Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego warto stworzyć społeczność marki i jak automatyzacja może Ci w tym pomóc

Dzisiaj każdy chce czuć się połączony. W czasach wirtualnych spotkań, cyfrowych rozmów i coraz bardziej odizolowanej rzeczywistości konsumenci są spragnieni poczucia przynależności.

Tworzenie społeczności wokół Twojej marki to nowoczesne, zorientowane na klienta podejście marketingowe, które pozwala podobnie myślącym konsumentom poczuć więź z Twoją firmą, jednocześnie wspierając dwukierunkową komunikację z Twoją firmą. Wszystko polega na przełamywaniu granic między markami konsumenckimi i zdobywaniu klientów czuć częścią Twojej marki.

Konsumenci nie chcą już być tylko klientami. Chcą czuć się takimi, jakimi są tworząc z Tobą markę jako składnik. Firmy zorientowane na klienta są o 60% bardziej rentowne niż firmy, które nie są skoncentrowane na konsumencie. Mówiąc najprościej, budowanie społeczności internetowej buduje więzi międzyludzkie i sprawia, że ​​Twoja marka wydaje się bardziej realna i elastyczna.

Jak zbudować społeczność własnej marki?

Są już ludzie, którzy kochają Twoją markę. Wystarczy się z nimi połączyć. Oto jak to zrobiliśmy:

Od ponad dekady Testowany przez rodziców Zatwierdzony przez rodziców (PTPA) wypełniła lukę między producentami a konsumentami, dając firmom bezpośredni dostęp do docelowych klientów. Dzięki naszemu najwyżej ocenianemu programowi nagród Seal of Approval certyfikujemy innowacyjne produkty, łącząc marki z największą w Ameryce Północnej społecznością testującą rodzicielstwo, liczącą blisko 200 000 konsumentów: społeczność marek własnych PTPA.

Produkty są wysyłane do naszych wolontariuszy-rodziców do oceny w ich domach, aby upewnić się, że działają w prawdziwym środowisku. Zwycięzcy pieczęci są wybierani na podstawie zasług i doświadczeń konsumentów, a nie względów handlowych. Jeśli produkt zostanie pozytywnie oceniony, otrzymuje Pieczęć Zatwierdzenia uznawaną w całej Ameryce Północnej.

Konsumenci poszukujący produktów i usług wysokiej jakości mogą być spokojni, gdy zobaczą naszą Pieczęć Zatwierdzenia na opakowaniach produktów i na stronach internetowych. Jest to dowód doskonałości produktu, który został obiektywnie przetestowany i zatwierdzony przez silną społeczność marek, którym mogą zaufać. Tego rodzaju zasoby dla rodzin są bezcenne.

Czym jest społeczność marki: Grupa konsumentów, którzy spotykają się pod sztandarem Twojej marki ze względu na wspólny interes lub to, co reprezentuje Twoja marka. To grupa zjednoczona w Twojej marce poza tym, co możesz im zaoferować i wspierać ją za wszelką cenę.

Rekommenderad:  10 najlepszych darmowych programów animacyjnych do tworzenia wideo z ...

Społeczność marki może stać się kręgosłupem Twojej firmy, dostarczając rozwiązania, silnie utrzymując klientów i zapewniając, że konsumenci pozostają zaangażowani w Twoją markę. Ludzie w Twojej społeczności okazują lojalność wobec marki w najlepszym wydaniu.

Jednak społeczność związana z marką niekoniecznie oznacza, że ​​są oni „fanami” Twojej marki. W wielu przypadkach osoby wspierające Twoją markę mogą być bardziej zainteresowane korzyściami społeczności niż samą firmą. Członkowie Twojej społeczności mają więź emocjonalna do Twojej marki, ale może nie angażować się aktywnie w Twoją markę i nie uczestniczyć w jej inicjatywach.

Dlaczego społeczność marki jest ważna?

Dzisiejsi konsumenci są bystrzy i stali się niemal odporni na reklamy i komunikaty rynkowe. Mając do dyspozycji wiele opcji, istnieje ogromna potrzeba zaufania do marki. Budowanie społeczności marki może zbliżyć do siebie najbardziej lojalnych konsumentów, co jest ogromną wygraną dla każdej odnoszącej sukcesy marki. Dlatego:

Zwiększa świadomość Twojej marki

Społeczność marki zapewnia konsumentom poczucie osobistego związku I rozpowszechnia informacje o Twojej firmie. Dawno minęły czasy, kiedy firmy mogły wydawać pieniądze na reklamę, opinie ekspertów lub badania, aby poprzeć swoje twierdzenia. Teraz społeczność marki musi zostać stworzona, pielęgnowana i pielęgnowana.

Oto haczyk: społeczność Twojej marki już istnieje w mediach społecznościowych. Twoim zadaniem jest ich znaleźć i nawiązać z nimi kontakt. Wyobraź sobie, że możesz regularnie docierać do grupy osób, które korzystają z Twojego produktu lub usługi. Dzięki tej grupie możesz nagrodzić ich za inwestycję, budując silniejszą społeczność marki, która zapewnia natychmiastową obsługę klienta, pomaga Twojej marce podejmować decyzje ukierunkowane na klienta i zwiększa wiarygodność. Jeśli rozpowszechniają informacje i zachęcają innych klientów do przyłączenia się, więcej zwolenników podziela miłość do Twojej marki.

Buduje zaufanie

Budowanie zaufania konsumentów ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego sukcesu. Klienci są bardziej skrupulatni w przeprowadzaniu własnych badań produktów, wyszukiwaniu recenzji lub uleganiu wpływom ustnym przed zakupem produktu.

Rekommenderad:  Dostępny jest nowy interfejs Gmaila: jak go aktywować

Społeczność marki może pomóc w budowaniu zaufania, ponieważ potwierdzenie pochodzi od prawdziwych konsumentów, a nie od marki. Według badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen, cztery piąte osób ufa bardziej rekomendacji lub rekomendacji, jeśli pochodzą one od osoby, którą znają, co oznacza, że ​​znaczenie społeczności jest najwyższe w historii.

Poprawia wrażenia klienta

Doświadczenie klienta to ogólne wrażenie klienta związane z każdą interakcją z Twoją firmą. A te doświadczenia mają wpływ na nawyki związane z wydatkami: złe doświadczenia mogą skłonić klientów do zmniejszenia lub odcięcia wydatków w firmie, podczas gdy pozytywne sprawiają, że są bardziej skłonni do dokonywania dodatkowych zakupów.

Z pomocą społeczności marek Twoja firma może rozwinąć głębsze relacje z klientami i poczucie koleżeństwa, które wykracza poza popychanie sprzedaży. Rozwijanie tego strategicznego źródła społeczności może promować autentyczne połączenie, co z kolei może ułatwić rozmowę, rozwój, porady i wartościowe dyskusje, które członkowie mogą zastosować we własnym życiu poza Twoją marką, co może prowadzić do powtarzania transakcji.

Wzmacnia lojalność klientów

Zbudowanie wpływowej społeczności marki w celu utrzymania zaangażowania konsumentów jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze, niż zdobywanie kupujących po raz pierwszy. Znalezienie nowego klienta może kosztować znacznie więcej niż utrzymanie obecnego. Inwestując czas i wysiłek w tworzenie społeczności marki, konsumenci poczują się związani z Twoją firmą i użyją swojego głosu, aby wspierać Cię w swoich sieciach. W końcu klientom bardziej zależy na relacjach i powiązaniach niż na transakcjach.

Jak PTPA zbudowała swoją społeczność marek

Rozumiejąc wartość, jaką ma społeczność marki, PTPA wykorzystała Zapier i jego integracje do stworzenia procesu rozwoju społeczności.

Zapier to potężne narzędzie do automatyzacji online, które łączy szeroką gamę aplikacji, takich jak Gmail i MailChimp, w celu uproszczenia powtarzalnych zadań bez komplikacji związanych z koniecznością zatrudniania programisty lub samodzielnego uczenia się kodu HTML. Dzięki Zapier możesz stworzyć niestandardową integrację łączącą ze sobą dwie lub więcej aplikacji bez inwestowania czasu i budżetu.

Będziesz potrzebować konta Zapier, aby korzystać z przepływów pracy w tym artykule. Jeśli nie masz jeszcze konta, to tak za darmo, aby rozpocząć.

Rekommenderad:  Galaxy S7: Exynos 8890 niższy niż Snapdragon 820?

PTPA połączyło Mailchimp i SurveyMonkey, aby łatwo śledzić respondentów naszych ankiet, dodając ich do listy e-mailowej w Mailchimp. Ręczne wprowadzanie dziesiątek tysięcy adresów e-mail w celu kultywowania naszej społeczności marki byłoby zadaniem niemożliwym do wykonania, co skutkowało pominięciem lub zapomnieniem członków i utworzeniem nieautentycznej społeczności. A poleganie na czymś takim jak ręczny eksport i import danych sprawiłoby, że ludzie czekaliby zbyt długo na kontakt z nami i stracilibyśmy korzyści płynące z natychmiastowych działań następczych.

Korzystając z Zapier, PTPA nadal wzmacnia nasze relacje ze społecznością naszych marek bez żadnej bieżącej pracy naszego zespołu. Zapier natychmiast dodaje nowe kontakty z ankiet, które zdecydowały się na komunikację, do list Mailchimp, które wykonują automatyczne cyfrowe e-maile marketingowe, dzięki czemu zawsze pozostajemy w kontakcie. Przesyłając te listy do Mailchimp za pośrednictwem Zapier, PTPA poprawiła swoje wewnętrzne przetwarzanie dużych ilości danych i odnotowała wzrost:

  • Evergreen relacji z konsumentami

  • Stały rytm ciągłego słuchania od nas

  • Autentyczność i połączenie, które rezonują ze społecznością naszej marki

  • Wyróżnienie od naszych konkurentów

Oto kilka sposobów na rozpoczęcie:

Powiązana lektura:

To był gościnny post Sharon Vinderine, założycielki Parent Tested Parent Approved. Sharon jest poszukiwanym rodzicem, przewodnikiem po prezentach i ekspertem od produktów gospodarstwa domowego. Występowała w najwyżej ocenianych programach w całej Ameryce Północnej, w tym w Breakfast Television, The Rachael Ray Show, The Steve Harvey Show, Extra! i HLN. Jako były przedsiębiorca zajmujący się zaawansowanymi technologiami jest niezwykle pasjonatem bezpieczeństwa w Internecie i ochrony rodzin przed internetowymi drapieżnikami, a także komentuje rodzinne bezpieczeństwo cybernetyczne, najlepsze aplikacje dla rodzin i zarządzanie czasem przed ekranem. Chcesz zobaczyć swoje prace na blogu Zapier? Sprawdź nasze wytyczne i skontaktuj się z nami.