Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego Netflix musi jak najszybciej zaoferować plan z reklamami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego Netflix musi jak najszybciej zaoferować plan z reklamami

Tron, na którym Netflix zasiada od ponad dekady, zaczyna się trząść i kruszyć, gdy użytkownicy anulują swoje subskrypcje. Ponieważ wielu rezygnuje z Netflix i wybiera inne, tańsze usługi przesyłania strumieniowego, wydaje się, że plan reklamowy może być tym, czego firma potrzebuje, aby kontynuować panowanie na szczycie.

Podczas gdy Netflix odszedł od modelu biznesowego wspieranego reklamami, inne platformy streamingowe w pełni go przyjęły, uznając, że jest to świetny sposób, aby umożliwić użytkownikom zapoznanie się z ich usługą za bardziej przystępną cenę. Dlatego Netflix może zostać zmuszony do pójścia w jego ślady raczej wcześniej niż później.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Netflix przyznaje, że plan z reklamami może być w drodze

Podczas wywiadu o zarobkach przeprowadzonego przez Netflix w pierwszym kwartale 2022 r. dyrektor generalny Reed Hastings przyznał, że firma jest teraz otwarta na stworzenie nowego, tańszego poziomu z reklamami.

Jak donosi Cord Cutters News, Hastings powiedział:

Wcześniej Netflix powiedział, że nie ma planów stworzenia warstwy z reklamami. W rzeczywistości w marcu 2022 roku dyrektor finansowy Netflix, Spencer Neumann, powiedział, że firma wierzy, że ma świetny model biznesowy i że nie planuje subsydiowania za pośrednictwem reklam.

Dlaczego Netflix potrzebuje planu z reklamami

Netflix osiągnął punkt, w którym tworzenie planu z reklamami nie polega tylko na dołączeniu do „trendu” wśród usług przesyłania strumieniowego. Zamiast tego jest to bardziej konieczne w tym momencie. Oto kilka powodów, dla których może tak być.

1. Plan z reklamami może pomóc Netflix odzyskać część subskrybentów

Netflix nie miał dobrych wiadomości za pierwszy kwartał 2022 roku. Ponieważ liczba subskrypcji firmy spadła o 200 000 w pierwszych trzech miesiącach roku i nie ma żadnych oznak, że wkrótce się to poprawi, wygląda na to, że Netflix zmieni zdanie konieczne były plany z reklamami.

Rekommenderad:  10 najlepszych brytyjskich dramatów kryminalnych do obejrzenia w serwisie Netflix

Decyzja firmy o wycofaniu usługi z Rosji po rozpoczęciu wojny na Ukrainie jest jednym z powodów, dla których Netflix traci abonentów. Jednak większa część użytkowników odeszła, ponieważ Netflix podniósł ceny subskrypcji w USA i Kanadzie, a także w innych krajach. Wielu fanów uważa, że ​​usługa nie jest już warta żądanej ceny, ale tańszy plan może przywrócić niektórych z tych, którzy odeszli.

2. Może przekonać osoby udostępniające hasła do uzyskania subskrypcji

Netflix również osiągnął pewnego rodzaju pułap rynkowy, a liczba osób, które wciąż chcą subskrybować, spada każdego dnia. Firma ma problem z udostępnianiem haseł, ponieważ szacunki wskazują, że 100 milionów gospodarstw domowych korzysta z konta Netflix, za które płaci ktoś inny. Mając nieco ponad 222 miliony subskrybentów na całym świecie, Netflix traci ponad sto milionów dodatkowych kont, co ma ogromny wpływ na wyniki finansowe firmy.

Ponownie, ten wspierany przez reklamy plan może przekonać przynajmniej część tych osób do utworzenia własnego konta.

3. Netflix może stać się bardziej konkurencyjny

Podczas gdy Netflix próbuje walczyć z innymi platformami streamingowymi, konkurencja oferuje lepsze ceny i plany z reklamami za jeszcze niższe opłaty. HBO Max, Hulu, Discovery + i Peacock to tylko niektóre z tych, które oferują zarówno plany z reklamami, jak i wolne od reklam.

Ponieważ Netflix pozostaje bez hitów, ukochanych sieciowych programów telewizyjnych i innych treści, które uwielbiają jego użytkownicy, firma została zmuszona do tworzenia własnych programów i filmów. Chociaż niektóre tytuły są doskonałe, jakość większości oryginalnych treści jest co najwyżej wątpliwa.

Możliwość płacenia mniej, nawet kosztem oglądania reklam, może przekonać niektórych z tych, którzy przeszli do innych usług, do powrotu. W końcu, podczas gdy niektórzy byli użytkownicy Netflix mogą nie wierzyć, że oglądanie wszystkich tych oryginalnych programów i filmów jest warte 20 USD miesięcznie, mogą znaleźć niższą cenę, na przykład $5 do $7na przykład miesięcznie, aby zbliżyć się do tego, ile byliby skłonni wydać.

Rekommenderad:  Jak IKEA udaje się utrzymać niskie ceny? | Strategia niskich kosztów IKEA

Dlaczego Netflix do tej pory omijał plan z reklamami

W ciągu ostatniej dekady popularność serwisu Netflix gwałtownie wzrosła, stając się jedyną usługą, o której wszyscy myślą, gdy rozważają przesyłanie strumieniowe treści.

Do tej pory firma uważała się za nietykalną. Rzeczywistość jest taka, że ​​rynek jest teraz bardziej konkurencyjny, a budżety ludzi na streaming są maksymalnie rozciągnięte, ponieważ jest tak wiele usług. Podczas gdy Netflix do tej pory trzymał się z dala od planów wspieranych przez reklamy, firma musi się dostosować, jeśli chce przetrwać.

Table of Contents