Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Dlaczego wsparcie hostingowe jest ważne

Obsługa hostingu to prawdopodobnie najważniejszy czynnik, który przeoczyłeś przy wyborze usługodawcy hostingowego. Obietnice niezrównanej wydajności, najwyższej klasy czasu pracy i niesamowitego bezpieczeństwa prawdopodobnie sprawiły, że pomyślałeś, że nie będziesz tego potrzebować.

Jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, że niezależnie od tego, u kogo gościsz, to nie Ty potrzebujesz wsparcia, ale . Nawet najbezpieczniejszy dostawca usług hostingowych napotyka problemy, na które nie ma wpływu. A dobry zespół wsparcia oznacza, że ​​gdy pojawią się te problemy, hosting i wsparcie szybko i skutecznie zniwelują ich skutki.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego wsparcie hostingowe jest ważne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co jest ważne w odniesieniu do zespołu wsparcia i jak możesz w pełni go wykorzystać.

Problemy będą i będą się zdarzać

Wyobraź to sobie: Hostujesz u jednego z najlepszych dostępnych dostawców. Szukałeś godzinami, aby znaleźć taki, który spełnia, a nawet przekracza wszystkie Twoje kryteria. Oferują niesamowity czas pracy, mówią o niesamowitej szybkości ładowania strony, a nawet zapewniają automatyczne skalowanie w przypadku wzrostu ruchu. Pewnego dnia otwierasz laptopa i widzisz odświeżoną stronę… błędu 404 strony. Nie ma Twojej witryny i nagle zdajesz sobie sprawę, że tracisz pieniądze. Do kogo dzwonisz?

Nie, nie kultowy zespół ekspertów od zjawisk paranormalnych z lat 80., musisz skontaktować się z zespołem wsparcia hostingowego. Gorączkowo przeszukujesz ich witrynę, ale nic nie znajdujesz. Pieniądze nadal znikają. W końcu natrafiasz na stronę kontaktową w małym, ciemnym rogu ich witryny.

Dzwonisz pod ten numer tak szybko, jak to możliwe i… dostajesz informację, że jesteś na końcu kolejki i będziesz musiał czekać przez nieznany czas.

Powyższy przykład jest dokładnie tym, dlaczego powinieneś to zrobić inwestuj czas w zdobywanie wiedzy na temat hostingu i wspieraj oferty swojego dostawcy.

Zagrożenia dla centrum danych są wielorakie i obejmują szereg elementów znajdujących się poza kontrolą dostawcy. A dobry zespół wsparcia oznacza, że ​​gdy zagrożenia te staną się problemem, będziesz w stanie szybko i skutecznie zanegować ich skutki.

Kiedy możesz skontaktować się z pomocą techniczną?

Prawie wszyscy nowi dostawcy hostingu oferują wsparcie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc pora dnia nie powinna stanowić problemu. Problemem może być rodzaj otrzymywanego wsparcia.

Aby dobrze zorientować się, jak dostępny i skuteczny będzie Twój zespół wsparcia, oto cztery obszary, o które powinieneś zapytać.

 • The kanały dostępne w celu uzyskania dostępu do wsparcia (telefon, bilety, e-mail, media społecznościowe itp.).
 • The poziom wsparcia dostępni członkowie zespołu.
 • Zespół wsparcia poziom wiedzy (w tym z Twoją aplikacją).
 • Zespół wsparcia dostęp do infrastruktury.

Czas odpowiedzi: Wielu dostawców usług hostingowych reklamuje szybki czas reakcji. Poproś ich, aby zdefiniowali, co oznacza ta liczba. 15-minutowy czas odpowiedzi zwykle nie oznacza czasu potrzebnego na rozwiązanie Twojego żądania lub rozpoczęcie pracy nad Twoją prośbą, ale czas odpowiedzi.

Jak możesz skontaktować się z pomocą techniczną?

Ważne jest, aby skontaktować się z zespołem pomocy technicznej na wiele sposobów. Większość dostawców usług hostingowych oferuje system sprzedaży biletów za pośrednictwem sieci wewnętrznej. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku długich zapytań i problemów, ale nie zawsze jest najszybszą dostępną opcją pomocy.

Inne kanały wsparcia mogą obejmować:

 • System biletowy
 • Numer telefonu
 • Adres e-mail
 • Okno czatu online
 • Media społecznościowe

Niektóre problemy trzeba rozwiązać szybciej niż inne. W takich przypadkach najlepsza jest pomoc telefoniczna. Sprawdź, czy Twój dostawca usług hostingowych oferuje całodobową linię wsparcia przez telefon i czy masz dostęp do tego numeru.

A biblioteka wiedzy dotycząca hostingu z instrukcjami i przewodnikami to świetny sposób na ocenę poziomu wiedzy dostawcy i pozwala mieć większą kontrolę nad rozwiązaniem.

Kto jest Twoim zespołem wsparcia?

Dowiedzenie się więcej o zespole wsparcia Twojego dostawcy usług hostingowych to świetny sposób na przewidzenie zadowolenia klienta. Celem jest poczucie komfortu w zakresie poziomu i rodzaju zapewnianego wsparcia.

Lokalizacja

Pierwszym pytaniem, które powinieneś zadać, jest lokalizacja zespołu wsparcia. Czy wsparcie jest zlecane firmom zewnętrznym w innych częściach świata? Zewnętrzne wsparcie często prowadzi do niższej jakości usług i stanowi dodatkowy krok w linii komunikacji. Aby uzyskać lepsze doświadczenia, wybierz dostawcę hostingu z wewnętrznym wsparciem. Najlepiej jest to połączyć z posiadanym i obsługiwanym centrum danych.

Doświadczenie

Poziom doświadczenia i wiedzy ogólnej zespołów wsparcia hostingu znacznie się różni. Niektórzy dostawcy zatrudniają wyłącznie najwyższej klasy personel pomocniczy, inni wybierają tańsze opcje.

Wsparcie aplikacji

Jeśli Twój dostawca usług hostingowych twierdzi, że zapewnia wsparcie dla aplikacji, którą uruchamiasz (niezależnie od tego, czy jest to Magento, WordPress, WooCommerce, ExpressionEngine, Drupal czy coś innego), zapytaj, czy ma personel pomocniczy specjalizujący się w aplikacjach. Pomoże to nie tylko w przypadku problemów z aplikacją, ale także uwiarygodni twierdzenia, że ​​ich rozwiązanie hostingowe jest zoptymalizowane pod kątem Twojej aplikacji.

Poziomy wsparcia

Dzwonienie do zespołu wsparcia nie jest czymś, co koniecznie powinieneś robić często, ale jeśli tak jest, dobrze jest wiedzieć, że będziesz w stanie dotrzeć do właściwej osoby. Zapytaj o dostępne poziomy pomocy technicznej i łatwość przełączania się między nimi, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W Bana Hosting istnieją trzy główne poziomy wsparcia:

 • Poziom 1: Podstawowe wsparcie
 • Poziom 2: Zaawansowane wsparcie wymagające głębszej wiedzy na temat aplikacji i/lub infrastruktury
 • ESG (Grupa Wsparcia Przedsiębiorczości): Dla klientów na poziomie korporacyjnym z bardziej złożonymi wymaganiami

Różne poziomy wsparcia zwykle skupiają się na różnych typach problemów. Często szybciej jest udać się do zespołu pomocy technicznej pierwszego poziomu w przypadku prostych problemów, a poziomu drugiego w przypadku bardziej złożonych.

Dowiedz się więcej o swoim dostawcy hostingu i infrastrukturze. Zobacz więcej informacji na temat dostępnych rodzajów hostingu, a następnie zobacz, jakie jest ryzyko.

Nie zapomnij zobaczyć, jak Bana Hosting Cloud może przenieść Twój hosting na wyższy poziom. Stworzyliśmy platformę hostingową, która jest szybsza, skalowalna i bezpieczniejsza dla osób korzystających z hostingu Magento, WordPress lub WooCommerce. Dowiedz się więcej.

Najnowszy: