Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego media społecznościowe i SEO stają się coraz bardziej powiązane

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego media społecznościowe i SEO stają się coraz bardziej powiązane

Większość właścicieli firm internetowych uważa, że ​​media społecznościowe i SEO to dwa odrębne byty i mają swoje odrębne cele.

To nieprawda: media społecznościowe i SEO są ze sobą powiązane w celu dostarczania odbiorcom odpowiednich i przydatnych treści. Zarówno media społecznościowe, jak i SEO uzupełniają się nawzajem i pomagają usprawnić ogólne działania marketingowe online.

Jest więcej niż 20,77 miliarda użytkowników mediów społecznościowych na świecie. Niewtajemniczony może pomyśleć, że media społecznościowe są przydatne tylko do kontaktowania się z ludźmi. Jednak jeśli jest używany mądrze, jest jednym z najpotężniejszych narzędzi do rozwoju Twojej firmy online. Chociaż media społecznościowe nie przyczyniają się do optymalizacji wyszukiwarek (SEO), udostępniane linki pomagają zwiększyć widoczność Twojej marki, co z kolei zwiększa ruch, sprzedaż i przychody.

Ponadto pozycja strony internetowej w wynikach wyszukiwania jest skorelowana z liczbą posiadanych przez nią sygnałów z mediów społecznościowych. Jeśli przeanalizujesz strony znajdujące się na najwyższych pozycjach w Google i innych wyszukiwarkach, zauważysz, że większość z nich ma silne sygnały społecznościowe. Dlatego każda dobra strategia marketingowa online powinna mieć solidny plan SEO i marketingowy w mediach społecznościowych, które współpracują ze sobą, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób media społecznościowe i SEO są ze sobą powiązane i jak możesz wykorzystać te pierwsze, aby zwiększyć te drugie w swojej witrynie.

1. Treść w mediach społecznościowych jest szybciej indeksowana

Jeśli regularnie publikujesz odpowiedni rodzaj treści w mediach społecznościowych, może to mieć ogromny wpływ na ogólną strategię marketingową online. Wiedząc, że roboty wyszukiwarek przeszukują i indeksują posty w mediach społecznościowych, możesz z nich korzystać efektywniej.

Nie oznacza to, że wszystko, co publikujesz, trafia na strony wyników. Musisz wikary treści który jest odpowiedni dla użytkowników, którzy szukają powiązanych artykułów lub treści. Na przykład, jeśli wyszukujesz informacje na temat Baracka Obamy, możesz zobaczyć, że jego profile w mediach społecznościowych pojawiają się na górze wyników wyszukiwania, ponieważ są istotne dla zapytania.

Media społecznościowe mogą również pomóc w szybszym indeksowaniu zawartości Twojej witryny. Jeśli Twoje treści cieszą się dużym zainteresowaniem w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Pinteresti innych, zostanie szybciej zindeksowany. Wszystko to oznacza, że ​​jeśli niektóre z Twoich postów staną się wirusowe na profilach w mediach społecznościowych, efekt fali może pomóc w zwiększeniu ich rankingu na stronie wyników wyszukiwania.

Rekommenderad:  Jaka jest bezpieczna stopa wypłaty dla wcześniejszej emerytury? [Ultimate Guide For 2023]

2. Media społecznościowe budują autorytet Twojej witryny

Wyszukiwarki takie jak Google, Yahoo, Bing i inne uważają autorytet witryny za ważny czynnik SEO. Jeśli Twoja strona internetowa ma wysoki autorytet i wartość, będzie miała lepszą pozycję w rankingu w porównaniu do witryn i stron o niskim autorytecie.

Autorytet witryny lub strony nie wzrasta z dnia na dzień. Musisz stale publikować wysokiej jakości treści i zdobywać więcej odwiedzających i linków zwrotnych, aby Twój autorytet stale wzrastał. Jeśli Twoje treści są wartościowe i lubiane przez odbiorców, pomoże to w ustaleniu Twojej reputacji.

W przeszłości media społecznościowe nie były nawet pośrednio powiązane z SEO. Teraz nie możesz tego zignorować podczas tworzenia linków lub kierowania ruchu do Twojej witryny. Media społecznościowe stały się najbardziej znaną metodą dystrybucja treści, a jeśli chcesz budować autorytet swojej marki, to musisz być aktywny na wszystkich platformach społecznościowych. Spróbuj zbudować zaangażowanych obserwatorów w mediach społecznościowych, aby mogli udostępniać je na innych odpowiednich platformach.

Aby dowiedzieć się, jak skutecznie korzystać z mediów społecznościowych i SEO, zapisz się na kurs szkolenie z mediów społecznościowych kurs, który pomoże Ci poznać zarówno podstawy, jak i zaawansowane strategie i techniki marketingu w mediach społecznościowych.

3. Zwiększenie widoczności Twoich treści

Media społecznościowe pośrednio pomagają w SEO Twojej witryny, promując treści do dużej grupy osób. Nie ma znaczenia, jak zoptymalizowana jest Twoja witryna, jeśli nie dociera ona do docelowych odbiorców. Korzystając z mediów społecznościowych, możesz dotrzeć do wielu nowych osób, które mogą udostępnić Twoje treści innym, jeśli uznają je za przydatne.

Według raportu HubSpotkonsumpcja treści na Facebook wzrosła o ponad 57 proc. Ten sam raport twierdzi również, że ponad 76 procent ludzi używa Facebook znaleźć interesujące treści w Internecie. Podobne kanały mediów społecznościowych, np Twitter, Instagram, Pinterest, a innych można użyć do promowania treści zoptymalizowanych pod kątem SEO. Pomaga w poprawie zaangażowania, a także obniżeniu współczynnika odrzuceń.

Rekommenderad:  Czym są reklamy elastyczne Google? (5 Rzeczy, które musisz wiedzieć)

Na przykład, TEDx wykonuje doskonałą pracę ze swoim profilem w mediach społecznościowych, aby uzyskać większą widoczność. Tworzą doskonałe treści i udostępniają je na wszystkich głównych platformach, aby więcej osób oglądało ich treści.

4. Lepsze budowanie linków

Trafność i autorytet słowa kluczowego są ważne dla czynników rankingu w wyszukiwarkach. Trafność słowa kluczowego dotyczy tego, jak trafna jest Twoja treść w odniesieniu do konkretnego słowa kluczowego, a autorytet to to, jak wiarygodne może być źródło treści.

Linki zwrotne odgrywają również istotną rolę w rankingach witryn w wyszukiwarkach. Platformy mediów społecznościowych mają duże i aktywne bazy użytkowników, co czyni je idealnymi miejscami do zdobywania wysokiej jakości linków zwrotnych. Wciągające treści przynoszą więcej potencjalnych klientów i udostępniają, co zwiększa szanse, że ludzie połączą się z Twoimi treściami.

Dlatego tak ważne jest zbudowanie strony w mediach społecznościowych, która zawiera wysokiej jakości treści. Na przykład na Międzynarodowy Dzień Kobiet 2018National Geographic opublikował serię Instagram historie i posty o tym, jak Microsoft wzmacnia pozycję kobiet na całym świecie. Post nie tylko pomógł firmie Microsoft w zdobyciu większej liczby odwiedzających, ale także uzyskał wysokiej jakości linki zwrotne.

5. Media społecznościowe angażują prawdziwych ludzi

SEO to techniczna strona strony internetowej, ale jednocześnie nie należy ignorować innych aspektów marketingu internetowego. Wielu marketerów stosuje nieetyczne lub czarne techniki SEO, aby pozycjonować witrynę w wyszukiwarkach. Są całkowicie skoncentrowani na tym, jak mogą oszukać wyszukiwarki w celu uszeregowania ich witryn. Jednak wyszukiwarki, takie jak Google, są stworzone dla ludzi i szukają ludzkiego dotyku w witrynach, aby odpowiednio je uszeregować.

Podstawowym celem wyszukiwarki jest skupienie się na potrzebach ludzi, a nie tylko na aspektach technicznych. Jeśli chcesz zwiększyć wartość SEO swojego bloga lub witryny eCommerce w 2019 roku, musisz mieć element ludzki w swoich technikach, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Ponieważ media społecznościowe stale się rozwijają, stały się istotną i nieuniknioną częścią Twojego planu SEO, ponieważ zostały opracowane przede wszystkim dla ludzi. Pozwala kierować reklamy do osób na podstawie ich zachowania, tak aby mogły je zobaczyć tylko te osoby, które mogą być zainteresowane Twoimi treściami.

Rekommenderad:  Iliad, coraz bardziej Giga dla Internetu: oto najnowsze wiadomości dla klientów

6. Poprawia świadomość marki

Właściwa strategia SEO i mediów społecznościowych pomaga zwiększyć powinowactwo i świadomość marki w Internecie. Platformy mediów społecznościowych to miejsca, w których Twoi klienci mogą się z Tobą kontaktować i wchodzić w interakcje. Możesz wykorzystać swoją obecność na kanałach takich jak Facebook, Instagram, YouTubei innych, aby z czasem budować swoją markę.

Zwiększona świadomość marki pomaga również uzyskać większy ruch organiczny, ponieważ większość użytkowników może wyszukać Twoją firmę w Google i innych wyszukiwarkach. Twoim ostatecznym celem jest zwiększenie ruchu i sprzedaży w witrynie e-commerce, więc dlaczego nie skorzystać z mediów społecznościowych, aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu?

Możesz także współpracować z wpływowymi mediami społecznościowymi, aby uzyskać dostęp do większej liczby osób, które mogą być zainteresowane Twoim produktem. Według ankietyponad 86 procent użytkowników czyta recenzje online przed zakupem czegokolwiek, a ponad 91 procent z nich im ufa.

Wreszcie, użytkownicy chcą być wykształceni i dobrze poinformowani przed zakupem czegokolwiek w Internecie. Nie zapomnij stworzyć treści informacyjnych związanych z Twoją marką i produktem, aby dać odbiorcom to, czego chcą.

Ostatnie słowo

Chociaż SEO i media społecznościowe znacznie się od siebie różnią, powinieneś włączyć je oba do swojego planu marketingowego, ponieważ wzajemnie się uzupełniają i pomagają.

Oprócz poprawy pozycji w wyszukiwarkach, zrozumienie i wykorzystanie połączenia między nimi przynosi kilka korzyści. Niezależnie od tego, czy chcesz promować swoje treści, zwiększyć zaangażowanie, uzyskać więcej linków, ruchu lub zwiększyć liczbę konwersji, używaj ich właściwie, a możesz czerpać poważne korzyści.

Table of Contents