Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego musisz zacząć korzystać z Menedżera haseł w systemie iOS 12?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego musisz zacząć korzystać z Menedżera haseł w systemie iOS 12?

Wraz z wydaną w zeszłym tygodniu aktualizacją iOS 12 wprowadzono kilka zauważalnych zmian w nowym systemie operacyjnym. Jedną z takich zmian jest dodana obsługa aplikacji innych firm do automatycznego uzupełniania haseł lub danych logowania.

Przez długi czas ludzie ręcznie wprowadzali dane uwierzytelniające użytkownika na wszystkich swoich urządzeniach. Aby wszystko było proste, używają tego samego hasła do wszystkich swoich kont, co jest złą praktyką i naraża Twoje konto na niebezpieczeństwo. Dlatego zawsze zaleca się wybranie silnego, złożonego i innego hasła za każdym razem, gdy rejestrujesz się w nowej usłudze.

Setki usług dostępnych w Internecie i liczba osób posiadających dziesiątki kont w tych usługach sprawiają, że zapamiętanie haseł do każdego konta staje się trudne. Tutaj z pomocą przychodzi Menedżer haseł. Pozwala śledzić wszystkie dane logowania do różnych kont w jednym miejscu i w razie potrzeby uzyskiwać do nich dostęp na różnych platformach. Ponieważ przechowuje dane uwierzytelniające dla wszystkich Twoich kont, konieczne jest zabezpieczenie go silnym i złożonym hasłem. To hasło nazywa się a i jest wymagane przy każdym dostępie do aplikacji.

Najwyraźniej w przypadku korzystania z Menedżera haseł nadal występują trudności z wchodzeniem i wychodzeniem z aplikacji w celu wypełnienia danych logowania. Ponieważ za każdym razem, gdy musisz wypełnić formularz logowania, musisz stale przełączać się między aplikacją, do której musisz wprowadzić dane uwierzytelniające, a aplikacją Menedżer haseł, co nie jest płynne i często powoduje, że ludzie przestają korzystać z usługi . Ten problem doprowadził Apple a ostatnio także Androida, który udostępni na swoich urządzeniach funkcję autouzupełniania, która będzie wyświetlać opcję autouzupełniania zaraz po otwarciu formularza logowania. I nie musisz już przełączać się między aplikacjami, aby wypełnić formularz.

Do iOS 11, jeśli musiałeś korzystać z funkcji autouzupełniania na swoim urządzeniu, musiałeś używać pęku kluczy iCloud do wprowadzania danych logowania, co działało dobrze, ale nie zachęcało większej liczby osób do regularnego korzystania z niego. Jednak w iOS 12 wszystko się zmieniło i Apple dodał teraz obsługę aplikacji innych firm w celu korzystania z haseł przechowywanych w tych aplikacjach z funkcją automatycznego uzupełniania. W chwili pisania tego artykułu jedynymi aplikacjami obsługującymi tę funkcję są 1Password, Zoho Vault i LastPass. Jeśli zdarzy Ci się korzystać z którejkolwiek z tych aplikacji na swoim urządzeniu, będziesz mieć możliwość automatycznego uzupełnienia danych logowania bezpośrednio w aplikacji, bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

  • Przejdź do aplikacji Ustawienia i przewiń w dół, aż znajdziesz „Hasła i konta”.
  • Na następnym ekranie wybierz „Autouzupełnianie haseł”.
  • Włącz opcję „Autouzupełnianie haseł” i wybierz aplikację z opcji „Zezwalaj na wypełnianie formularza”.

Zatem nie marnując czasu, zarejestruj się w jednym z Menedżerów haseł.

Table of Contents