Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego Instagram Historie to wielka sprawa

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego Instagram Historie to wielka sprawa

Kilka lat temu Facebook próbował przejąć jeden z największych istniejących obecnie portali społecznościowych – Snapchat. Głównie dlatego, że obrazy były wówczas bardzo ważne, Zuckerberg stworzył nawet całkowicie niezależną platformę. Jednak nigdy to nie wystartowało, ale dokładnie miesiąc później kupili Instagram. Rywalizacja była jednoznaczna i od tego czasu obie aplikacje do udostępniania zdjęć jednocześnie zdominowały rynek dzięki ciągłym aktualizacjom dedykowanym zarówno użytkownikom, jak i firmom. Biorąc jednak pod uwagę niektóre najnowsze trendy, jest całkiem pewne, że Snapchat przoduje w wyścigu dzięki swoim fantazyjnym filtrom i spontanicznym kontrowersjom.

W 2013 roku Snapchat wprowadził funkcję „Historie”, która umożliwiła szerokiemu gronu odbiorców łączenie wielu zdjęć i filmów na żywo (nie można ich przesłać z magazynu, chyba że zostaną zrobione w ciągu 24 godzin) razem w celu wygenerowania osi czasu, która automatycznie znika po 24 godzinach. Teraz, Instagram zaktualizowała swoją aplikację o nowy dodatek zatytułowany „Historie”, który pozwala użytkownikom łączyć żywe wspomnienia, które automatycznie znikną po upływie 24 godzin na zegarze. Brzmi znajomo? Tak, to jest dokładnie to, co Snapchat oferuje od lat. Aby utrzymać zainteresowanie, imitowanie funkcji nie jest niczym nowym w witrynach mediów społecznościowych, niezależnie od tego, czy jest to transmisja na żywo, naklejki, boty czy cokolwiek innego. Jednakże takie rażące oszustwa kwestionują moralność firmy, mimo że jest ona jednym z najstarszych graczy w tej grze.

Oto najważniejsza rzecz, o czym wszyscy wiedzą, niezależnie od tego, jak głośna jest ich tyrada: Instagram nie usunie tej funkcji – Pomysły budują produkt, a „Historie” to nic innego jak koncepcja, która prawdopodobnie wkrótce pojawi się w kolejnych sieciach. Ostatecznie prowadzi to do znacznie skuteczniejszego sposobu interakcji, a ostatecznie, przynajmniej dla ciebie, nie ma znaczenia, kto wypuścił to jako pierwszy. Snapchat niedawno dodał Wspomnienia, które w zasadzie są zbiorem Twoich zdjęć, które w większości całkowicie zaprzeczają ich głównemu urokowi. Twitter niedawno dodał naklejki inspirowane Snapchatem i wierz lub nie, ale branża będzie nadal powielać abstrakcyjne teorie, aby stworzyć lepsze środowisko dla swoich użytkowników. Ale wracając do naszego krytycznego punktu dyskusji, Instagram Relacje to wielka sprawa, a wprowadzenie najczęściej używanej funkcji Snapchata z pewnością zwiększy jego ogromny zasięg wynoszący 500 milionów. Oto cztery najważniejsze powody Instagram Historie mogą wkrótce przebić każdą inną podobną implementację.

Mniej zniechęcający interfejs

Mimo że jest skierowany głównie do młodych ludzi, nigdy nie mogłem przyzwyczaić się do interfejsu Snapchata, głównie ze względu na fakt, że po prostu nie wydaje się on naturalny. Poza tym nigdy nie rozumiałem powodów jego ogromnego sukcesu. Tak, obrazy znikają po określonym czasie, ale czy to naprawdę takie ważne dla użytkowników (i hej, są też zrzuty ekranu)? W każdym razie kiedy Instagram wypuściłem Stories, szybko uświadomiłem sobie, jak spójne jest funkcjonowanie obok siebie w pełnoprawnej sieci udostępniania zdjęć. Na Snapchacie lądujesz bezpośrednio na aparacie, co może być niezwykle dezorientujące.

Znane miejsce dla nowych użytkowników

Zatem pierwszym i najważniejszym pytaniem, jakie sobie zadałem, było to, kogo powinienem obserwować na Snapchacie, ponieważ żaden z moich znajomych z niego nie korzysta, a nawet jeśli tak, regularne posty są rzadkim widokiem. Teraz z Instagramto zupełnie inna historia, ponieważ jest to platforma znacznie bardziej mainstreamowa i biorąc pod uwagę jej Facebook integracji, wydaje się być miejscem znajomym dla nowych użytkowników.

Możesz wreszcie odinstalować Snapchata na dobre

Oprócz wyjątkowego podejścia do przesyłania wiadomości, aplikacja Snapchat znana jest również z brutalnego pogarszania żywotności baterii i błędów związanych z gromadzeniem danych. Teraz to Instagram ogłosił swoje zamiary ścigania imperium Evana Spiegela, użytkownicy mogą odinstalować Snapchata i wyłącznie z niego korzystać Instagram Jeśli chcą. Ta pierwsza nadal ma zalety inne niż funkcja Historie, ale Facebook może wkrótce wypuścić coś podobnego (pamiętasz Slingshot?) i mimo to ujdzie to na sucho.

Bardziej płynne przejście

Osoby, które wcześniej niechętnie instalowały Snapchata jedynie ze względu na jego ograniczenia, mogą w końcu skorzystać z funkcji Stories Instagram samo. Znajdują się one na samej górze, ze zdjęciami profilowymi obserwowanych przez Ciebie użytkowników. Możesz także ograniczyć swoje historie do określonej grupy widzów. Ponadto w ciągu trzech dni jego istnienia widziałem, że większość firm i celebrytów aktywnych na Snapchacie regularnie publikuje posty za pośrednictwem Instagram Historie też.

Można to bezpiecznie założyć InstagramAmbicje firmy polegające na byciu najlepszą siecią społecznościową do obrazowania zmierzają we właściwym kierunku. Jeśli chodzi o funkcje faksu, takie rzeczy na pewno będą się zdarzać w tej branży. Niezależnie od tego, czy bojkotujesz Instagram czy Snapchat, podejmijcie poważne działania, co najprawdopodobniej nie nastąpi, jestem pewien, że nic się nie zmieni. Instagram Historie z pewnością zaszkodzą bazie użytkowników Snapchata, niezależnie od tego, jak bardzo ci ostatni będą starali się przejąć inicjatywę.