Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego ważne jest, aby Alexa była dwujęzyczna?

Czy wiesz, że Alexa ma w swoich ustawieniach funkcję, której nie ma Siri? Tak, i jest to tryb wielojęzyczny dla języka hiszpańskiego i angielskiego. Oznacza to, że urządzenie Echo nie tylko rozumie polecenia w języku angielskim i hiszpańskim, ale może również odpowiadać w języku, z którego zostało wykonane polecenie.

Co najlepsze, nie ogranicza się do hiszpańskiego: Amazon przyjął dwujęzyczność, obejmując języki takie jak niemiecki, japoński, włoski, francuski, portugalski i hindi. Należy zauważyć, że te opcje nie są dostępne we wcześniejszych wersjach urządzeń. Amazon. Ale, jeśli masz Echo Dot trzecie pokolenie, powinieneś mieć dostęp do hiszpańskiego.

Możesz uzyskać dwujęzyczną Alexę za pośrednictwem aplikacji Amazon Alexa. Po prostu przejdź do „Ustawień” danego urządzenia Echo, a następnie „Ustawienia” i przewiń w dół, aby znaleźć „Język”. Następnie będziesz mógł wybrać jeden język, na przykład angielski. Lub połączenie zestawu języków, takich jak między innymi angielski/hiszpański, angielski/włoski.

Każde urządzenie Echo w gospodarstwie domowym może mieć własne ustawienia językowe. A aplikacja Alexa pozwala użytkownikom ustawić różne języki dla każdego echa. Oznacza to, że Echo Dot w salonie można ustawić na angielski i hiszpański.

Asystent Google idzie jednak o krok dalej: ma ustawienie wielojęzyczne, które obsługuje do trzech języków jednocześnie.

Możliwe zastosowania dwujęzycznej Alexa

Przez Unsplash

Około 19% populacji USA identyfikuje się jako Latynos lub Latynos. Nawet nieco ponad 13% całej populacji mówi po hiszpańsku w domu.

Dlatego ta wielojęzyczna konfiguracja będzie bardzo pomocna nie tylko dla osób mówiących po hiszpańsku. Może to zostać wykorzystane do przekształcenia Alexy w wewnętrznego nauczyciela języka, jeśli Ty lub Twoje dzieci chcecie uczyć się hiszpańskiego. A jeśli jest ustawiony zarówno na angielski, jak i hiszpański, Alexa będzie działała jak zwykle w języku angielskim i po prostu odpowie po hiszpańsku, gdy prośba pojawi się w tym języku. Fakt, który może pomóc ci przećwiczyć rozmowę.

Mamy nadzieję, że Siri wkrótce włączy tę dwujęzyczną funkcję, którą ma Alexa. Byłoby to bardzo pomocne dla wielu osób mówiących po hiszpańsku lub dla tych domów, w których chcą, aby ich dzieci uczyły się innych języków. Może Apple zaskocz nas wkrótce aktualizacją.