na który niestety wpłynęła Applezmiany po stronie serwera. Warto jednak zauważyć, że wydaje się, że ReProvision nie będzie otrzymywać żadnych aktualizacji, aby naprawić awarie aplikacji, tak jak zrobił to AltStore.

Deweloper Matt Clarke, genialny umysł stojący za popularną aplikacją ReProvision, ogłosił koniec niefortunnych wiadomości Twitter tylko dziś po południu:

Deweloper ReProvision potwierdza koniec życia narzędzia, zamiast tego zaleca AltStore 1

Z tego, co możemy spłodzić, aplikacje zainstalowane za pośrednictwem ReProvision po 28 stycznia nie uruchomią się poprawnie po ponownym uruchomieniu. Brzmi znajomo? Powinno. To jest dokładnie problem, z którym dzisiejsze AltStore i AltServer v1.4.3 aktualizacja została wydana, aby naprawić.

Clarke wyjaśnia, że ​​obecnie nie ma planów aktualizacji ReProvision w celu rozwiązania tego problemu, a zamiast tego kieruje użytkowników do AltStore i AltDaemon w celu zaspokojenia potrzeb związanych z ładowaniem bocznym i podpisywaniem aplikacji.

Wiadomość ta nie jest aż tak wielką niespodzianką, ponieważ ReProvision było już uważane za oprogramowanie wycofane z eksploatacji (EOL) jeszcze przed dzisiejszą przerwą. Aplikacja jakiś czas temu przestała działać zgodnie z przeznaczeniem, ale w lutym w cudowny sposób ponownie zaczęła działać. Deweloper nie miał wcześniej planów naprawy oprogramowania, więc nie powinno nikogo szokować, że nie ma planów naprawiania go teraz.

Zarówno kombinacja AltStore i AltDaemon, jak i ReProvision mogą wykonać to samo zadanie, więc żaden jailbreaker nie traci na niczym. AltStore obsługuje zarówno macOS, jak i Windows, dzięki czemu jest łatwo dostępny dla każdego, kto ma komputer. Co więcej, jest tak samo łatwy w użyciu, jak ReProvision.

Ci, którzy jeszcze nie korzystają z AltStore, mogą pobrać go z oficjalnej strony narzędzia. Mamy również samouczki krok po kroku, które szczegółowo opisują proces używania AltStore do bocznego ładowania narzędzi Odyssey i Un0ver jailbreak:

Czy jesteś smutny widząc, że ReProvision oficjalnie dobiegło końca? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.