Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego Netflix rozważa transmisję na żywo niektórych treści

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego Netflix rozważa transmisję na żywo niektórych treści

Netflix chce wprowadzić transmisje na żywo na swojej platformie, aby zachęcić użytkowników do zachowania subskrypcji, a innych do zarejestrowania się w usłudze.

Dodanie transmisji na żywo może poszerzyć repertuar firmy, jeśli chodzi o rozdania nagród, programy komediowe lub odcinki zjazdów.

Netflix chce uruchomić transmisje na żywo

Według raportu Deadline, Netflix chce rozszerzyć swoją działalność o transmisje na żywo. Posunięcie to pozwoliłoby przyciągnąć ludzi na specjalne występy lub inne treści.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Pozwoliłoby to firmie na wprowadzenie wielu treści na żywo. Podczas gdy stand-upowe programy komediowe są jedną z opcji, inne byłyby zjazdami dla swoich reality show, takich jak Selling Sunset, który miał taki odcinek. Ponadto mogliby dodać pokazy konkursowe, koncerty i inne podobne media.

Dlaczego Netflix miałby potrzebować transmisji na żywo?

Po latach wzrostu z niewielkimi lub żadnymi zmianami z jego strony – poza stale rosnącymi cenami subskrypcji – Netflix wszedł w fazę, w której stara się zmienić swój kształt.

W pierwszym kwartale 2022 roku liczba abonentów firmy spadła o 200 000, co oznacza pierwszy raz od dekady, odkąd Netflix ostatni raz odnotował spadek liczby subskrybentów.

Przyczyn porażki jest wiele. Jednym z tych powodów jest wątpliwa jakość większości produkcji Netfliksa, a drugim stale rosnące ceny.

Innym problemem, o którym wspomniała firma, jest nawykowe udostępnianie haseł. Netflix zaczął walczyć z udostępnianiem haseł, ale firma twierdzi, że 100 milionów gospodarstw domowych ogląda Netflix bez płacenia za to.

W związku z reakcją, z jaką firma spotkała się po wynikach za I kwartał 2022 r., Netflix postanowił wprowadzić pewne zmiany. Oprócz dodania funkcji przesyłania strumieniowego na żywo, pojawiły się doniesienia, że ​​Netflix rozważa również wprowadzenie do końca roku warstwy z reklamami.

Rekommenderad:  10 najlepszych usług VPN dla firm [2023]: Kompleksowe porównanie

​​​​​​​Mimo że firma niczego nie potwierdziła, już wiemy, jak wyglądałby poziom z reklamami w serwisie Netflix.

Rok zmian dla Netflix

Po tylu latach przewodnictwa w świecie streamingu, supremacja Netflix jest zagrożona przez inne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Disney +, usługa przesyłania strumieniowego, która jest na dobrej drodze do prześcignięcia Netflix w ciągu najbliższych kilku lat.

Firma stara się, aby jej marka pozostała silna, wprowadzając wiele zmian, jednocześnie mając nadzieję na przyciągnięcie większej liczby subskrybentów, zwłaszcza tych, którzy obecnie korzystają z Netflix bez płacenia. To, czy transmisja na żywo będzie odpowiedzią, dopiero się okaże.

Table of Contents