Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego funkcja „Zaskocz mnie” Netflixa zniknęła?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego funkcja „Zaskocz mnie” Netflixa zniknęła?

Przy ponad 10 000 tytułów we wszystkich bibliotekach wybór odpowiedniego filmu lub programu w serwisie Netflix stawał się dla ludzi trudny. Aby rozwiązać ten problem, Netflix wprowadził funkcję Surprise Me, która pomaga użytkownikom znaleźć coś interesującego do streamowania. Niestety platforma usunęła tę funkcję w styczniu 2023 r., a oto dlaczego.

Netflix rezygnuje z funkcji Zaskocz mnie

Być może zauważyłeś coś innego w serwisie Netflix: funkcja Niespodzianka już nie istnieje. To nie jest usterka techniczna; Netflix wycofał przycisk Zaskocz mnie w styczniu 2023 roku bez powiadomienia. Chociaż jest to losowe, nie jest to pierwsza funkcja, która została usunięta przez Netflix.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

W październiku 2022 r. Netflix zrezygnował z funkcji Extra Home cztery miesiące po jej uruchomieniu. Ta funkcja umożliwiła właścicielom kont Netflix udostępnianie swoich haseł osobom w innych gospodarstwach domowych. Najwyraźniej Netflix musiał zrezygnować z Extra Home, gdy posuwał się naprzód z planami rozprawienia się z udostępnianiem haseł.

Wiadomo, że Netflix wprowadza znaczące zmiany na swojej platformie według własnego uznania — niezależnie od tego, czy użytkownicy zgadzają się z tymi zmianami. Jednak Surprise Me wydawało się odpowiednią funkcją, biorąc pod uwagę, jak wiele osób ma trudności z podjęciem decyzji, co obejrzeć dalej. Dlaczego więc został złomowany?

Dlaczego Netflix usunął funkcję Zaskocz mnie

Po prostu funkcja nie zyskała popularności wśród użytkowników. Według The Wall Street Journal rzecznik Netflix stwierdził, że użytkownicy już wiedzą, co chcą oglądać, kiedy otwierają platformę. Oznacza to, że funkcja Surprise Me nie dodała żadnej wartości, co w rzeczywistości ma sens.

Wielu użytkowników kończy oglądanie treści Netflix z powodu entuzjastycznych recenzji i rozmów na ich temat w Internecie. Programy takie jak Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story, Stranger Things i Ozark to przykłady programów, które użytkownicy oglądają dzięki mediom społecznościowym. Strach przed przegapieniem — lub FOMO — istnieje również w świecie transmisji strumieniowych.

Rekommenderad:  BlackRock jest właścicielem świata | Studium przypadku największej firmy zarządzającej aktywami

Jeśli jesteś jednym z nielicznych użytkowników, którzy nie są zadowoleni, że Surprise Me odchodzi, masz inne opcje. Większość ludzi ma trudności ze znalezieniem czegoś do obejrzenia w serwisie Netflix, ponieważ szukają filmów, gdy są pod presją, by coś obejrzeć. Ale sztuczka polega na planowaniu z wyprzedzeniem lub użyciu aplikacji lub strony internetowej, aby znaleźć program, który warto obejrzeć jako następny.

Podczas swobodnego przeglądania pobierz dowolne interesujące filmy z serwisu Netflix do oglądania w trybie offline, aby mieć listę opcji, gdy utkniesz. Pomyśl o tym jak o oszczędzaniu na deszczowy dzień. Możesz nie chcieć oglądać tych programów od razu, ponieważ masz na myśli coś konkretnego. Są jednak wystarczająco interesujące, aby obejrzeć je na późniejszym etapie.

Niespodzianka Netflixa nie wystartowała

Chociaż użytkownicy Netflix zawsze wyrażali swoją frustrację, że nie mogą znaleźć czegoś do obejrzenia, Surprise Me nie było wystarczająco atrakcyjne. Może nie wyróżniał się spośród wszystkich opcji konkurujących o twoją uwagę. Na szczęście istnieje wiele innych sposobów na znalezienie czegoś do obejrzenia w serwisie Netflix.

Table of Contents