Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Dlaczego białe księgi są ważne dla Twojej firmy?

Dlaczego białe księgi są ważne dla Twojej firmy?

Stoimy przed problemem, co będzie realne dla biznesu w tym roku. Czy białe księgi w 2023 r. będą nadal potrzebne? Czy małe firmy powinny zwracać uwagę na ten instrument, czy jest on niezbędny tylko dla korporacji? Czy firmy powinny delegować pisanie białej księgi do autorzy białej księgi posiadający specjalistyczną wiedzę?

Te pytania nurtują właścicieli firm. Odpowiemy na wszystkie w tym artykule.

białe papiery

Co to jest biała księga?

Biała księga to potężne narzędzie marketingowe, szczególnie jako część strategii marketingu treści B2B. Biała księga to dłuższy fragment treści przedstawiający szczegółową analizę niektórych zagadnień. Jest to dokument przedstawiający stanowisko organizacji w tych kwestiach i dostarczający informacji edukacyjnych potencjalnym klientom lub interesariuszom.

Firmy zazwyczaj korzystają z oficjalnych dokumentów w następujących sytuacjach:

– opisanie korzyści biznesowych lub procesów biznesowych

– przedstawienie konkretnej technologii lub problemu, który jest niezbędny do rozwiązania

– jako dokument marketingowy i sprzedażowy.

Dlaczego białe księgi mają taki wpływ?

Whitepapers można wykorzystać w różnych przedsiębiorstwach – w małych i dużych korporacjach, w różnych branżach – technicznej, medycznej i wielu innych. Białe księgi nadają się do formalnych, dobrze zbadanych treści. Ten format jest wygodny do prezentowania złożonych koncepcji, które są trudne do wyjaśnienia.

Celem białej księgi jest przekonanie czytelników do dokonania zakupu, zarejestrowania się lub wykonania innych docelowych działań za pomocą tekstu. Dostarcza cennych informacji i obiektywnie pokazuje czytelnikom wszystkie dane bez chwytów marketingowych. Czytelnicy dokonują wyboru, biorąc pod uwagę wszystkie posiadane informacje.

Istnieją cytaty, infografiki, wykresy i inne formy treści, które są szeroko rozpowszechnione w oficjalnych dokumentach. Formaty te dostarczają danych, badań i statystyk, które wpływają na podejmowanie decyzji przez ludzi i przekonują ich do dokonania właściwego wyboru. Wiele osób czyta białe księgi i szuka osobistych zaleceń dotyczących rozwiązania swoich problemów.

Jeśli biała księga zrobi wrażenie na czytelniku, wyśle ​​ją przyjaciołom, członkom rodziny i współpracownikom biznesowym. I to jest jeden z celów copywritingu w białej księdze.

Jakie korzyści zapewniają białe księgi?

Czy korzystasz z oficjalnych dokumentów w ramach swojej strategii content marketingu? Jeśli nie, możesz rozważyć zalety tego instrumentu i to, czego Ci brakuje.

Pierwsza i jedna z najważniejszych rzeczy – generowanie leadów z wysokim współczynnikiem konwersji, ale są pewne nieoczywiste powody, dla których warto w swojej strategii content marketingu stosować pisanie whitepaper:

1. W oficjalnych dokumentach możesz podzielić się swoją wiedzą i wzmocnić markę

Ludzie są bardziej zainteresowani czytaniem oficjalnych publikacji ekspertów. Nikt nie lubi czytać bezużytecznych materiałów promocyjnych. Jednak profesjonalna biała księga zaprezentuje Twoją wiedzę i sprawi, że staniesz się myślącym liderem. A jak wszyscy wiemy, ludzie lubią współpracować z zaufanymi firmami, więc tego typu biała księga w naturalny sposób generuje potencjalnych klientów.

2. Białe księgi mogą być Twoim magnesem wiodącym

Jak już pisaliśmy, nikt nie lubi bezużytecznych materiałów promocyjnych, dlatego ciężko jest przekonać ludzi do zapisania się na Twoją listę mailingową. Ale jeśli sprawisz, że Twoja biała księga będzie magnesem wiodącym (oznacza to, że biała księga jest prezentem, który staje się dostępny po wykonaniu przez odbiorców docelowej akcji), otrzymasz więcej subskrybentów.

Jeśli chcesz przy użyciu tej metody pozyskać wiele osób do subskrybowania, musisz upewnić się, że temat Twojej białej księgi jest odpowiedni dla Twojego bloga i zawiera coś, co zainteresuje Twoich odbiorców. Musisz także upewnić się, że jest ona wyjątkowa i zawiera informacje wysokiej jakości, ponieważ ludzie będą chcieli ją przeczytać tylko wtedy, gdy będą myśleć, że dowiedzą się z niej czegoś wyjątkowego.

3. Whitepapers umożliwiają korzystanie z oryginalnych badań

Na świecie panuje obecnie bardzo duży szum informacyjny, podobnych artykułów pojawiają się tysiące, więc ludzie przestają zwracać uwagę na coś podobnego, nazywa się to „ślepotą banerową”. Aby obejść ślepotę banerową, musisz wykorzystać oryginalne badania w swoich oficjalnych dokumentach. Badania te muszą odpowiadać potrzebom odbiorców i ich bolesnym prośbom. Takie podejście podniesie prestiż Twojej marki i pomoże Ci zyskać przewagę konkurencyjną jako autorytet w temacie.

Poza tym białe księgi są chętniej udostępniane w Internecie ze względu na ich wartość. Oryginalne badania sprawiają, że inne strony będą chciały skorzystać z Twojego materiału, więc umieści link do Twojej witryny, przyda się naturalny i darmowy profil linków zwrotnych, który jest ważny dla SEO Twojej witryny.

Te 4 sposoby wykorzystania białej księgi (nie zapomnij o generowaniu leadów) pomogą Ci zwiększyć ruch, budować relacje, szerzyć wiedzę specjalistyczną i generować leady. Upewnij się więc, że korzystasz z nich wszystkich i jak najlepiej wykorzystaj swoje profesjonalne opracowania.

Ile oficjalnych dokumentów może mieć firma?

Opracowywanie i pisanie białej księgi zajmuje dużo czasu, ponieważ wszystkie te dokumenty są zazwyczaj bardzo cenne i wysokiej jakości. Są dogłębnie zbadane i przygotowane, dlatego firmy koncentrują się na przygotowaniu oficjalnych dokumentów dotyczących głównych usług i produktów w swojej działalności, ale nie dla wszystkich. Profesjonalni autorzy białych ksiąg mogą przygotować dokument o takiej jakości, dlatego zalecamy przekazanie tego zadania ekspertowi w formie pisemnej.

Istnieją inne powody, dla których warto koncentrować się na jakości, ale nie na ilości białego papieru:

  1. Ludzie lubią udostępniać dokumenty, które przekraczają ich oczekiwania. Dlatego też biała księga powinna zawierać oryginalne badania, treść i przydatne informacje.
  2. Google definiuje whitepapers jako treści o wyższej jakości, dlatego Google wybija je na wyższe pozycje.

Białe księgi zawierają obiektywne informacje, dostarczają wartości i zwiększają postrzeganie wiarygodności i profesjonalizmu. Biała księga jest bezpłatną formą reklamy, ale nie zawiera żadnych chwytów marketingowych ani taktyk sprzedaży, co sprawia, że ​​jest tak prawdopodobne, że będzie udostępniana w przeciwieństwie do artykułów i wpisów na blogu. Opracowanie oficjalnych dokumentów dotyczących podstawowych produktów lub usług to dobry krok dla firm, które chcą się wyróżnić i wzmocnić swój autorytet.