Dlaczego Playstation? 5 bardzo duży?

Po wersji demonstracyjnej PlayStation 5 wielu użytkowników twierdzi, że konsola do gier wygląda ogromnie. Wiceprezes ds. Projektowania PlayStation UX, Matt Maclorin, na swojej stronie LinkedIn wyjaśnia, dlaczego PS5 jest tak duży.

Zapytany przez jednego użytkownika, dlaczego PS5 wygląda na większy niż PS4, Maklorin odpowiedział, że wymiary wynikają z nowej technologii konsoli i ilości ciepła wytwarzanego podczas pracy.

Jak wyjaśnił wiceprezes ds. Programowania UX PlayStation, 7Proses -nm zapewnia niesamowitą moc i wysoką wydajność konsoli, a podczas gry będzie generowane dużo ciepła. Dlatego, aby schłodzić system i umożliwić wydostawanie się gorącego powietrza, zamiast gromadzenia się w konsoli, inżynierowie musieli zrobić jak najwięcej otwartej przestrzeni, co ostatecznie doprowadziło do dużego rozmiaru PS5.

Playstation 5

Mówiąc o designie PS5, niektórzy fani nie lubią futurystycznego wyglądu konsoli. Jednak Maclorin wskazuje, że użytkownicy będą mogli zobaczyć niektóre specjalne warianty konsoli, w tym wersję czarną.

Chociaż Maclorin nie wskazuje dokładnego rozmiaru konsoli do gier, nie zaprzecza, że ​​PlayStation 5 będzie znacznie większy niż PS4. Sprzedaż PlayStation 5 zaczyna się podczas świąt Bożego Narodzenia w tym roku.