Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego mniejsze zespoły SEO mogą mieć problemy z SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego mniejsze zespoły SEO mogą mieć problemy z SEO

Zespoły SEO często składają się z mieszanki profesjonalistów z różnych środowisk. Niektórzy członkowie zespołu to eksperci techniczni, którzy koncentrują się na kodowaniu i tworzeniu stron internetowych, podczas gdy inni członkowie zespołu to specjaliści ds. marketingu zajmujący się kampaniami w mediach społecznościowych. Ta różnorodność sprawia, że ​​zespoły SEO są wyjątkowe i mogą w ogromnym stopniu przyczynić się do sukcesu zespołu SEO.

Jednak niektóre firmy mają trudności z wdrożeniem skutecznych strategii w wielu kanałach. Może im na przykład brakować wiedzy specjalistycznej potrzebnej do tworzenia treści wysokiej jakości lub rozwijania silnej tożsamości marki.

Mniejsze zespoły SEO mają mniejsze szanse na dostęp do zasobów, takich jak graficy, copywriterzy i marketerzy. W rezultacie zespoły te zwykle polegają na swoim obecnym personelu przy wykonywaniu zadań wymagających specjalistycznych umiejętności.

Czy należysz do mniejszego zespołu SEO, który może mieć problemy z SEO i potrzebujesz wskazówek w sprawie pomocy z zewnątrz? Ten post jest dla Ciebie.

Masz mniej pieniędzy, które możesz przeznaczyć na projekty SEO

To jest #1 powód, dla którego SEO jest trudniejsze dla mniejszych firm. Mniejsze firmy często nie mają zasobów, które mogłyby przeznaczyć na marketing cyfrowy, tak jak robią to większe korporacje. Są zmuszeni rozkładać swój budżet na wiele kanałów, w tym na płatne reklamy, reklamy displayowe, posty w mediach społecznościowych itp.

Choć wielu marketerów wierzy, że większe wydatki na marketing oznaczają lepsze wyniki, nie zawsze tak się dzieje. W rzeczywistości jest odwrotnie. Gdy budżety rosną, konwersje zwykle spadają.

Powód jest prosty: więcej wydanych pieniędzy nie oznacza większej sprzedaży. Zamiast tego może to oznaczać więcej zmarnowanych pieniędzy.

Jeśli chcesz zwiększyć współczynniki konwersji, musisz zacząć inwestować więcej w swoją strategię SEO. Kluczowe znaczenie ma bycie bardziej kreatywnym i strategicznym, gdy dostęp do funduszy nie istnieje.

Możesz mieć mniej czasu na realizację swoich projektów SEO

Jeśli pracujesz dla mniejszej firmy, prawdopodobnie masz mniej czasu. Jeśli masz mniej pieniędzy, prawdopodobnie masz też mniej czasu.

W mniejszym zespole oznacza to, że wszyscy zajmują się więcej niż jednym zadaniem i nie ma możliwości, aby którykolwiek z nich mógł poświęcić 100 procent swojego czasu na krytyczne zadania SEO.

Jest kilka firm, które to mają 1 Lub 2 ludzie robią wszystko, co znacznie utrudnia SEO.

A dzieje się tak dlatego, że prawdziwe SEO zajmuje dużo czasu. Tworzenie wysokiej jakości treści, optymalizacja stron, promowanie kluczowych zasobów i uzyskiwanie wymaganych linków itp. – żadne z tych zadań nie jest łatwe.

A jeśli chodzi o głowę, małe firmy mogą zaniedbywać kilka rzeczy i wykonywać pracę w pośpiechu. Może to oznaczać niższą pozycję Twojej witryny w rankingach.

Nadążanie za zmianami SEO może być trudniejsze

Największym wyzwaniem stojącym dziś przed małymi firmami jest znalezienie wystarczającej ilości czasu, aby nadążać za stale zmieniającym się światem marketingu cyfrowego. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku tych, którzy prowadzą lokalne firmy, gdzie konkurencja jest ostra i istnieje wiele różnych kanałów sprzedaży.

W rezultacie wiele małych firm polega na jednej osobie, która zajmuje się wszystkimi kwestiami związanymi z marketingiem internetowym. Choć w teorii może się to wydawać dobrym pomysłem, takie podejście nie zawsze sprawdza się w praktyce.

Chociaż niektórzy ludzie mają luksus możliwości poświęcenia się w pełnym wymiarze czasu swoim wysiłkom marketingowym online, większość z nas nie ma tego luksusu. Albo już pracujemy przez długie godziny, albo po prostu nie chcemy zabierać czasu na codzienną pracę.

Dlatego warto powierzyć komuś innemu zarządzanie Twoją obecnością w Internecie. Ale ile czasu powinieneś poświęcić na zarządzanie swoją obecnością w Internecie? Ile czasu należy spędzać na czytaniu blogów i śledzeniu nowinek branżowych? Ile czasu należy poświęcić na opracowanie i wdrożenie strategii?

Odpowiedź zależy od Twojej sytuacji. Niektóre firmy nie mają innego wyjścia, jak przekazać odpowiedzialność innym, inne zaś mogą sobie pozwolić na dodatkowy wysiłek bez narażania swoich zysków. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zrozumieć, ile czasu należy przeznaczyć na każdy aspekt marketingu online.

Większe firmy są w grze dłużej

Duże firmy nie rodzą się takie – zaczynają od małych rzeczy i rozwijają się. Istnieje wiele przykładów odnoszących sukcesy start-upów, które w ciągu kilkudziesięciu lat rozrosły się do wielomiliardowych przedsiębiorstw.

Jeśli jednak działasz jako niezależny wykonawca i radzisz sobie dobrze, ale zachowujesz niezależność przez wiele lat, trudno jest konkurować z większymi konkurentami. Prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do pracy w samotności, co utrudnia budowanie sieci relacji z ludźmi, którzy mogą pomóc Ci odnieść sukces.

Jeśli działałeś w mniejszym zespole, jeszcze trudniej jest się rozwijać. Twoja praca zostanie wykonana, ale nikt inny nie zrobi tego tak jak Ty.

I wreszcie, jeśli dopiero niedawno uruchomiłeś swoją obecność w Internecie, znacznie trudniej jest zaistnieć w oczach Google jako wiarygodne źródło informacji.

Chociaż większe witryny mają więcej zasobów, doświadczenia i wpływów, nie oznacza to, że są w lepszej sytuacji. W rzeczywistości jest odwrotnie.

Możesz mieć dostęp do niższego budżetu i mniejszej liczby narzędzi

Przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na inwestycję w naprawdę dobre oprogramowanie. Narzędzia te mają za zadanie ułatwić życie marketerom. Istnieją nawet narzędzia, które pozwalają skupić się na tym, co najważniejsze — tworzeniu niesamowitych treści.

Wewnętrzni specjaliści ds. SEO w dużych firmach mają dostęp do narzędzi, które automatyzują wiele żmudnych czynności związanych z optymalizacją witryn pod kątem wyszukiwarek. Nie musi się już martwić o takie rzeczy, jak tworzenie mapy witryny, pisanie metaopisów czy docieranie do linków. Jedyne, co musi zrobić, to napisać świetną treść i zoptymalizować słowa kluczowe.

Małe firmy często nie mają zasobów, aby zatrudnić osobę znającą się na SEO. W rzeczywistości jest mnóstwo osób specjalizujących się w SEO, które pobierają 100 dolarów za godzinę lub więcej. Dlatego małe firmy często zwracają się do mniejszych, tańszych (lub bezpłatnych) firm lub specjalistów, którzy mogą nie posiadać wymaganej wiedzy specjalistycznej.

Jednak darmowe nie zawsze jest najlepsze. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz nie mieć wystarczającej ilości danych, aby uzasadnić inwestycję w coś drogiego. A nawet jeśli masz pieniądze, możesz nie chcieć płacić za narzędzie, które nie zapewni zwrotu z inwestycji.

Większa praca ręczna również zajmuje więcej czasu. Pracując ręcznie, będziesz tracić czas na zastanawianie się, jak uzyskać dobrą pozycję w rankingu. Albo, co gorsza, co tydzień będziesz spędzać godziny na zastanawianiu się, jak poprawić rankingi, nie robiąc postępów.

Jako profesjonalista możesz mieć mniejszą siłę przebicia w zakresie budowania linków i relacji w mediach

Jeśli chodzi o pozyskiwanie linków i relacji w mediach, większe firmy zwykle mają przewagę nad małymi. Mają ugruntowaną reputację i dużą publiczność, dzięki czemu łatwiej jest dotrzeć do mediów i blogerów. Mniejsze firmy często nie mają tych rzeczy. I choć większe marki mogą sobie pozwolić na płacenie za linki, mniejsze firmy nie zawsze są na to stać.

Istnieją jednak sposoby obejścia tego problemu. Na przykład wiele publikacji przyjmuje zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeśli więc chcesz przesłać coś do jednej z tych publikacji, po prostu wyślij im krótką notatkę o tym, czym się zajmujesz i dlaczego ludzie mogą się tym zainteresować. Większość publikacji nie ma nic przeciwko udostępnieniu skrzynek odbiorczych z innymi osobami.

I chociaż wielkie nazwiska w branży mają dużą siłę przebicia, mniejsze firmy nadal czerpią korzyści z bycia z nimi kojarzonymi. Oto jak:

1. Reputacja ma znaczenie. Gdy ktoś będzie szukać „wskazówek marketingowych dla małych firm”, wyświetli listę blogów i artykułów napisanych przez ekspertów w tej dziedzinie. Posty te są zazwyczaj pisane przez znanych marketerów, redaktorów i dziennikarzy, którzy są znani z pisania materiałów wysokiej jakości. Ludzie im ufają, bo wiedzą, że czytali już podobne treści.

2. Marki mają znaczenie. Chociaż większość ludzi nie pomyślałaby o tak dużej marce jak Coca Cola jako o źródle informacji, prawdopodobnie ufają jej bardziej niż nieznanemu blogerowi. Dlaczego? Ponieważ widzieli reklamy coli, słyszeli historie o produktach coca-coli, a może nawet sami próbowali coli.

3. Sprawy medialne mają znaczenie. Wiele osób zakłada, że ​​duże marki mają dostęp do wszelkiego rodzaju mediów. Ale to nieprawda. Wiele dużych marek nie utrzymuje relacji ze wszystkimi placówkami handlowymi, a już na pewno nie ze wszystkimi placówkami obsługującymi ich konkretną branżę. Ale mają relacje z mediami, które relacjonują ich branże. Relacje te pozwalają im szybko i łatwo przekazywać wiadomości.

4. Dotarcie ma znaczenie. Niektórzy uważają, że duże marki mają większy zasięg niż mniejsze firmy. W rzeczywistości jednak istnieje wiele małych firm, które cieszą się ogromną popularnością po prostu dlatego, że często publikują posty i piszą przekonująco.

Samo SEO zwykle nie jest realistyczne

Wielu specjalistów SEO nadal wierzy, że SEO to samodzielna strategia, która nie wymaga pomocy innych dziedzin, takich jak media społecznościowe czy płatne reklamy.

Chociaż prawdą jest, że niektórzy bardzo utalentowani SEO są w stanie zrobić wszystko sami, większość firm potrzebuje pełnego zespołu ludzi pracujących razem, aby osiągnąć sukces.

Niektórzy SEO uważają, że samo SEO może generować potencjalnych klientów. I chociaż nie ma nic złego w byciu dobrym w jednej rzeczy, większość ekspertów zgadza się, że musisz wiedzieć, jak pracować na wielu kanałach, aby zbudować mocne podstawy swojej obecności w Internecie.

Niewłaściwy zespół może oznaczać komplikacje

Jeśli szukasz sposobu na ulepszenie działań marketingu cyfrowego swojej firmy, zatrudnienie odpowiedniego zespołu może mieć ogromne znaczenie. Możesz ulec pokusie zatrudnienia jednej osoby, która zajmie się wszystkimi aspektami Twoich cyfrowych kampanii marketingowych. Jednak takie postępowanie doprowadzi tylko do frustracji i straty czasu.

Zamiast tego poszukaj zespołu profesjonalistów, którzy rozumieją swoje mocne i słabe strony. Dzięki temu wszyscy dadzą z siebie wszystko, a cały zespół będzie skupiony na osiągnięciu tych samych celów.

Inne priorytety mogą zawsze być na pierwszym miejscu przed SEO

Kiedy brakuje Ci zasobów, a zadania związane z SEO zawsze wydają się być spychane na sam dół listy, nie minie dużo czasu, a poczujesz się wypalony i sfrustrowany. Obiecałaś sobie, że napiszesz ten post na blogu… ale jakoś zawsze wydaje się, że na pierwszym miejscu jest coś innego. A zanim w końcu znajdziesz chwilę wolnego czasu, czeka Cię już kolejne zadanie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz czekać, aż wszystko inne zostanie zrobione, zanim zaczniesz pracować nad strategią SEO. Właściwie nie powinieneś nawet próbować zajmować się tymi sprawami, dopóki nie ukończysz wszystkich pozostałych. Jeśli będziesz czekać z SEO, a będziesz zajęty pisaniem artykułów, tworzeniem stron internetowych, tworzeniem filmów itp., tak naprawdę nigdy niczego nie skończysz. Zamiast tego skup się na jednej rzeczy na raz. Po zakończeniu tego projektu przejdź do następnego.

Nie możesz dokładnie przypisać przychodów swoim wysiłkom SEO

Jednym z największych wyzwań stojących przed każdym właścicielem firmy jest dokładne przypisanie przychodów do różnych obszarów działalności. Załóżmy, że sprzedajesz widżety.

Ile pieniędzy zarobiłeś w zeszłym roku? Czy zarobiłeś więcej sprzedając gadżety niż sprzedając ubrania? Nie da się tego stwierdzić bez odpowiedniego modelu atrybucji.

SEO jest podobne. Istnieją dziesiątki czynników decydujących o tym, ile ruchu otrzymujesz z wyszukiwarek. Niektóre z nich obejmują:

  • Jakość treści (np. czy Twoja witryna internetowa zawiera przydatne informacje?)
  • Liczba linków zwrotnych prowadzących do Twojej witryny (więcej linków, większa ekspozycja)
  • Władze domeny (jak dobrze znana jest nazwa Twojej domeny?)
  • Ranking strony (wyższa pozycja strony oznacza wyższą pozycję w rankingu)
  • Konkurencja (czy inne strony internetowe zawierają linki do Twojej witryny?)

Należy pamiętać, że nie każdy z wymienionych powyżej czynników ma taką samą wagę. Na przykład jakość treści jest znacznie ważniejsza niż liczba linków zwrotnych.
Jednak jeśli chodzi o atrybucję, często widzimy, że firmy przypisują 100% swoich przychodów SEO. Choć może się to wydawać logicznym założeniem, jest to po prostu nieprawda.

Na przykład, jeśli prowadzisz mały sklep e-commerce z zaledwie 10 produktami, możesz potencjalnie zarobić 10 000 USD miesięcznie. Ale jeśli miałbyś wydać $5000 na reklamę, prawdopodobnie zarobiłbyś tylko około dolarów2,500 miesięcznie. Dlaczego więc ktoś miałby sądzić, że wydawanie $5000 na SEO przyniosłoby 10 000 dolarów rocznie?

Ponadto, jeśli nie sprawdzisz specjalisty przed zatrudnieniem, mogą pojawić się dalsze problemy.

W rzeczywistości większość firm nie generuje nawet w przybliżeniu tak dużych przychodów, jak twierdzą. Powód jest prosty: wiele firm używa niedokładnych wskaźników do pomiaru sukcesu.

Liczą sprzedaż zamiast konwersji. Liczą gości zamiast klientów. Liczą kliknięcia zamiast leadów.

Co więc powinieneś zrobić? Musisz dowiedzieć się, który wskaźnik najlepiej reprezentuje Twoją firmę. Następnie musisz śledzić te dane w czasie. Dopiero po kilkumiesięcznym śledzeniu tych danych będziesz w stanie wyciągnąć dokładne wnioski na temat tego, czy Twoje wysiłki SEO przynoszą skutek.

Wymyślanie tematów i pomysłów na treść może być wyzwaniem

Jeśli masz ograniczone zasoby, wymyślanie nowych tematów i pomysłów na treść może być wyzwaniem. Może się okazać, że utknąłeś, próbując wymyślić pomysły na wpisy na blogu, nie mając wystarczająco dużo czasu, aby je wszystkie spisać.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na obejście tego problemu. Po pierwsze, możesz przejrzeć historię własnej firmy, aby znaleźć inspirację. Pomoże Ci to uniknąć powtarzania starych błędów.

Po drugie, możesz poprosić swoich pracowników o sugestie. Wiele osób chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi.

Po trzecie, możesz zwrócić się do mediów społecznościowych. Większość platform umożliwia użytkownikom publikowanie pytań i odpowiedzi. Tego typu posty są idealne do generowania nowych pomysłów.

Wreszcie możesz skorzystać z bezpłatnych narzędzi takich jak Google Trends. Narzędzia te pokazują, jak często wyszukiwane są określone słowa kluczowe. Obserwując trendy, możesz szybko zidentyfikować popularne tematy, a następnie stworzyć treści na ich podstawie.

Istnieje wiele powodów, dla których SEO nie jest łatwe. Jednakże, postępując zgodnie ze wskazówkami opisanymi powyżej, możesz zwiększyć swoje szanse na sukces, gdy jako jedyny wymyślasz tematy i treści.

Zasoby mogą być potencjalnie ograniczone

Jeśli jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za całą witrynę internetową, prawdopodobnie będziesz musiał polegać na zewnętrznych źródłach informacji. Niestety, źródła te czasami mogą być zawodne.

Możesz na przykład chcieć wiedzieć, ile czasu zajmuje utworzenie linków z różnych witryn. Jeśli przejdziesz bezpośrednio do Google, nie zawsze otrzymasz wiarygodne wyniki. W rzeczywistości możesz nawet zobaczyć fałszywe wyniki.

Tutaj przydatne mogą okazać się usługi firm trzecich. Niektóre usługi oferują raporty zawierające szczegółowe statystyki dotyczące czasu potrzebnego na pozyskanie linków z różnych witryn.

Możesz także skorzystać z tych usług, aby sprawdzić ważność profili linków zwrotnych konkurencji. Należy pamiętać, że usługi te nie zawsze są całkowicie uczciwe. Mogą jednak zapewnić cenny wgląd w to, w jaki sposób inne strony internetowe pozyskują linki.

Możesz także skorzystać z tych usług, jeśli szukasz bardziej szczegółowych informacji. Możesz na przykład chcieć wiedzieć, ile stron ma każda witryna. A może chcesz zobaczyć, ile razy dane słowo kluczowe pojawia się w tytule strony.

Usługi te mogą potencjalnie być bardzo pomocne. Pamiętaj tylko, że nie zawsze dają one 100% dokładne wyniki. Dlatego nadal będziesz musiał zweryfikować wszelkie otrzymane informacje.

SEO nie jest łatwe. To powiedziawszy, z pewnością odniesienie sukcesu jest możliwe. Jedyne, czego potrzebujesz, to odrobina cierpliwości i determinacji.

Infrastruktura SEO może być wyzwaniem

Posiadanie odpowiedniej infrastruktury może pomóc lub przerwać wysiłki związane z optymalizacją wyszukiwarek. W końcu nie chcesz spędzać godzin na tworzeniu witryny internetowej, aby zdać sobie sprawę, że nie działa ona poprawnie.

Na szczęście większość hostów internetowych zapewnia podstawowe funkcje. Powinny obejmować takie elementy, jak dostęp FTP, konta e-mail i bazy danych.

Jednak w przypadku niektórych dostawców usług hostingowych nie należy oczekiwać, że wszystko będzie uwzględnione. Na przykład możesz nie być w stanie zainstalować WordPressa lub Joomli. Konfigurowanie zaawansowanych funkcji, takich jak wtyczki buforujące, może nie być możliwe.

Mimo to te ograniczenia nie powinny powstrzymywać Cię od rozpoczęcia pracy. Jeśli znasz podstawy, wszystko powinno być w porządku.

Warto również zauważyć, że za niektóre z tych funkcji może być konieczne dopłata. Na szczęście większość firm hostingowych oferuje zniżki przez wiele lat. Wystarczy rozejrzeć się, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Jeśli zdecydujesz się na zakup dodatkowych funkcji, powinieneś rozważyć skorzystanie z usług dostawcy usług zarządzanych (MSP). MSP zapewnia wsparcie i konserwację. Oznacza to, że nie będziesz musiał martwić się instalacją nowego oprogramowania lub aktualizacją nieaktualnych plików.

Warto również wspomnieć, że po pewnym czasie może zaistnieć potrzeba uaktualnienia konta. Większość hostów internetowych pobiera miesięczne opłaty za swoje usługi. Z czasem możesz więc zapłacić tysiące dolarów.

Na szczęście istnieją sposoby na uniknięcie tego problemu. Wielu hostów internetowych oferuje plany roczne. Plany te zazwyczaj kosztują mniej niż 100 dolarów rocznie. Co więcej, co roku otrzymujesz bezpłatne aktualizacje.

Oczywiście przy rejestracji w ramach planu rocznego może być konieczne uiszczenie opłaty początkowej. Zwykle jednak możesz anulować subskrypcję w dowolnym momencie bez kary.

Pomimo wyzwań skuteczne SEO jest nadal możliwe (i przyjemne)

Pomimo wyzwań małego zespołu, osiągnięcie sukcesu SEO jest nadal całkiem możliwe i realistyczny cel do osiągnięcia.

Trzeba tylko pamiętać o swoich priorytetach i zadaniach, a także zadbać o najważniejsze rzeczy, które należy zrobić, aby odnieść sukces w kampanii SEO.

Dopóki te priorytety będą skutecznie zarządzane, Twoje kampanie SEO powinny odnieść sukces.

Kiedy planujesz wystartować z kolejnym?