Dlaczego mój ping jest tak wysoki w CSGO?

Counter-Strike Global Offensive, w skrócie CSGO, jest obecnie u szczytu. Dzięki największej bazie graczy na świecie od dłuższego czasu zajmuje pierwsze miejsca na listach przebojów Steam. Ale choć imponujące są te statystyki, warto wspomnieć, że obejmują one tylko gry na platformie Steam, która jest niezwykle popularną platformą.

Są gracze z całego świata, a serwery CSGO również znajdują się w wielu lokalizacjach. Twoja fizyczna odległość od serwera gry to tylko jeden z wielu powodów, dla których twój ping może być wysoki w CSGO. Czytaj dalej z innych powodów, a co ważniejsze, poprawki dla wszystkich z nich.

Wyjaśnienie dotyczące wysokiego pinga w CSGO

Ping oznacza opóźnienie lub opóźnienie czasu odpowiedzi między komputerem a serwerem gier. W tym przypadku w CSGO. Ping jest zawsze wyrażany w liczbach, a liczba ta faktycznie pokazuje milisekundy lub ms.

Trudno jest określić idealny ping, ale oto ogólny zarys. Jeśli twój ping jest gdzieś pomiędzy 0 i 40, przynajmniej w CSGO, gra będzie działała niezwykle płynnie. Następnie możesz zauważyć niewielkie, choć nieznaczne opóźnienie.

To opóźnienie staje się bardziej widoczne i przełomowe, gdy Twój ping przekroczy 100 ms. W tym momencie doświadczysz opóźnienia, które wpłynie na twoją rozgrywkę. Twoi przeciwnicy mogą zobaczyć, jak przekraczasz rogi, zanim zauważysz ich na ekranie.

Ponieważ jesteś w tyle, pociski mogą również rejestrować się inaczej niż zwykle, czasami nawet dając ci przewagę nad przeciwnikiem. Nie dlatego zalecamy celowe opóźnianie, znane również jako przełączanie opóźnień, ponieważ jest to przełomowe i niesprawiedliwe.

wykresy pary

Jak zobaczyć swój ping w CSGO

Zanim zaczniemy wyjaśniać poprawki dla wysokiego pinga, powinieneś wiedzieć, jak zawsze widzieć ping w CSGO. Jest to łatwe, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Uruchom CSGO na swoim komputerze.
 2. Kliknij ikonę koła zębatego (ustawienia) po lewej stronie ekranu.Dlaczego mój ping jest tak wysoki w CSGO? 1
 3. Kliknij Ustawienia gry, a następnie Gra.
 4. Przewiń, aż znajdziesz opcję Włącz konsolę programisty. Kliknij strzałkę menu i wybierz Tak.włącz konsolę programistyczną
 5. Wyjdź z tego okna i naciśnij klawisz konsoli na klawiaturze (znak `poniżej ESC).
 6. Wpisz net_graph 1 w oknie konsoli. Jeśli chcesz to wyłączyć, po prostu wpisz net_graph 0.

Teraz u dołu ekranu pojawi się wiele wartości. Wszystkie są przydatne i obejmują fps, częstość tykania serwera i ping. Klatki na sekundę (fps) są równie ważne jak ping w CSGO, ale to temat na inny czas.

Potencjalne przyczyny i poprawki wysokiego pinga w CSGO

Przed przystąpieniem do rywalizacji w CSGO sprawdź ping podczas uruchamiania gry, a jeszcze lepiej uruchom serwer casual lub deathmatch. Jeśli Twój ping jest niższy niż 70, będziesz mógł grać, ale pingowanie poniżej 50 jest zalecane dla płynnej rozgrywki.

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek poprawek upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe. Zalecamy pakiet internetowy o szybkości co najmniej 20 Mb / s oraz połączenie Ethernet. Połączenie kablowe zawsze przewyższa Wi-Fi, bez względu na to, w którą grę grasz.

Jeśli twój ping jest wysoki, zawsze zaczynaj od routera. To najłatwiejsza naprawa – wystarczy odłączyć modem i router. Zaczekaj minutę i ponownie podłącz modem i router. Upewnij się, że ich wskaźniki świetlne świecą na zielono (lub w innym normalnym kolorze). Sprawdź ping w grze.

Upewnij się, że masz wszystkie najnowsze aktualizacje

Twój system musi mieć wszystkie najnowsze aktualizacje, aby CSGO mógł działać płynnie. Dotyczy to również twojego Windows lub inne aktualizacje systemu, ale także aktualizacje sprzętu. Regularnie aktualizuj sterowniki karty graficznej, nawet jeśli wpływają one na liczbę klatek na sekundę zamiast na ping.

Zaktualizuj sterowniki karty sieciowej, ponieważ mają one więcej wspólnego z pingowaniem. Upewnij się, że całe oprogramowanie routera również zostało zaktualizowane. Wystarczy Google wyszukać producenta routera i wyszukać aktualizacje online.

Jeśli masz problemy z aktualizacją sterowników, możesz użyć jednego z wielu programów do aktualizacji sterowników. Programy te są szeroko dostępne online, z których niektóre są bezpłatne (na przykład SlimDrivers).

Oczywiście należy również regularnie aktualizować CSGO. Za każdym razem, gdy pojawi się aktualizacja, zamknij grę, jeśli jest uruchomiona, i pobierz ją (z wyjątkiem oczywiście, jeśli jesteś już w meczu).

Zamknij wszystko inne

Jeśli chcesz mieć jak najlepsze wrażenia z gry, zamknij wszystkie aplikacje oprócz Steam i CSGO. Możesz to zrobić za pomocą Menedżera zadań. Działa to dla wszystkich widocznych procesów. Oto jednak bardziej zaawansowane rozwiązanie, które możesz wypróbować w przypadku nieznośnych aplikacji, które pochłaniają wszystkie zasoby (dla Windows):

 1. Przytrzymaj Windows i klawisze R na klawiaturze jednocześnie.
 2. Kliknij okno Uruchom, które się pojawi, i wpisz resmon. Kliknij OK.
 3. Spowoduje to otwarcie Monitora zasobów. Kliknij Network.
 4. Spójrz na zakładkę Suma. Sprawdź, czy jakikolwiek proces zajmuje zbyt dużo zasobów.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy najbardziej wymagające procesy i wybierz opcję Zakończ proces. Powtarzaj, aż wszystkie te procesy zostaną zakończone. Upewnij się, że wiesz, z czym masz do czynienia. Jeśli nie wiesz, co robi jakiś proces, zostaw to.

Oprogramowanie, które pochłania większość zasobów, jest zwykle programem antywirusowym lub antymalware. Zalecamy wyłączenie ich podczas grania lub nawet całkowite ich usunięcie. Windows Zapora sieciowa Defender lub Mac jest zwykle wystarczającą ochroną przed nieznanymi programami i witrynami innych firm.

Ostatnia porada

To były wszystkie proste wskazówki, jak poprawić ping w CSGO. W ostateczności możesz spróbować ponownie zainstalować CSGO i aplikację Steam na swoim komputerze. Nie używaj „rozwiązań” innych firm, które oferują cuda dla twojego pingowania w różnych grach.

Są to głównie oszustwa, które zainfekują komputery złośliwym oprogramowaniem lub oszukują ich za zapłacenie. Jeśli jesteś zaawansowanym technologicznie użytkownikiem, możesz także spróbować zmienić adres IP, serwer DNS i ustawienia rejestru.

Sprawdź te poprawki i przeprowadź je tylko wtedy, gdy masz wystarczające kompetencje. Są to poważne ustawienia, które mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, jeśli nie wiesz, co robisz. Skomentuj poniżej, jeśli masz jakieś sugestie lub pytania.