Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego na LinkedIn powstają fałszywe profile i jak mogą one wpłynąć na Ciebie podczas poszukiwania pracy?

LinkedIn jest siecią społecznościową par excellence, która służy do poszukiwania pracy i znajdowania profesjonalistów z doświadczeniem w Internecie. Ale w tym roku wydaje się, że firmy i zespoły HR mają problemy z rekrutacją za pośrednictwem platformy.

Czemu? Cóż, obecnie na LinkedIn jest ponad 12 700 fałszywych profili, które pojawiają się w wyszukiwaniach tych firm, co bardzo utrudnia dotarcie do potencjalnych pracowników.

W zeszłym tygodniu grupa specjalistów ds. zrównoważonego rozwoju na LinkedIn zgłosiła ponad 500 fałszywych profili, które zostały utworzone za pomocą sztucznej inteligencji (AI) i tekstów pobranych z legalnych kont. I choć prawie wszystkie z nich zostały wyeliminowane, sytuacja pozostaje krytyczna dla tych, którzy zwracają się do platformy w poszukiwaniu pracy.

Ale dlaczego jest tak wiele fałszywych kont?

Kredyty: Twimg

Według KrebsOnSecurity wszystkie te profile mogą być powiązane z jednym oszustem lub grupą oszustów. Wynika to z faktu, że w niedawnym raporcie portal zapewnił, że wiele fałszywych profili musi mieć coś wspólnego, skoro pojawiają się w kolumnie „osoby widziane” na LinkedIn.

Ponadto, gdy bot próbuje infiltrować, zwykle robi to w falach 20-30 żądań z tym samym rodzajem informacji.

Te fałszywe profile nie są niczym nowym. Duże firmy, takie jak DevOps, widziały wiele fałszywych profili w aplikacji, odkąd stała się popularna w 2020 r. Ale czują, że w porównaniu z innymi latami nastąpił ogromny wzrost tej praktyki od stycznia 2022 r.

Wielu uważa, że ​​może tak być, ponieważ coraz więcej firm zatrudnia specjalistów na LinkedIn. Inni uważają, że dzieje się tak, ponieważ nowi cyberprzestępcy pracują dla rządu Korei Północnej i szukają pracy w firmach kryptowalutowych.

Jednak nikt nie wie na pewno, co dzieje się na platformie i dlaczego.

Jedyną pewną rzeczą jest to, że te fałszywe profile szkodzą użytkownikom LinkedIn

Przez Pixabay

Istnieją organizacje, które potrafią wykryć robota z odległości wielu kilometrów, ale to nie jest obecnie największy problem.

Fałszywe profile utworzone na LinkedIn mylą wyniki wyszukiwania dla ról CISO. Dlatego też, gdy firma przeszukuje platformę w poszukiwaniu dyrektora ds. bezpieczeństwa informacji, pierwsze 50 wyświetlanych profili jest fałszywych.

Ten problem wykracza poza oko oszustów. Te fałszywe tożsamości często wysyłają również setki próśb do dużych firm o ich zatrudnienie. Coraz trudniej jest więc czytać i rozmawiać z potencjalnymi pracownikami na tej platformie.

LinkedIn mógłby wdrożyć algorytmy zapobiegające tego typu spamowi, podobnie jak robią to inne sieci społecznościowe. Jednak zespół wydaje się obecnie koncentrować na usuwaniu fałszywych kont. Miejmy więc na uwadze ten problem fałszywych profili, kiedy idziemy na LinkedIn w poszukiwaniu pracy i staramy się maksymalnie zoptymalizować nasz profil.

Bibliografia:

Fałszywe profile utworzone za pomocą sztucznej inteligencji mnożą się na LinkedIn: nowy problem w rekrutacji zasobów ludzkich https://www.genbeta.com/actualidad/linkedin-estan-proliferando-perfiles-falsos-creados-ia-nuevo-dolor-cabeza-recursos-humanos-para-recrutar

Fałszywe profile CISO na LinkedIn Target Fortune 500s https://krebsonsecurity.com/2022/09/fake-ciso-profiles-on-linkedin-target-fortune-500s/


Table of Contents