Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego adresy URL AMP nie zgadzają się, gdy Search Console wyświetla artykuły AMP?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego adresy URL AMP nie zgadzają się, gdy Search Console wyświetla artykuły AMP?

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas przesłanego segmentu pytań i odpowiedzi na temat artykułów AMP.

Ich pytanie brzmiało: mają filtr wyglądu wyszukiwania, który pokazuje artykuły AMP pojawiające się w wyszukiwaniu.

Jednak adresy URL wyświetlane pod filtrem artykułów to adresy inne niż AMP.

Czy Search Console pokazuje adres kanoniczny tych adresów URL, czy jest to problem raportowania?

John wyjaśnił, że w Search Console rzeczywiście próbują pokazać kanoniczne adresy URL w raporcie wydajności.

Nie jest to rozwiązanie w 100% idealne, ponieważ istnieją pewne rodzaje adresów URL, które raportują nieco inaczej.

Jednak w większości starają się pokazywać kanoniczne adresy URL. Nie będą więc zaskoczeni, jeśli zobaczą kanoniczny adres URL w ogólnym raporcie skuteczności AMP.

John uważa, że ​​istnieje również oddzielny raport AMP, który można dokładnie sprawdzić, ale nie jest pewien, czy tak jest… jest trochę zdezorientowany.

Ale może to być również jedno miejsce do sprawdzenia. W każdym razie John nie postrzegałby tego jako problemu po swojej stronie, jeśli wyświetlają kanoniczne adresy URL. W ten sposób CHCĄ, aby Search Console to robiła.

Jednak w tym przypadku nie jest to w 100% spójne, ponieważ w przypadku niektórych typów wyszukiwań Google rzeczywiście pokazuje sposób, w jaki je wyświetla, co może również obejmować skrót w adresie URL umożliwiający dołączenie łącza do określonej sekcji strony.

Dzieje się to mniej więcej w 38:16 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 38:16
Zobaczmy: w Search Console mamy filtr wyglądu wyszukiwania, który pokazuje artykuły AMP pojawiające się w wyszukiwaniu. Wszystko w porządku. Jednak adresy URL wyświetlane w Filtrze artykułów AMP to adresy inne niż AMP. Czy Search Console wyświetla adresy kanoniczne tych adresów URL, czy jest to problem raportowania?

Jana (odpowiedź) 38:34
Ogólnie rzecz biorąc, w Search Console staramy się wyświetlać kanoniczne adresy URL w raporcie skuteczności. Nie jest to rozwiązanie w 100% idealne, ponieważ niektóre rodzaje adresów URL raportujemy nieco inaczej. Jednak staramy się pokazywać głównie kanoniczny adres URL. Nie zdziwiłbym się więc, jeśli w ogólnym raporcie skuteczności AMP zobaczysz kanoniczny adres URL. Wydaje mi się, że istnieje również oddzielny raport AMP, który możesz dokładnie sprawdzić, ale nie jestem pewien, czy go nie ma – nie wiem, w tej chwili jestem zdezorientowany.

Ale może to być również jedno miejsce do sprawdzenia. Ale w każdym razie nie postrzegałbym tego jako problemu z twojej strony. Jeśli wyświetlamy tam kanoniczne adresy URL, chcemy, aby było to robione w Search Console w podobny sposób. I znowu nie jest to w 100% spójne, ponieważ niektóre rodzaje wyszukiwań pokazujemy w taki sam sposób, w jaki je pokazujemy. Czasami dołączają również skrót do adresu URL, aby w pewnym sensie dołączyć link do określonej sekcji strony. Powiedziałbym więc, że jest to w dużej mierze kanoniczne, ale nie jest to pewne w stu procentach.