Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Dlaczego LinkedIn i jak w zasadzie z niego korzystać? (Dla początkujących)

Co to jest LinkedIn? Jeśli wiesz, jak prawidłowo go używać, to oprogramowanie może być przydatne w Internecie. LinkedIn to rodzaj sieci społecznościowej, która została pierwotnie zaprojektowana dla firm. Jednak przy właściwym użytkowaniu LinkedIn może być lukratywną platformą dla ludzi, blogerów i marketerów internetowych. Poniżej znajduje się krótki opis tego programu tworzenia sieci kontaktów biznesowych oraz sposobu jego działania.

Co to jest LinkedIn?

LinkedIn to profesjonalna sieć społecznościowa pierwotnie zaprojektowana dla firm i partnerów biznesowych. Z wielu powodów większość ludzi nazywa to oprogramowanie LinkedIn, ale jest to błąd ortograficzny, a jego głównym słowem jest Linkedin, chociaż oba mają to samo znaczenie.

Z LinkedIn mogą korzystać nie tylko właściciele firm, ale każdy. Na przykład możesz używać LinkedIn indywidualnie, aby łączyć się z osobami, które podzielają Twoje zainteresowania i współpracują w tej samej dziedzinie; Używać. Możesz go używać jako pracownik w firmie lub wykorzystać LinkedIn indywidualnie do uruchomienia swojej strony internetowej lub bloga.
aplikacja urok

Na LinkedIn możesz mieć więcej niż jedno konto: możesz mieć jedno konto do prowadzenia działalności biznesowej i drugie do użytku osobistego. Za pomocą swojego konta możesz kontaktować się z właścicielami firm internetowych lub blogerami w czasie wolnym i gdy nie pracujesz.

Korzystając z LinkedIn możesz założyć profil, sprawdzić profile innych osób i historię zatrudnienia, a także sprawdzić inne osoby, które LinkedIn sugeruje Ci jako potencjalne kontakty; Możesz także zaprosić ich do kontaktu z Tobą.

Pod tym względem LinkedIn przypomina nieco Facebooka. Mimo że jest bardziej zorientowany na biznes, można powiedzieć, że nie ogranicza się wyłącznie do zastosowań biznesowych i handlowych. Oto kilka sposobów korzystania z LinkedIn – online lub offline – aby odkryć, w jaki sposób ta platforma może pomóc Ci w zwykłej działalności, blogu lub biznesie domowym.

CZYTAĆ:  Jak ulepszyć szkolenie w zakresie obsługi klienta za pomocą wideo

Dlaczego LinkedIn?

LinkedIn to największa sieć profesjonalna na świecie. Chociaż Facebook może być świetny do kontaktowania się ze znajomymi i rodziną, a także Świergot jest przeznaczony do obserwowania osób, których nie znasz zbyt dobrze, LinkedIn jest stworzony specjalnie dla profesjonalistów.

  • Ma 300 milionów członków. A ta sieć wciąż się rozwija.
  • Ma wysoką pozycję w Google. Posiadanie konta LinkedIn to łatwy sposób kontrolowania tego, co widzą ludzie, którzy szukają Twojego imienia i nazwiska w Internecie.
  • To konto może znaleźć Twoją następną pracę. Według Jobvite 93% rekruterów w 2013 roku stwierdziło, że korzystało z LinkedIn w celu znalezienia potencjalnych kandydatów do pracy. Jeśli poważnie myślisz o korzystaniu z mediów społecznościowych w celu znalezienia swojej przyszłej kariery;
  • LinkedIn to świetna witryna, do której możesz dołączyć

Jak odnieść sukces na LinkedIn? (Krótko)

Oto kilka wskazówek, które każdy początkujący powinien zastosować po dołączeniu do LinkedIn:

1. Uzupełnij swój profil. Po rejestracji poświęć trochę czasu na lepsze i dokładniejsze wypełnienie informacji. Niekompletny profil jest jak niekompletne CV.

2- Użyj słowa kluczowego w swoim profilu. Pomyśl o słowach kluczowych, których używają ludzie, aby znaleźć osobę w Twojej branży: upewnij się, że używasz tych słów w różnych częściach swojego profilu. Dodaj te słowa kluczowe jako profesjonalne i streszczenia, które piszesz; Może pomóc wyróżnić Twój profil. Wymień oprogramowanie, z którym pracowałeś. A jeśli możesz, wspomnij o klientach, z którymi współpracowałeś.

3- Pokaż kluczowe projekty. W sekcji „Doświadczenie” Twojego profilu istnieje możliwość dodania linków do Twoich projektów. Użyj tej sekcji, aby dodać linki do swoich projektów. To bardzo intuicyjny sposób pokazania tego, co udało Ci się osiągnąć w przeszłości. Łącząc swoje projekty, możesz także zwiększyć ruch w witrynie dla swoich projektów.

Kontaktuj się tylko z osobami, które znasz lub spotkałeś wcześniej. Rzeczywiście LinkedIn radzi swoim członkom, aby „łączyli się tylko z osobami, które znasz i którym ufasz, i dołączali tylko do grup, z którymi chcesz, aby Twoje imię i nazwisko było kojarzone”. Jeśli otrzymałeś zaproszenie do komunikacji z kimś, kogo nie znasz, powinieneś rozważyć, czy komunikowanie się z tą osobą jest korzystne.

CZYTAĆ:  5 najpopularniejszych dostawców hostingu WP

5. Jeśli chcesz zaprosić innych do kontaktu, spersonalizuj swoją wiadomość. Podczas gdy LinkedIn, gdy zaprosisz kogoś do połączenia, automatycznie wysyła do niego wiadomość, nie spiesz się, aby napisać i dodać coś od siebie w tej sekcji.

Jak zacząć korzystać z LinkedIn.

1- Twój profil na LinkedIn

Tworząc swój profil, miej na uwadze, że to nie jest Facebook i do przekazywanych informacji i wizerunku należy podejść biznesowo. Możesz traktować konto LinkedIn jako wizytówkę i udostępniać swoje dane uwierzytelniające każdemu, kto jest zainteresowany Twoimi umiejętnościami zawodowymi i doświadczeniem biznesowym. Oto kilka wskazówek dotyczących profilu:

Dane osobowe: musisz podać pewne dane osobowe i co najmniej jeden adres URL prowadzący do Twojego profilu w witrynie Twojej firmy. Dzięki temu linkowi uzyskasz niezbędne korzyści z LinkedIn. Należy najpierw zarejestrować się lub zalogować do programu i kliknąć „Profil” w pasku nawigacyjnym na każdej stronie.

Następnie otrzymasz następujące dane do wykonania:

Adres e-mail
Telefon
adres pocztowy
Nazwa na Twitterze
Nazwa strony internetowej + adresy URL

Każdy z nich zawiera przydatne informacje dotyczące łączenia tego konta LinkedIn z Twoją witryną i kontem Google Plus. W ten sposób możesz przełączać się między swoją witryną; Uzyskaj doskonałe połączenie między kontem Google+ a kontem LinkedIn. Jeśli nie utworzyłeś jeszcze konta Google Plus, zalecamy utworzenie go teraz dla siebie.

2- Upublicznij swój profil

OK – teraz już prawie wiesz, czym jest LinkedIn. Oczywiście nie musi ograniczać się do użytkowników biznesowych, jest to kolejna forma mediów społecznościowych. Google postrzega platformę jako bardzo ważną formę mediów społecznościowych i przyznaje jej dużą wiarygodność. Opublikuj na nim link do swojej witryny lub bloga; W porównaniu do robienia tego w większości innych witryn; Może znacząco podnieść ranking Twojej witryny w Google. Dlatego nie należy lekceważyć znaczenia linku znajdującego się na początku ostatniej sekcji, w której podajesz swoje dane kontaktowe.

Wypełniając powyższe sekcje w swoim profilu, pamiętaj o użyciu słów kluczowych w każdej sekcji. Nie musisz używać zbyt wielu słów kluczowych; Raczej niektóre z nich wystarczą, aby mieć pewność, że Google wie, że koncentrujesz się na swoim biznesie i biznesie. W ten sposób SEO witryny, do której linkujesz w tej sekcji; Jest wzmocniony. Jeżeli profil należy do firmy lub korporacji, podaj w swoim profilu nazwę firmy i nie używaj słów „ja” ani „my/oni”. Musisz upewnić się, że Twój profil jest publiczny. Aby to zrobić, kliknij Profil na swojej stronie głównej, jak pokazano w Sekcji 1; Kliknij. Następnie kliknij strzałkę po prawej stronie niebieskiego pola Edytuj profil:

CZYTAĆ:  Jak włączyć GIF-y w Google?

3. Znajdź kontakty i połącz się z nimi.

Następnym krokiem jest znalezienie potencjalnych kontaktów i komunikacja. LinkedIn to oprogramowanie intuicyjne w obsłudze i warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie jego różnych menu, aby zobaczyć, co ma do zaoferowania. System menu jest stosunkowo prosty:

Zacznij od kliknięcia „Sieć”, a następnie „Kontakty”. LinkedIn prawdopodobnie zasugeruje Ci potencjalne kontakty. W przeciwnym razie kliknij „Dodaj połączenia”, aby móc dodać różne adresy e-mail. Następnie lista osób podłączonych do Twojego systemu poczty elektronicznej i posiadających konto na LinkedIn; Będzie do Twojej dyspozycji.

Współpracuj z LinkedIn, aby dowiedzieć się, jak z niego korzystać. Wkrótce przekonasz się, że to oprogramowanie nie jest przeznaczone wyłącznie do użytku komercyjnego. Rozumiesz również, że LinkedIn; Nie ma innej wersji Facebooka i stosowana jest bardziej profesjonalna metoda. Oto kilka sposobów, w jakie może Ci pomóc posiadanie firmy w sieci społecznościowej.

Pobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=