Dla większej ochrony danych: przejrzystość śledzenia aplikacji od następnej wersji beta –

Dla większej ochrony danych: przejrzystość śledzenia aplikacji od następnej wersji beta - 1

Zeszłej nocy zrobił? Apple nie tylko przedstawił swoje kwartalne dane liczbowe, ale także wysłał komunikat prasowy na temat ochrony danych. Zajmuje się również wciąż dość nowym tematem „przejrzystości śledzenia aplikacji”, który ma zostać wprowadzony w następnej wersji beta na iPhone’a i iPada.

Od kolejnych wersji beta oprogramowania od Apple „Przejrzystość śledzenia aplikacji” wymaga, aby aplikacje uzyskały zgodę użytkownika, zanim będą śledzić jego dane w aplikacjach lub witrynach innych firm. W ustawieniach użytkownicy mogą następnie zobaczyć, które aplikacje uzyskały uprawnienia do śledzenia i wprowadzać zmiany według własnego uznania. Wymóg ten zostanie szeroko wprowadzony wiosną wraz z nadchodzącymi wersjami iOS 14, iPadOS 14 i tvOS 14.

Wiadomo również o kilku szczegółach dotyczących tej nowej funkcji. Na przykład programiści nie mogą wymagać, aby użytkownik zezwolił na śledzenie, aby móc korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji. Jeśli zgoda nie zostanie udzielona, ​​programista nie będzie miał dostępu do identyfikatora reklam systemowych (IDFA), który jest często używany do śledzenia. „Jeśli dowiemy się, że programista śledzi użytkowników, którzy proszą, aby nie być śledzonym, będziemy wymagać od nich zmiany zasad, aby uszanować Twój wybór, w przeciwnym razie ich aplikacja może zostać odrzucona z App Store” – czytamy w artykule. Apple.