Dlaczego WhatsApp przestanie działać smartphones stary?

Od momentu pojawienia się na świecie w 2009 roku WhatsApp przeszedł długą drogę, aby stać się mega platformą do komunikacji błyskawicznej, którą znamy dzisiaj. Chociaż zachowana jest jego esencja bliskości i bezpośredniości, prawda jest taka, że ​​w trakcie podróży przeszedł wiele zmian.

Nawet dzisiaj pozostaje pod opieką giganta Facebook, ponieważ jego pierwotni twórcy – Jan Koum i Brian Acton – opuścili równanie z różnych powodów. Dane wyjściowe tych dwóch spowodowały pewne zmiany w zasadach zarządzania informacjami WhatsApp.

Nie są one jednak jeszcze tak zauważalne. Z drugiej strony, wyróżnionym szczegółem było nowe ogłoszenie kolejnej aktualizacji WhatsApp. Wyjaśnili w nim, że kilka starych komputerów i nieaktualne oprogramowanie nie będzie już zgodne z usługą aplikacji do przesyłania wiadomości.

Kwestia pojemności

Dlaczego WhatsApp przestanie działać smartphones stary? 1Wywołało to duże niezadowolenie w populacji. Jednak WhatsApp bronił swojej pozycji, wyjaśniając, że jego działania są odpowiedzią na nowe potrzeby aplikacji.

Jak wspomnieliśmy, aplikacja miała możliwość mutowania przez lata. Dlatego dodano nowe funkcje, które w wielu przypadkach działają z innowacyjnymi postępami technologicznymi.

Powód, dla którego stare wersje – które wyraźnie nie mają tych narzędzi – nie są w stanie obsłużyć wszystkich funkcji WhatsApp. Aby temu zapobiec, odpowiedź aplikacji jest prosta. Zasadniczo spowoduje wycofanie zasięgu usługi na wszystkie te urządzenia lub systemy operacyjne, które nie są w stanie obsłużyć wszystkich swoich funkcji.

Kogo to dotknie?

Dlaczego WhatsApp przestanie działać smartphones stary? 2Jak skomentowała sama firma, systemy operacyjne, które zostaną wyłączone z zakresu WhatsApp, będą jednymi z najstarszych na rynku. Na przykład w przypadku Androida jego wersja Gingerbread i wszystkie poprzedzające go nie będą objęte zasięgiem.

Również iOS 8 Wkrótce przestanie być obsługiwany przez WhatsApp. Krótko mówiąc, tylko wersje lepsze od tych dwóch dostaw mogą liczyć na usługę.

Teraz, jeśli chodzi o urządzenia, WhatsApp wyjaśnił, że środki obejmie tylko bardzo stare telefony. Przykładem tego może być Samsung Galaxy S i iPhone 4. Kilka zespołów, które ze względu na swój wiek w wielu przypadkach mogły już stać się przestarzałe.

Co myśli świat?

Dlaczego WhatsApp przestanie działać smartphones stary? 3Jak wspomnieliśmy wcześniej, działania, które planuje podjąć WhatsApp, nie sprawiły, że ludzie byli bardzo zadowoleni. W rzeczywistości wielu z nich skorzystało z sieci społecznościowych, aby wyrazić swoje niezadowolenie i oburzenie działaniami aplikacji.

Wyrażają, że to, co planują zrobić, będzie szkodliwe dla wielu użytkowników. Jednak firma broni się, odwołując się do raportów użytkowania Apple odpowiednio Google. W obu przypadkach jasne jest, że wyżej wymienione systemy operacyjne są używane przez bardzo niewielką część populacji. Będąc w Google, że użytkownicy Androida Gingerbread właśnie od 0, 03%.

Dlatego firma twierdzi, że większość użytkowników już przeprowadziła się do nowszych systemów operacyjnych. Co w konsekwencji powoduje, że ich działania tak naprawdę nie wpływają na tak duży sektor populacji użytkowników.

Czy jest szansa na obejście tej zasady?

Nie. Najwyraźniej aktualizacja WhatsApp będzie również dostarczona z serwera. Z tego powodu sztuczki, które są zwykle wykonywane, nie przyniosą efektu.

Na przykład instalacja pakietu APK nie będzie w stanie zrobić żadnej różnicy, ponieważ funkcje interfejsu API będą również wymagać co najmniej wyższych pojemności niż Android 2.3.7 lub iOS 8.

Jak teraz działają rzeczy?

Dlaczego WhatsApp przestanie działać smartphones stary? 4W tej chwili osoby z tymi systemami operacyjnymi lub ze starymi komputerami nadal będą mogły korzystać z tej usługi. Ale potrwa to tylko do lutego 2020 r., Ponieważ wtedy nadejdzie nowa aktualizacja.

Od tego czasu WhatsApp zaczęła zmieniać zasady przyjmowania. Krótko mówiąc, nie pozwoli ci tworzyć nowych kont ani sprawdzać poprawności danych ze sprzętu lub oprogramowania, które nie będą już obsługiwane przez platformę.