Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego masz trudności ze znalezieniem nowych pracowników

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego masz trudności ze znalezieniem nowych pracowników

Trudno uwierzyć, że około 15 miesięcy temu stopa bezrobocia na początku pandemii COVID-19 wynosiła rekordowe 15%. Teraz, gdy firmy ponownie się otwierają, największym problemem małych firm, jak na ironię, jest znalezienie wykwalifikowanych nowych pracowników. Czy definicja pracy zasadniczo się zmieniła?

NA Program radiowy dla małych firm w tym tygodniu, Victoria Jones, Ewangelista w Zoho’s zespół ds. obsługi klienta omawia, dlaczego tak trudno jest znaleźć ludzi. Jest częstym prelegentem i trenerem w zakresie współpracy cyfrowej, sztucznej inteligencji i prywatności. Victoria koncentruje się na tworzeniu treści edukacyjnych skoncentrowanych na Zoho, aby wspierać i wzmacniać pozycję klientów.

Trudności ze znalezieniem pracowników

Zapytałem Victorię, co powstrzymuje ludzi przed rynkiem pracy i bardzo utrudnia właścicielom małych firm znalezienie pracowników. Czy to dodatkowe federalne zasiłki dla bezrobotnych, czy też ludzie ponownie oceniają, co chcą robić w pracy po pandemii COVID? Po pewnym czasie wolnym Victoria powiedziała, że ​​wiele osób wraca na rynek pracy z być może nowo nabytymi umiejętnościami i wyższymi oczekiwaniami ze strony pracodawców. Inni ludzie zmienili perspektywę i zdecydowali, że nie chcą poświęcać swojego życia na określony rodzaj pracy, którą wykonywali w przeszłości. Victoria dodaje, że ludzie decydują, „jak dużą część życia chcę poświęcić pracy… to dla mnie dzwonek alarmowy. Chcą pracy, która nie oderwie ich zbytnio od rodziny…” Właściciele małych firm muszą zrozumieć, że pracownicy przychodzą teraz do pracy z zupełnie innego miejsca.

W rezultacie kultura w Twojej małej firmie jest jeszcze bardziej krytyczna, ponieważ ludzie decydują, z kim chcą spędzać czas pracując po dłuższym pobycie w domu. W Zoho Victoria mówi, że firma zawsze była bardzo skoncentrowana na równowadze między życiem zawodowym a prywatnym; „Zoho chce mieć pewność, że… praca nie zawładnie ich życiem. Ważne jest, aby życie ludzi toczyło się oddzielnie od pracy, a Twoje życie nie ograniczało się tylko do pracy. W Zoho nie powinieneś myśleć, że praca to twoje życie…”

Rekommenderad:  Oto dlaczego iPhone 14 Max może być idealnym ulepszeniem

Właściciele małych firm muszą zrozumieć, że pracownicy mają życie osobiste oddzielone od pracy i szanować to (a czasem będzie to przeszkadzać!). Muszą zapewnić pracownikom lepsze narzędzia w obszarze współpracy i zarządzania projektami, aby mogli pracować z dowolnego miejsca. Victoria podkreśla, że ​​pracownicy muszą dokładnie wiedzieć, co mają robić, a wszystkie informacje muszą być dostępne w chmurze, aby umożliwić współpracę. Ulubione narzędzia, których używa w swojej pracy to Łączyć, Projektowanie I klik.

Posłuchaj całego wywiadu na Program radiowy dla małych firm.