Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dlaczego zrobiłem Switch z ConvertKit do ActiveCampaign (ty też powinieneś)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dlaczego zrobiłem Switch z ConvertKit do ActiveCampaign (ty też powinieneś)

Jeszcze niedawno z dumą wykrzyknąłbym to z dachów: „ConvertKit jest niesamowity! Musisz użyć ConvertKit!” Ale zaledwie kilka krótkich miesięcy później, nie wstydzę się powiedzieć, że całkowicie zmieniłem melodię. Teraz mówię: „Naprawdę powinieneś rozważyć przejście z ConvertKit na ActiveCampaign!”

Chociaż nadal czasami polecam ConvertKit niektórym osobom (w zależności od ich działalności), dla mnie Aktywna kampania to bez wątpienia najlepszy wybór dla rozwijającej się firmy internetowej — a oto moja historia:

Kiedy zaczynałem swoją działalność w 2015 roku, zaczynałem od MailChimp. W tamtym czasie był to jedyny dostawca bezpłatnych usług e-mail (o którym wiedziałem) i wydawało się, że wszyscy z niego korzystają. To było tak oczywiste, że nawet nie pamiętam, kiedy podjąłem decyzję. Tak się po prostu stało — byłem użytkownikiem MailChimp.

Często w moim świecie słyszę tę samą historię z innymi. Prawie zawsze MailChimp i Aweber są tym, z czego zaczęli korzystać moi klienci. Ale zaufajcie mi, jest tak wiele innych (i lepszych) opcji.

W rzeczywistości niedawno sporządziłem listę wszystkich popularnych dostawców usług e-mail, którzy prowadzą marketing dla przedsiębiorców, i oto, co wymyśliłem:

 • MailChimp
 • ConvertKit
 • Aktywna kampania
 • MailerLite
 • Aweber
 • Stały kontakt
 • Szalona Mimi
 • Otrzymać odpowiedź
 • Kroplówka
 • Infusionsoft
 • Port lotniczy
 • akcjonizm

To właściwie, jak bardzo różnych wyborów.

Niektóre z nich są jednak naprawdę podobne. MailChimp, Aweber, Constant Contact, Mad Mimi i GetResponse to praktycznie to samo oprogramowanie, każde nieco inaczej skonfigurowane. Użyłem ich wszystkich i są prawie takie same.

Wszystkie są bardzo oparte na listach, dość podstawowe pod względem funkcjonalności i często o wiele bardziej skomplikowane, niż powinny.

Dostawcy usług e-mail dla początkujących właścicieli firm

Jeśli dopiero zaczynasz, polecam ominięcie tych popularnych opcji. Zamiast, MailerLite (chociaż wciąż jest stosunkowo nowym dostawcą usług e-mail) wyróżnia się dla mnie jako najlepszy wybór, jeśli chcesz po prostu zanurzyć się w marketingu e-mailowym.

Jest łatwy w użyciu, szybko się uczy i co najlepsze — za darmo! (aż do 1000 subskrybentów)

Ale bądźmy szczerzy — w pewnym momencie swojej podróży jako właściciel firmy internetowej prawdopodobnie będziesz chciał przejść na wyższy standard. Tutaj robi się trudno.

Osobiście nadal tak uważam ConvertKit to najlepszy wybór jeśli aktualizujesz z czegoś takiego jak MailChimp lub MailerLite. Jest bardzo łatwy w użyciu i pozwala wykonać podstawy ukierunkowanego marketingu e-mailowego bez zbytniego zagmatwania lub złożoności.

Zwłaszcza jeśli nie jesteś obeznany z technologią, ConvertKit jest doskonałym wyborem dla większości właścicieli firm.

Chociaż nadal aktywnie i zdecydowanie polecam zarówno MailerLite, jak i ConvertKit znajomym, studentom i klientom, ostatecznie podjąłem decyzję o przejściu z ConvertKit na Aktywna kampania.

Być może nie jest to idealny dostawca usług e-mail dla każdej firmy, ale dla mnie był to w 100% najlepszy wybór.

Po około 10 miesiącach używania ConvertKit zacząłem zauważać, że dzieje się coś dziwnego. wyrosłam z tego! Planując moje sekwencje e-maili, pomysły, które miałem w głowie, jak chciałem kierować i retargetować moich subskrybentów, stawały się zbyt złożone, aby można je było wdrożyć w ConvertKit.

Próbowałem zhakować rozwiązanie, które moim zdaniem mogłoby zadziałać, ale ConvertKit nie mógł sobie z tym poradzić, a subskrybenci konsekwentnie otrzymywali ode mnie duplikaty e-maili lub wcale.

W kółko próbowałem zmontować fajne rzeczy w zapleczu ConvertKit, ale kiedy moje pomysły ciągle zawodziły, po prostu założyłem, że nie jestem wystarczająco obeznany z technologią, aby zrozumieć, jak stworzyć dla siebie to, co zmapowałem papier.

Rekommenderad:  Jak naprawić laptopa, który nie łączy się z hotspotem

Widziałem, jak inni specjaliści od marketingu cyfrowego w mojej niszy stosowali zaawansowane techniki marketingu e-mailowego, które doprowadzały mnie do ślinotoku.

Email marketing to coś, co uwielbiam robić (dla siebie i moich klientów), więc było to naprawdę zniechęcające, gdy nie mogłem wymyślić, jak stworzyć własne wymarzone kampanie i automatyzacje w ConvertKit.

Ciągle próbowałem sprawić, by wszystko działało z ConvertKit, ponieważ nadal uważałem, że to świetne oprogramowanie — bardzo kochałem firmę i jej produkt (nadal kocham!).

Ale szczerze mówiąc, jedynym powodem, dla którego nie przerzuciłem się na coś innego, było to, że Nie wiedziałem, że mam inne opcje!

Odkrywanie alternatyw dla ConvertKit

Po kilku miesiącach zmagań z ConvertKit rozmawiałem z kilkoma moimi przyjaciółmi w grupie mastermind, którą mamy razem. Jedna z kobiet od niechcenia wspomniała, że ​​nie używa ConvertKit — i byłem w szoku.

Czy nie wszyscy używają ConvertKit? (Albo przynajmniej każdego, kogo na to stać?)

Ku mojemu całkowitemu zaskoczeniu: nie.

W rzeczywistości istnieją wiele innych opcji dla osób, które chcą prowadzić bardziej zaawansowany marketing e-mailowy niż możesz to zrobić w ConvertKit. Trzy, które cieszą się największą popularnością to:

 • Aktywna kampania
 • Kroplówka
 • Infusionsoft
 • Port lotniczy

Słyszałem już wcześniej o Infusionsoft i Ontraport i wiedziałem, że są naprawdę fajne, ale nigdy nawet się im nie przyjrzałem, ponieważ wiedziałem, że nie stać mnie na wydawanie setek dolarów miesięcznie na dostawcę usług poczty elektronicznej.

Jednak to, czego się nauczyłem, to to ActiveCampaign i Drip to niesamowite opcje dla osób, które chcą funkcjonalności oprogramowania takiego jak Infusionsoft bez szalonej ceny.

Wypróbowałem Drip out krótko, kiedy po raz pierwszy pojawił się na scenie dostawców usług e-mail, ale po prostu nie mogłem go zrozumieć. To nie było dla mnie.

ActiveCampaign z drugiej strony był….niesamowity. (Uzyskaj 14-dniowy bezpłatny okres próbny!)

The Switch z ConvertKit do ActiveCampaign: Plusy

Przejście z ConvertKit na ActiveCampaign było jak odkrycie zupełnie nowego koloru, którego nigdy wcześniej nie widziałem. Możecie pomyśleć, że przesadzam, ale chłopaki — ActiveCampaign TO GÓWNO.

Nawet Kimberley Ann Jiminez, zagorzałym fanem ConvertKitprzyznaje, że nie ma „Fantazyjne automatyzacje, takie jak te, które miała ActiveCampaign, nie było wizualnego narzędzia do tworzenia lejków, a zmiana wydawała się krokiem w dół w stosunku do narzędzia, które już posiadałem”.

Nagle przeszedłem od tego, co uważałem za silną konfigurację marketingu e-mailowego w ConvertKit, do zalogowania się do ActiveCampaign i po prostu zdmuchnięcia drzwi z jointa.

ActiveCampaign ma dosłownie każdą opcję szczegółowego targetowania i retargetowania, o której możesz pomyśleć (a może nawet kilka innych). Kiedy korzystam z ActiveCampaign, czuję, że trzymam świat w swoich rękach i mogę robić, co chcę.

Zatrzymanie Tylko żeby nie wybuchnąć złośliwym śmiechem, pozwólcie, że podzielę się zakulisowymi działaniami związanymi z ActiveCampaign.

Ceny i funkcje

Przede wszystkim porozmawiajmy o cenie. ConvertKit, w najtańszym abonamencie, kosztuje 29 USD miesięcznie. I to tylko daje 1000 subskrybentów. Na tym samym poziomie ActiveCampaign kosztuje tylko 17 USD miesięcznie (i ich najtańszy plan to $9/miesiąc!).

Kiedy myślisz o wszystkich dodatkowych funkcjach, które otrzymujesz dzięki ActiveCampaign, ta niska cena mnie zadziwia!

Porozmawiajmy teraz o funkcjach. To nawet nie jest konkurs — oto po prostu krótki przegląd tego, jak wyglądają funkcje kierowania podczas korzystania z ActiveCampaign (i ich funkcje testów dzielonych są równie szalone).

Rekommenderad:  6 Zwroty, których nigdy nie powinieneś używać podczas negocjowania ofert płacowych

Dużym plusem ActiveCampaign jest to, że kiedy korzystałem z ConvertKit, tworzenie wyzwalacza linku było tak irytujące. (I zajęło mi to ok 5 razy próbować i 2 rozmowy z obsługą klienta, zanim zorientowałem się, jak właściwie to zrobić poprawnie.)

Dzięki ActiveCampaign wyzwalacze linków są bardzo proste. Za każdym razem, gdy wprowadzasz adres URL do wiadomości e-mail, pojawia się pytanie, czy chcesz podzielić osoby, które klikną ten link. Co?? Geniusz.

Mapy automatyzacji

Poza samymi funkcjami, których jest nieskończenie wiele, uwielbiam sposób, w jaki ActiveCampaign umożliwia tworzenie automatyzacji, które wysyłasz.

Spójrz na tę wspaniałość:

Wreszcie te mapy e-mail marketingu, które ciągle dla siebie rysowałem, nabrały sensu! I mogę je dosłownie narysować zaraz w mój dostawca usług poczty elektronicznej.

Czy słyszysz już śpiew aniołów??

Oczywiście że mogę! I nie jestem jedyną osobą, która bardzo kocha ActiveCampaign — SmartBusinessTrends napisał niedawno artykuł o dostawcach usług e-mail i stwierdził, że „jeśli chodzi o najlepszego dostawcę usług e-mail w 2017 r., muszę wybrać ActiveCampaign. Jest ogólnie najlepszy pod względem łatwości użytkowania, funkcji, zaawansowanych możliwości i ceny”.

Poważnie. Na co czekasz? Musisz się na to zapisać 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

The Switch z ConvertKit do ActiveCampaign: Minusy

W porządku — czas na prawdziwą rozmowę. Chociaż jestem zdecydowanie pro-ActiveCampaign, muszę przyznać, że jest kilka rzeczy, które mi się w niej nie podobają. I chcę być z tobą szczery w tej kwestii!

Aktualny Switch z ConvertKit do ActiveCampaign

Przede wszystkim dosłowne przejście z ConvertKit do ActiveCampaign było dość trudne.

Przejście z MailChimp na ConvertKit było dla mnie łatwe, ponieważ miałem w tym momencie trzy aktualizacje treści. Ale kiedy miałem ponad 20 ulepszeń treści i ponad 10 pojedynczych sekwencji w ConvertKit, przełączenie wszystkich tych formularzy, tagów i e-maili na ActiveCampaign było ogromną męką.

Eksportowanie i importowanie subskrybentów z jednego programu do drugiego nie jest prostą sprawą — jest kilka różnych kroków.

Zajęło to około pełnego 6 tygodnie, zanim całkowicie się przemieniłem. I wciąż od czasu do czasu otrzymuję e-maile od osób, które nie otrzymują tego, na co się zdecydowały, ponieważ gdzieś coś schrzaniłem.

Jedyne, co mogę ci polecić, jeśli chodzi o robienie tego, to zatrudnienie kogoś do pomocy.

Chcesz samodzielnie zająć się tym procesem? Zgubisz się bez mojej listy kontrolnej migracji.

Brak automatycznego dostarczania aktualizacji treści

Chociaż przejście z procesu ConvertKit na ActiveCampaign było irytujące, było konieczne, więc pogodziłem się z tym. W przeciwieństwie do tego, ich brak automatycznego dostarczania aktualizacji treści denerwuje mnie cholernie. Mam nadzieję, że wkrótce dodadzą tę funkcję!

Mam na myśli to, że w ConvertKit, gdy ktoś zapisuje się na twoją listę, rejestruje się przez formularz. Podczas tworzenia tego formularza masz możliwość przekierowania ich do pliku PDF do pobrania natychmiast po potwierdzeniu subskrypcji.

Ponieważ ActiveCampaign nie ma tej opcji, musisz zarejestrować ich za pomocą formularza lub tagu, a następnie utworzyć nową automatyzację w celu dostarczenia aktualizacji treści.

Oto jak ten sam rodzaj dostawy odbywa się w ActiveCampaign:

To nie jest To frustrujące, ale jest to dodatkowe 10 minut, przez które musisz przejść (tworzenie automatyzacji, przesyłanie pliku PDF do Dropbox zamiast samego dołączania go itp.), a także naprawdę zaczyna zapychać listę automatyzacji, co domyślnie pokazuje tylko 10 na każdej stronie.

Rekommenderad:  Koszt marketingu influencerów – ile powinieneś zapłacić?

Tak więc za każdym razem, gdy chcę spojrzeć na określoną automatyzację, muszę klikać tam iz powrotem między wieloma stronami, ponieważ obecnie mam skonfigurowanych 25.

Trudne do nauczenia

Ostatnim oszustwem związanym z przejściem z ConvertKit na ActiveCampaign jest to, że uważam, że jest to trochę trudne do nauczenia. Zwłaszcza w porównaniu z niesamowitą łatwością obsługi ConvertKit.

Byłem w stanie to odebrać po kilku tygodniach, ale technika przychodzi mi dość łatwo. Jeśli nie jesteś super obeznany z technologią, polecam trzymanie się łatwego w użyciu programu, takiego jak MailerLite lub ConvertKit, lub zatrudnić kogoś takiego jak ja aby prowadzić dla Ciebie marketing e-mailowy.

Jeśli jednak chcesz sam sobie z tym poradzić, istnieje kilka świetnych kursów, które pomogą Ci szybko się tego nauczyć. Polecam sprawdzić witrynę Active Marketer, ten bezpłatny kurs Podstawy kampanii ActiveCampaign lub kurs ActiveCampaign Power Start.

Korzystanie ze stron docelowych i konstruktorów formularzy z ActiveCampaign

Jest to rodzaj dodatkowego kroku, więc nie będę o tym mówić zbyt długo, ale jest to ważne, jeśli rozważasz użycie ActiveCampaign.

Ostatnim elementem układanki, jeśli chodzi o przejście z ConvertKit na ActiveCampaign, jest ustalenie, co zamierzasz zrobić ze swoimi stronami docelowymi i narzędziami do tworzenia formularzy.

Podczas gdy ConvertKit zawiera niektóre (dość brzydkie) formularze i strony, które można (w pewnym sensie) dostosować i używać, ActiveCampaign nie. Będziesz musiał użyć innego programu do zbudowania tych rzeczy, a następnie połączyć je ze sobą.

Szczerze mówiąc, rzeczy ConvertKit naprawdę nie są takie urocze, więc bardzo polecam robienie tego bez względu na dostawcę usług e-mail, z którego korzystasz.

Bardzo popularny jest LeadPageso którym na pewno słyszałeś.

LeadPages zaczyna się od 25 $ miesięcznie i jest w zasadzie kreator typu „przeciągnij i upuść”. których możesz używać do tworzenia stron docelowych, wyskakujących okienek, lightboxów i formularzy do osadzenia do wykorzystania w całej witrynie w celu promowania aktualizacji treści, przyciągania leadów itp.

Osobiście używam kombinacji Visual Composer (wtyczka do tworzenia stron dla WordPress) i ThriveLeads (wtyczka do lightboxów i wyskakujących okienek). Podobają mi się te opcje, ponieważ obie mają jednorazową opłatę za zakup zamiast planu miesięcznego, takiego jak LeadPages, który po pewnym czasie może naprawdę zacząć się sumować.

Inne popularne opcje tego typu oprogramowania to:

 • Kreator stron Thrive
 • Konstruktor bobrów
 • OptinMonster
 • Instapage
 • MailMunch
 • OptymalizujNaciśnij

Cokolwiek zdecydujesz się użyć, po prostu musisz zintegrować to z ConvertKit lub ActiveCampaign, aby osoby, które zarejestrują się na tych stronach lub za pośrednictwem tych formularzy, były automatycznie dodawane do Twojej listy e-mailowej.

Gotowy do przejścia z ConvertKit na ActiveCampaign? Chwyć swoją listę kontrolną migracji!