Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego patrzysz na niewłaściwe

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego patrzysz na niewłaściwe

Kiedy firmy po raz pierwszy wkraczają w świat influencer marketingu, zwykle wierzą, że „większe znaczy lepsze”. Innymi słowy, uważają, że potrzebują czołowych influencerów w mediach społecznościowych, aby naprawdę czerpać korzyści z tej strategii marketingowej. To po prostu nie jest prawda. Oto dlaczego powinieneś porzucić marzenia o wpływowych celebrytach, przestać przeszukiwać „listy najbardziej wpływowych osób” i zamiast tego skupić się na mikroinfluencerach.

Influencerzy mediów społecznościowych i ich różne formy

Istnieją dwa podstawowe typy influencerów w mediach społecznościowych: mikro- i makro-influencerzy. Są one zwykle podzielone według liczby obserwujących i wykonanych wyświetleń. Im większa platforma influencera, tym większe prawdopodobieństwo, że wpadnie on w kategorię makroinfluencerów. Chociaż może to brzmieć jak idealny cel dla marki, duża liczba obserwujących wiąże się z wysoką ceną za promocję. Nie tylko są droższe, ale mogą też nie dotrzeć do grupy docelowej, do której dąży Twoja marka. Oznacza to, że jeśli próbujesz współpracować z wieloma wpływowymi osobami w celu promowania swojego produktu, czeka Cię poważna zmiana budżetu.

Z kolei mikroinfluencerzy to ci, którzy mają mniejszą liczbę obserwujących (w tzw 5od 000 do 25 000), którzy są bardzo zaangażowani. Ci użytkownicy oferują świetny wgląd w to, jak młode pokolenia reagują na treści promocyjne pochodzące od zwykłych ludzi, a nie celebrytów. Ludzie mają też większe zaufanie do mikroinfluencerów. Są również bardziej opłacalną opcją, dając marce możliwość współpracy z większą liczbą wpływowych osób, w przeciwieństwie do tylko jednego czołowego influencera.

Dywersyfikacja „portfolio” influencerów

Dokonując inwestycji biznesowych, nie inwestuje się dużych sum pieniędzy w kilka aktywów. Zamiast tego dywersyfikują duży portfel, aby uzyskać lepszy, mniej ryzykowny zwrot. Tę samą koncepcję można zastosować w marketingu influencerów. Jeśli włożysz wszystkie jajka do jednego koszyka, możesz mieć udaną kampanię; ale najczęściej będziesz rozczarowany zakresem treści. Kosztem jednego dużego influencera możesz współpracować z wieloma mniejszymi influencerami (które okazują się mieć bardziej zaangażowaną publiczność i docelowy zasięg).

Rekommenderad:  Dlaczego przygotowanie aktualizacji iOS trwa tak długo?

Gdy wiele osób promuje Twój produkt, pomaga pokazać, że jest on preferowany przez powiązane osoby z różnych środowisk, a nie tylko jedną wielką osobowość. Pomyśl, o ile więcej zyskasz na wiarygodności, jeśli setki mniejszych influencerów będą promować Twój produkt, a nie tylko jeden makroinfluencer. Ludzie ufają ludziom, z którymi mogą się identyfikować i czuć bliskość.

Mikroinfluencerzy stanowią interesującą niszę, która naprawdę może pomóc w rozwoju marki, w której celebryci nie radzą sobie. Ci najlepsi influencerzy w mediach społecznościowych po prostu nie zapewnią autentycznego zaangażowania, jakie są w stanie zapewnić mniejsi influencerzy. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Statusphere może pomóc Ci połączyć Cię z mikroinfluencerami pasującymi do Twojej marki, Kliknij tutaj.