Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego Netflix jest coraz gorszy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego Netflix jest coraz gorszy?

Przez większość czasu istnienia mediów strumieniowych Netflix był synonimem technologii. Netflix był pierwszą dużą firmą, która to zaoferowała, pierwszą, która zobaczyła w niej przyszłość rozrywki i pierwszą, która zaoferowała hitowe programy jako produkty strumieniowe. Nie było czegoś takiego jak binge-watching, dopóki nie pojawił się Netflix.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Netflix wciąż oferuje nowe programy, filmy, programy komediowe i wiele więcej, a nowe programy pojawiają się praktycznie codziennie. Podczas przestojów spowodowanych przez koronawirusa godziny transmisji i zarobki Netflix gwałtownie wzrosły. Ale ostatnio niektórzy uważają, że Netflix się pogarsza i nie jest tym, czym był kiedyś. Sprawdźmy, dlaczego tak jest.

1. Utrata Licencjonowanych Treści

Netflix od dłuższego czasu nie jest jedyną usługą przesyłania strumieniowego w mieście. Ale przez wiele lat było to główne miejsce do przesyłania strumieniowego programów i filmów.

Ale wiele treści, które kiedyś były filarami Netflix, od tego czasu zniknęło. Urząd opuścił serwis pod koniec 2020 r., po odejściu Przyjaciół pod koniec 2019 r. Marvel Filmy Cinematic Universe, które kiedyś były przesyłane strumieniowo na Netflix, opuściły tę usługę na rzecz Disney+ latem 2020 roku.

Powiązane: Jak korzystać z nowej funkcji Netflix do pobrania dla Ciebie

2. Dużo więcej konkurencji

Programy i filmy, które opuściły Netflix, trafiły do ​​​​innych serwisów streamingowych. I chociaż Netflix od dawna ma do czynienia z konkurencją ze strony takich firm jak Hulu i Amazon Prime Video, ta konkurencja z czasem tylko się zaostrzyła. Teraz, oprócz tego wszystkiego, jest Disney+, HBO Max, Apple TV+, Peacock i Paramount+, z których wszystkie oryginalne treści stanowią dużą część tego, co mają do zaoferowania klientom.

Rekommenderad:  Aplikacja Spotify Kids jest teraz dostępna bezpłatnie w ...

Kiedy Netflix ma możliwości licytowania programów i filmów oraz nawiązywania współpracy z głównymi reżyserami i showrunnerami, ma teraz kilka innych usług, z którymi może konkurować.

3. To kosztuje więcej

Pomimo tych wszystkich rzeczy, Netflix nie staje się tańszy. W rzeczywistości Netflix podniósł swoją główną cenę jesienią 2020 r., podnosząc swoją standardową cenę o $1 do 14 $ miesięcznie, a jego cena premium o $2 do 18 dolarów miesięcznie. W 2021 roku pojawiły się nawet pogłoski, że zbliża się kolejna podwyżka.

4. Mniej fajnego czynnika

W lipcu 2021 roku Wired oświadczył, że Netflix „traci spokój”.

Rzeczywiście, podczas gdy Netflix był pełen hitów w 2020 r., takich jak Tiger King, The Queen’s Gambit i Bridgerton, w pierwszej połowie 2021 r. przyniósł znacznie mniej ekscytujących treści. Większość programów, które rozkręciły kulturę na początku 2021 roku, podobnie jak Mare of Easttown, The Falcon and the Winter Soldier i Loki, świadczyli inne usługi.

I chociaż Netflix nadal dodaje subskrybentów, jego wzrost znacznie zwolnił w porównaniu z rekordowymi wynikami z 2020 roku.

Powiązany: 7 Powody, dla których należy unikać subskrypcji Netflix

Jaka jest przyszłość Netflixa?

We wszystkich tych sprawach istnieją okoliczności łagodzące. Netflix, pomimo rosnącej konkurencji, dostarcza tak dużą liczbę programów i filmów, że definiująca kulturę rozrywka wydaje się nieuchronnie powracać wkrótce. Przyjaciele i The Office mogą zniknąć, ale Seinfeld wskoczy do usługi w 2021 roku.

W rzeczywistości jest tak wiele w serwisie Netflix, że nigdy nie zabraknie Ci rzeczy do oglądania. Ponadto konkurencja jest problemem dla każdej usługi przesyłania strumieniowego, nie tylko dla nich, a Netflix nie jest jedyną usługą przesyłania strumieniowego, która ostatnio podniosła ceny.

Ale jasne jest, że Netflix nie zajmuje już niekwestionowanej dominującej pozycji i może nie zawsze dominować w sektorze rozrywki, który pomógł zdefiniować.

Rekommenderad:  Wytwornica lodu Xiaomi CONAIR CZB-26YB jest teraz dostępna przez ...

Table of Contents