Dlaczego T-Mobile, Verizon i AT&T konsekwentnie zgłaszają awarie ostatniej nocy?

We wczesnych godzinach tego wtorku, 16 czerwca, różne usługi telekomunikacyjne w Stanach Zjednoczonych zaczęły zgłaszać awarie. W rzeczywistości niektóre godziny spędzały z usługą całkowicie wyłączoną lub dostęp ograniczony do dużej liczby portali.

Firmy takie jak T-Mobile i jego spółka zależna (Metro by T-Mobile), Verizon, AT&T, Sprint i inne wpisały się na listę osób, których dotyczy ta sytuacja. Zgłoszone skargi nie były rzadkie w sieciach społecznościowych takich jak Twitter. Szybko stało się to zauważalne, ponieważ po raz pierwszy wydarzenie tej wielkości i natury ma miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Czy wpłynęło to na całe Stany Zjednoczone?

Według doniesień na tę sytuację wpłynęło około 100 000 subskrybentów (głównie T-Mobile). Ale obecnie dotkniętymi obszarami wydają się być tylko Miami, Atlanta, Chicago, Houston i Los Angeles.

Prezydent Technologii w T-Mobile; Neville Ray szybko przesłał krótką wiadomość do swoich klientów Twitter:

„Nasi inżynierowie pracują nad rozwiązaniem problemu głosu i danych, który dotyka klientów w całym kraju. Przepraszamy za niedogodności i mamy nadzieję, że wkrótce to naprawimy. ”

Dzięki temu Ray wyraźnie stwierdził, że firma stara się przywrócić usługi, aby ludzie mogli ponownie uzyskać dostęp do sieci i nie znajdować zablokowanych stron internetowych, a nawet niemożności wykonywania połączeń. Nie wspomniał jednak o jednej z największych niewiadomych świata.

Pytanie za milion dolarów Co się stało?

Jak dotąd nie ma jasnego pojęcia, dlaczego powstało powszechne orzeczenie we wtorek. Obecnie w Internecie można znaleźć różne teorie, ale te, które zyskały szczególną siłę w ciągu ostatnich kilku godzin, sugerują możliwość ataku DoS na amerykańskie systemy telefoniczne i telekomunikacyjne. Szczegół, który sprawia, że ​​wszyscy są na krawędzi swoich miejsc, czekając na nowe wiadomości.

Czy to był atak DoS?

Kiedy mówimy o ataku DoS, mamy na myśli atak typu „odmowa usługi”. Jest to znana jako jedna z najbardziej podstawowych metod sabotażu komputerowego, a jej celem jest uniemożliwienie legalnym użytkownikom normalnego dostępu do określonych usług lub zasobów. W takim przypadku byłoby to również pierwsze wydarzenie tego rodzaju i skali w Stanach Zjednoczonych.

Osobowości takie jak wenezuelski dziennikarz specjalizujący się w informatyce i telekomunikacji, Fran Monroy Moret, uczestniczyli w tych trendach w Internecie i publikowali pytania, które wszyscy sobie teraz zadajemy. Przede wszystkim możemy podkreślić bardzo ważny: kto będzie za tym stać?

Cloudflare przemówił

Pomimo faktu, że wiele pozostaje w cieniu, wydaje się, że firmy takie jak Cloudflare przynajmniej mają nadzieję, że będą w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się alarmujących informacji (takich jak USA w cyberataku) w Internecie bez źródeł lub baz. właściwy.

W wątku ostatnio opublikowanym w dniu Twitter Dyrektor generalny Cloudflare i założyciel Matthew Prince powiedział o innym możliwym źródle niepowodzenia:

Jego podejście było ukierunkowane głównie na sytuację T-Mobile i stwierdzenia, że ​​może to być atak DoS. W ośmiu tweetach ujawnia dane zebrane przez samą stronę, co odrzuca możliwość, że awaria była spowodowana czynnikami zewnętrznymi, ponieważ międzynarodowy przepływ danych nie został zauważalnie dotknięty (co miałoby miejsce, gdyby nastąpił atak cyfrowy), a ponadto , zapisy dotyczące korzystania z usług takich jak Google, Facebook i on sam Twitter wydają się utrzymywać swoje średnie (coś, co nie zdarzyłoby się, gdyby był to również DoS). Prince kończy wątek stwierdzeniem:

„Wreszcie nasz zespół zna operatorów sieci na prawie wszystkich innych głównych serwisach i platformach internetowych, a żaden z nich nie zgłosił niczego nienormalnego”.

„Z wyjątkiem T-Mobile, który ma zły dzień, prawie na pewno z powodu własnego sprzętu. Więc proszę #hugops. I nie martw się, to coś, czego nie trzeba dodawać do listy szalonych rzeczy, które były w 2020 roku. ”

Mimo to użytkownicy zgłaszali problemy z liniami innymi niż T-Mobile. Ale na razie są to jedyne oficjalne oświadczenia, które zostały wydane. Będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć, co skomentują inne zainteresowane firmy i czy inne incydenty rozwiną się bardziej wyraźnie w wewnętrzne lub zewnętrzne źródła tego zaskakującego problemu.