Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Dlaczego i jak wybrać system zarządzania treścią wideo

Dlaczego i jak wybrać system zarządzania treścią wideo

Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią wideo może być trudnym zadaniem. Przy tak dużej liczbie dostępnych opcji trudno jest określić, która z nich będzie najlepiej dopasowana do Twojej organizacji. Przy wyborze platformy należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak skalowalność, bezpieczeństwo i koszt. W tym przewodniku znajdziesz informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji, który system zarządzania treścią wideo będzie dla Ciebie odpowiedni.

Przeprowadzimy Cię przez różne typy systemów, funkcje, których powinieneś szukać, i ogólne zalety każdego z nich. Będziesz mógł podjąć decyzję w oparciu o swoje indywidualne potrzeby i wielkość organizacji. Po przeczytaniu tego przewodnika możesz mieć pewność, że wybrałeś właściwy system zarządzania treścią wideo.

System zarządzania treścią wideo

Co to jest wideo CMS?

System zarządzania treścią wideo (VCMS) to oprogramowanie zaprojektowane, aby pomóc organizacjom zarządzać treścią wideo. Systemy te umożliwiają użytkownikom przesyłanie i przechowywanie filmów, śledzenie analityki wideo, integrację z innymi systemami, dodawanie znaków wodnych i wiele więcej. Tego typu systemy są używane przez wszelkiego rodzaju firmy i organizacje do hostowania treści wideo i zarządzania nimi. Korzystanie z internetowego CMS-a wideo zamiast zarządzania treścią wideo na własnej stronie internetowej pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zapewnia zgodność z przepisami dotyczącymi prywatności. VCMS umożliwiają przesyłanie filmów, przechowywanie ich, a następnie przesyłanie strumieniowe na różne platformy, takie jak Facebook, YouTube lub własna witryna internetowa. Systemy te umożliwiają także edycję filmów i dodawanie metadanych, takich jak napisy czy napisy kodowane, dzięki czemu stają się one bardziej dostępne.

Dlaczego jest to potrzebne?

Wideo to jeden z najlepszych sposobów przekazania wiadomości odbiorcom, ale zarządzanie nim może być skomplikowane. Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią wideo ułatwi przesyłanie, przechowywanie i udostępnianie filmów. Pomoże Ci to także zachować zgodność z przepisami dotyczącymi prywatności, a także poprawi wyniki wyszukiwania poprzez dodanie metadanych. Dzięki systemowi CMS wideo możesz zarządzać wieloma filmami jednocześnie, przesyłać je zbiorczo, a nawet dodawać napisy. Ułatwia to tworzenie treści i zarządzanie nimi, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. A ponieważ możesz łatwo udostępniać swoje filmy na wszystkich platformach, będziesz w stanie dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Jakich funkcji należy szukać w wideo CMS-ie?

Istnieje kilka funkcji, których należy szukać w systemie VCMS, które pomogą Ci zdecydować, która z nich jest najlepsza dla Twojej organizacji. Przeprowadzimy Cię przez pięć najważniejszych czynników przy wyborze systemu.

– Bezpieczeństwo – Czy system jest bezpieczny? Jak przechowywane są dane? Czy CMS ma regularne aktualizacje zabezpieczeń?

– Integracja – Czy system integruje się z Twoim obecnym przepływem pracy? Jak dobrze odpowiada potrzebom Twojej organizacji? Jak łatwa jest integracja z innymi systemami?

– Skalowalność – Jaka jest największa liczba użytkowników, których spodziewasz się mieć w przyszłości? Czy system będzie rozwijał się wraz z Twoją organizacją?

– Zarządzanie treścią – Jaki rodzaj zarządzania treścią jest dostępny? Jak łatwo jest tworzyć i przesyłać treści wideo?

– Łatwość obsługi – Czy system jest łatwy w użyciu? Czy Twój zespół będzie mógł z łatwością się go nauczyć i wykorzystać? Czy dostępne są opcje wsparcia, jeśli potrzebujesz pomocy?

Oprócz tych podstawowych wymagań, w dobrym Video CMS-ie należy zwrócić uwagę na inne rzeczy:

Narzędzia do przesyłania zbiorczego (opcja przesyłania zbiorczego, integracja ze skrzynką Dropbox)

Narzędzia do przesyłania zbiorczego to funkcja umożliwiająca przesyłanie wielu filmów jednocześnie. Dzięki temu możesz szybko przesyłać duże ilości filmów z jednego interfejsu. Jeśli pracujesz z dużym zespołem, który tworzy wiele filmów tygodniowo lub miesięcznie, może to zaoszczędzić dużo czasu. Narzędzia do przesyłania zbiorczego są szczególnie przydatne dla organizacji korzystających z usług transkrypcji. Dzieje się tak dlatego, że aby utworzyć transkrypcję, musisz przesłać wideo, scenariusz i plik audio. Dzięki narzędziu do przesyłania zbiorczego możesz przesłać wszystkie trzy pliki jednocześnie. Dzięki temu możesz szybko przesyłać filmy i zlecać ich transkrypcję, dzięki czemu będziesz mógł dodać je do swojej biblioteki treści.

Transkodowanie w chmurze

Transkodowanie w chmurze umożliwia przesyłanie filmów w określonym formacie, a następnie system automatycznie transkoduje je do różnych formatów. Ułatwia to tworzenie treści wideo w różnych rozdzielczościach i formatach, przy jednoczesnym zapewnieniu spójnego wyglądu. Powinieneś sprawdzić, czy rozważany system obsługuje transkodowanie w chmurze i jakie rozdzielczości są obsługiwane. Najlepsze systemy będą oferować wiele rozdzielczości, dzięki czemu będziesz mógł tworzyć treści dla różnych platform i urządzeń.

API wideo

API to platforma umożliwiająca tworzenie i budowanie aplikacji. Jeśli szukasz systemu, który ułatwi integrację z innymi systemami, powinieneś poszukać takiego, który posiada API wideo. Możesz użyć API wideo, aby uzyskać dostęp do danych z wideo CMS i wykorzystać je we własnych aplikacjach. Stwarza to łatwy i bezproblemowy sposób integracji obu systemów. Możesz wybrać bezpośrednie wywołanie API lub skorzystać z CMS jako pośrednika.

Wideo Prywatność i bezpieczeństwo

Powinieneś poszukać wideo CMS-a, który pozwoli Ci zwiększyć bezpieczeństwo Twoich filmów. Obejmuje to narzędzia zapobiegające nieautoryzowanemu dostępowi, takie jak login, hasło i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Ponadto powinieneś mieć możliwość dodawania znaków wodnych do swoich filmów, aby zapobiec naruszeniu praw autorskich, a jednocześnie udostępnić je docelowym odbiorcom. Powinieneś także poszukać systemu, który automatycznie hashuje Twoje dane wideo. Tworzy to zaszyfrowany podpis, który zapobiega złośliwym zmianom w pliku. Pomoże Ci to zachować zgodność z RODO.

Monetyzacja wideo

Jeśli planujesz zarabiać na swoich filmach i korzystać z reklam, upewnij się, że wybrany system można łatwo zintegrować z wybraną siecią reklamową. Obejmuje to upewnienie się, że system ma rozwiązanie typu plug-and-play. Najlepsze systemy będą oferować szeroką gamę funkcji monetyzacji. Powinieneś móc łatwo dodawać reklamy, wybierać, kiedy mają się pojawiać podczas odtwarzania i dostosowywać ich wygląd. Poszukaj systemu oferującego różnych partnerów reklamowych.

Wniosek

Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią wideo jest ważny, jeśli chcesz usprawnić przepływ pracy z materiałami wideo. Umożliwi to płynne tworzenie treści i zarządzanie nimi, oszczędzając jednocześnie czas i pieniądze. Dzięki odpowiedniemu systemowi będziesz mógł masowo tworzyć treści wideo i dodawać napisy. Łatwiej będzie także zintegrować się z innymi systemami, zachować zgodność z RODO i wykorzystać wideo jako narzędzie marketingowe.