Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego Netflix obniża ceny w Indiach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego Netflix obniża ceny w Indiach

W dążeniu do konkurowania z Amazon Prime Video i Disney+, Netflix obniżył ceny we wszystkich planach w Indiach. Dzieje się tak niedługo po tym, jak firma wprowadziła tani plan tylko na urządzenia mobilne.

Podstawowy plan Netflix kosztuje teraz 199 GBP miesięcznie ($20,62), spadek o 60% w stosunku do poprzedniej ceny. W przeciwieństwie do planu mobilnego, plan podstawowy umożliwia strumieniowe przesyłanie treści z serwisu Netflix na dowolne urządzenie.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Inne plany miesięczne, w tym Mobile, Standard i Premium, również otrzymały obniżkę cen i kosztują teraz 149 INR ($10,96), 499 GBP (60,56) i 649 GBP (8.53), odpowiednio.

Dlaczego Netflix obniża ceny w Indiach?

Jak donosiło CNBC w 2018 roku, Netflix wierzył, że w samych Indiach może zdobyć 100 milionów subskrybentów. Jednak gigant transmisji strumieniowej miał trudności z uzyskaniem trakcji w kraju, głównie ze względu na swoją strukturę cenową.

Podczas gdy Netflix może mieć więcej treści premium, jego konkurenci w kraju, Disney + Hotstar i Amazon Prime Video, oferują lepszy stosunek jakości do ceny.

Popularność Hotstar wynika w dużej mierze z jego praw do transmisji strumieniowej Indian Premium League (IPL). Ma również globalne prawa do transmisji meczów krykieta seniorów i krajowych w Indiach, między innymi wydarzeń sportowych, i zawiera cały katalog Disneya. Najdroższy plan Disney+ Hotstar kosztuje ₹1499 (19,70 USD) rocznie.

Z drugiej strony, dzięki subskrypcji Prime, Amazon oferuje dostęp do Prime Video, Prime Music, bezpłatną i szybką dostawę dla swoich usług e-commerce i nie tylko. Posiada również bogatą kolekcję indyjskich filmów i ekskluzywnych programów telewizyjnych. Wszystkie te korzyści zwrócą Ci ₹1499 (19,70 USD) rocznie.

Powiązane: Jak i kiedy powstał Netflix? Krótka historia firmy

Netflix jednak nie zwrócił uwagi na swoich rywali. Ze swoją stosunkowo małą biblioteką w Indiach w porównaniu z tym, co jest dostępne w USA i okropną strategią cenową na rynku wrażliwym na ceny, zmarnowała swoje szanse na zdobycie trakcji w szybko rozwijającej się cyfrowej przestrzeni kraju.

Rekommenderad:  Garmin Watch Prime Day Live Blog: Najniższe ceny dzisiaj

Dzięki nowej strategii cenowej firma planuje dotrzeć do większej liczby odbiorców i zniwelować lukę cenową między rywalami. Jak ogłoszono w Newsroomie Netflix, nowe plany wejdą w życie 14 grudnia 2021 r.

Chociaż plan podstawowy nadal obsługuje tylko jedno urządzenie na raz i przesyłanie strumieniowe maksymalnie 480p, jego dostępność na wszystkich urządzeniach, w tym na telewizorze i komputerze stacjonarnym, sprawi, że będzie to kusząca opcja dla wielu.

Powiązane: Jak oglądać Netflix online razem z przyjaciółmi

Czy nowa strategia Netflixa w Indiach się opłaci?

Od czasu swojej premiery w 2016 roku Netflix jest ofertą premium w Indiach. Ma tylko około pięciu milionów klientów, w porównaniu do 46 milionów Hotstar i Amazonto 19 milionów. Wystarczy powiedzieć, że wyniki firmy były rozczarowujące na wysoce konkurencyjnym rynku.

Dzięki obniżonym kosztom planu podstawowego i skupieniu się na bardziej regionalnych treściach, Netflix ma nadzieję zmniejszyć lukę między swoimi konkurentami i zwiększyć bazę abonentów.