Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Długoterminowa recenzja iPhone’a 13: bez przyrostka, ale nadal super!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Długoterminowa recenzja iPhone’a 13: bez przyrostka, ale nadal super!

Gdy Apple wypuszcza nową linię smartphones, wszystkie telefony z wyjątkiem tego bez przyrostka cieszą się dużym zainteresowaniem. Mini przyciąga wzrok swoim rozmiarem; Pro trafia na pierwsze strony gazet, ponieważ jest profesjonalistą, podczas gdy Pro Max przyciąga maksymalną uwagę z obu powodów wymienionych powyżej. Pozostaje podstawowy numerowany iPhone, który wielu odrzuca jako „tylko ulepszenie”.

iPhone 13 nie zmienia tego postrzegania. Myśląc o iPhonie 13, wiele osób po prostu myśli o nieco ulepszonej wersji iPhone’a 12, a nie o zupełnie nowym iPhonie z własną tożsamością. Używaliśmy iPhone’a 13 przez około trzy miesiące, aby sprawdzić, czy wydaje się być innym telefonem, czy po prostu iPhonem 12 z pewnymi dodatkami.

Znajomy, ale wciąż czołowy wygląd

Jeśli chodzi o wszystko, co znane, wygląd iPhone’a 13 zajmuje pierwsze miejsca na listach przebojów. Apple przyjął w dużej mierze ten sam projekt, jaki marka zastosowała w przypadku iPhone’a 12 i, po dodaniu ukośnie umieszczonych kamer z tyłu, wyprodukował iPhone’a 13… a przynajmniej tak się wydaje. Jeśli korzystałeś z iPhone’a 12, ten nowy telefon prawdopodobnie nie wydawałby się aż tak nowy. Jest wyposażony w te same płaskie prowadnice wykonane z aluminium lotniczego, przód telefonu jest wyposażony w ceramiczne szkło ochronne, a tył jest chroniony przez hartowane szkło, dzięki czemu telefon jest dość wytrzymały.

Poddaliśmy to testowi podczas naszego długoterminowego testu i jeśli telefonowi po kilku przypadkowych upadkach udało się przetrwać bez zbyt wielu zadrapań w naszych niezdarnych dłoniach, to jesteśmy pewni, że będzie mógł pozostać z Tobą na dłużej. To powiedziawszy, nie chcielibyśmy, abyś ryzykował z tak drogim telefonem i radzimy zaopatrzyć tego nowicjusza w dobry, ochronny strój.

Oprócz bardziej oczywistych, ukośnie umieszczonych aparatów z tyłu, Apple dodał także kilka „dopracowanych” zmian w iPhonie 13, które mogą nie rzucać się w oczy na pierwszy rzut oka, ale bliższe przyjrzenie się wysuwa je na pierwszy plan. iPhone 13 jest odrobinę pulchniejszy od swojego poprzednika i podejrzewamy, że właśnie dlatego robi miejsce na ulepszoną baterię. Obiektywy aparatów z tyłu telefonu są umieszczone ukośnie i są większe oraz bardziej wystają, a wycięcie z przodu jest o około 20 procent mniejsze. Być może jedną z najważniejszych cech „wyglądu” są nowe opcje kolorystyczne, zwłaszcza różowe. Naprawdę podoba nam się ten konkretny odcień nowego iPhone’a.

Poza tym zmiany kosmetyczne pozostają w większości wyciszone. Jeśli więc zastanawiasz się nad rezygnacją z iPhone’a 12 i zamianą go na iPhone’a 13 ze względu na efektowność, sugerujemy, abyś poczekał na iPhone’a o nieco bardziej zasadniczo odmiennym wyglądzie.

Wyświetlacz tej samej wielkości, ale jaśniejszy

Niezmienny pozostaje także rozmiar wyświetlacza. iPhone 13 ma dokładnie taką samą powierzchnię wyświetlacza jak iPhone 12 – a 6.1-calowy wyświetlacz Super Retina XDR OLED o rozdzielczości 2532 x 1170 pikseli. Nie daj się zwieść mniejszemu wycięciu; tak naprawdę nie dodaje wiele do rozmiaru wyświetlacza, ponieważ został zmniejszony tylko w poziomie. To powiedziawszy, FaceID działa tak samo sprawnie i bezpiecznie jak zawsze i może odblokować telefon w ciągu krótkiej sekundy.

Apple utrzymuje wyższą częstotliwość odświeżania zarezerwowaną dla wariantów Pro, a iPhone 13 wprowadza na stół podstawową częstotliwość odświeżania 60 Hz. Może się to wydawać nieco rozczarowujące, szczególnie biorąc pod uwagę konkurencję z Androidem.

Rekommenderad:  SAMSUNG Galaxy Z Odwróć 3 Recenzja: Składany, na który warto zwrócić uwagę!

Podobnie jak w przypadku wyglądu, wyświetlacz również zawiera pewne zmiany, które są zauważalne dopiero po zauważeniu, takie jak jasność. Wyświetlacz iPhone’a 13 ma zwiększoną jasność i osiągnął maksymalnie 800 nitów zamiast maksymalnie 625 nitów w iPhonie 12.

Jasny wyświetlacz umożliwia czytanie nawet w najostrzejszym świetle, a także zapewnia głębokie kontrasty kolorów. Telefon jest także wyposażony w zestaw głośników stereo, które w połączeniu z wyświetlaczem sprawiają, że oglądanie treści i granie w gry to czysta przyjemność.

Jak zawsze klasyczne aparaty z kilkoma nowymi akcentami…

Podobnie jak wiele innych rzeczy w tym iPhonie, aparaty również mogą wydawać się takie same. W końcu ma dwie 12-megapikselowe strzelanki z tyłu i jedną 12-megapikselową matrycę z przodu, czyli dokładnie taki sam układ numeryczny, jaki widzieliśmy w iPhonie 12. Ale nie myślcie, że to te same czujniki – są nieco inne większe i działają wyraźnie lepiej niż ich poprzednicy.

Aparaty w iPhonie 13 robią naprawdę szczegółowe zdjęcia, a kolory są tak bliskie rzeczywistości, jak to widzieliśmy w aparacie smartfona. Naprawdę doceniamy, jak to zrobić Apple nie zapewnia różnej liczby megapikseli na różnych czujnikach, co oznacza po prostu, że jakość obrazu nie ulega pogorszeniu, niezależnie od tego, jakiego czujnika aparatu użyjesz do zrobienia zdjęcia. 12-megapikselowy czujnik szerokokątny doskonale nadaje się do codziennych zdjęć i robienia zdjęć, a także bardzo szybko ustawia ostrość, a ultraszerokokątny czujnik pozwala uchwycić więcej nieruchomości. Aparaty radzą sobie bardzo dobrze w większości warunków oświetleniowych. Zrób zdjęcie w dobrym oświetleniu za pomocą iPhone’a 13, a będziesz mieć pewność, że uzyskasz dobre zdjęcie. To samo tyczy się fotografii przy słabym oświetleniu. Mimo że nowy iPhone nadal boryka się trochę z odblaskami, ogólna jakość zdjęć wykonanych iPhonem 13 przy słabym oświetleniu jest naprawdę dobra.

Aparat nadal inteligentnie aktywuje tryb nocny, gdy wykryje słabe oświetlenie (coś, czego nie jesteśmy fanami – można to w ten sposób wyłączyć). Tryb nocny na iPhonie automatycznie rozjaśnia zdjęcia przy słabym oświetleniu i sprawia, że ​​wyglądają bardziej jak zdjęcia o zmierzchu niż zdjęcia nocne, ale na tych zdjęciach widać zarówno kolory, jak i szczegóły. Chcieliśmy, aby nasze zdjęcia nocne wyglądały jak zdjęcia nocne, dlatego w większości przypadków ręcznie wyłączaliśmy tryb nocny, ale nawet przy wyłączonym trybie kamery rejestrują wiele szczegółów.

…w tym niektóre style, dosłownie!

Dla tych, którzy lubią swoje fotografie lekko podrasowane pod względem kolorystycznym, Apple dodał teraz do aplikacji aparatu Style fotograficzne, które umożliwiają dostosowywanie kolorów na zdjęciu. Do wyboru są cztery style: Żywy, Bogaty kontrast, Ciepły i Chłodny. Możesz wybrać ten, który wolisz dla swoich zdjęć. Najlepszą rzeczą w tych stylach jest to, że poprawiając kolor na zdjęciu, sprawiają, że odcień skóry fotografowanej osoby pozostaje niezmieniony, co oznacza, że ​​tak naprawdę nie psują koloru skóry w zależności od wybranego stylu.

Mogą one wyglądać jak filtry, które iPhone’y mają już od dawna, ale najpierw musisz zastosować styl fotograficzny w aparacie, a następnie zrobić zdjęcie, a tego nie można później usunąć ani edytować.

Rekommenderad:  Badanie konsekwencji dodawania znajomych na Snapchacie: jak wpływa to na Twoją prywatność?

Tryb portretowy to coś, co stało się niezwykle popularne, gdy zostało po raz pierwszy wprowadzone na iPhonie, ale miało pewne problemy i podczas Apple udoskonalił tryb portretowy na przestrzeni lat, wciąż go nie udoskonalił. W większości przypadków iPhone może wykonać przyzwoity portret portretowy z ostrymi krawędziami i doskonale rozmytym tłem, ale zdarzają się sytuacje, w których nie trafia w cel i rozmywa krawędzie obiektu z tłem i odwrotnie.

Tworzenie filmów o charakterze kinowym

Jedną z najbardziej oczekiwanych nowych funkcji aparatu w serii iPhone 13 jest funkcja Cinematic Video. Przeniosło to grę wideo na smartfony na zupełnie nowy poziom, ponieważ pozwala przenieść ostrość z jednego obiektu na drugi, zarówno podczas nagrywania wideo, jak i po. Ogólne możliwości nagrywania wideo iPhone’a 13 również są imponujące. Aparaty w iPhonie 13 zapewniają bardzo szczegółowe nagrania wideo, a jakość obrazu pozostaje imponująca nawet przy słabym oświetleniu.

Z przodu znajduje się kolejny 12-megapikselowy czujnik do selfie, FaceID i rozmów wideo. Przedni aparat idzie w ślady swojego rodzeństwa z tyłu i robi naprawdę dobre selfie z dużą ilością szczegółów i kolorystyką bardzo zbliżoną do rzeczywistej. Zaletą przedniego aparatu jest to, że ma te same funkcje, które są dostępne w tylnym aparacie. Oznacza to, że otrzymujesz filmy kinowe, style fotograficzne, tryb portretowy, tryb nocny, a także współpracę z przednim aparatem.

Problemy z bateriami należą już do przeszłości

Bateria przez długi czas była jedną z najbardziej problematycznych części iPhone’a. Wiele osób skarżyło się, że bateria w iPhonie bardzo szybko się rozładowuje. Na szczęście ta narracja zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat i teraz iPhone’y mogą wytrzymać co najmniej jeden dzień umiarkowanego użytkowania. Apple poprawiło także żywotność baterii iPhone’a 13. Z łatwością może przekroczyć żywotność baterii iPhone’a 12 o wiele godzin i bez problemu wytrzyma do końca dnia na jednym ładowaniu.

IPhone 13 jest również wyposażony w obsługę ładowania bezprzewodowego i można z niego korzystać Appleładowarkę MagSafe lub dowolną ładowarkę z certyfikatem Qi, aby naładować urządzenie. To mówi, Apple nadal pozostaje w tyle, jeśli chodzi o czas ładowania. W czasach i czasach 0 do 100 procent naładowania w niecałe 45 minut, iPhone 13 radzi sobie nieźle 1-1.5 godzin do całkowitego naładowania za pomocą zasilacza 20 W. Prędkość spada jeszcze bardziej w przypadku ładowania bezprzewodowego, ponieważ MagSafe obsługuje szybkie ładowanie 15 W, ale jest szybsze niż ładowarki Qi, które telefon obsługuje tylko do 70,5 W.

Nadal oceniam oprogramowanie

iPhone 13 jest dostarczany z systemem iOS 15 od razu po wyjęciu z pudełka. Zaktualizowany system operacyjny został wydany nieco przed pojawieniem się nowych iPhone’ów na rynku i zawierał wiele ulepszeń i nowych funkcji. Do najczęściej omawianych zmian zalicza się przejście paska adresu przeglądarki Safari do bazy (coś, co można zmienić w Ustawieniach), bardziej skupiony tryb ostrości, nowa i ulepszona Siri oraz bardziej precyzyjna i dokładna Apple Mapy.

Apple dodał także trochę możliwości edycji do aplikacji Galeria na iPhonie. Oprócz możliwości przeglądania zdjęć i filmów aplikacja umożliwia teraz edycję, np. zmianę długości filmu, zabawę z filtrami czy zmianę orientacji, dzięki czemu jest nieco bardziej przydatna niż wcześniej.

Rekommenderad:  Kiedy mój geofiltr Snapchata będzie dostępny

Jednak naszym zdaniem najlepszą częścią posiadania urządzenia z systemem iOS jest to, że masz pewność, że będziesz otrzymywać regularne aktualizacje przez co najmniej kolejne cztery do pięciu lat, dzięki czemu Twój telefon nie stanie się przestarzały w chwili, gdy zostanie usunięty nowy system operacyjny.

Podwójna pojemność pamięci, ale nadal gigantyczna cena

Z ceną początkową wynoszącą Rs. 79 990 za podstawowy wariant 128 GB, Apple zasadniczo wprowadził iPhone’a 13 po obniżonej cenie w porównaniu do swojego poprzednika, iPhone’a 12, który został wprowadzony na rynek w tej samej cenie, ale był dostępny w podstawowym wariancie 64 GB. Dotyczy to również innych opcji przechowywania urządzenia – teraz masz 256 GB (89 900 rupii) i 512 GB ( rupii 1,09 900) w porównaniu do 128 GB i 256 GB w iPhonie 12.

W tej cenie największymi rywalami iPhone’a 13 są flagowce z Androidem, takie jak Samsung Galaxy S21+ 5G (76 999 rupii) i Vivo X70 Pro+ 5G (79 990 rupii), choć niektórych mogą skusić także Xiaomi Mi 11 Ultra i OnePlus 9 Zawodowiec. Nieliczni awanturnicy mogliby nawet rozważyć wydanie trochę więcej i zdobycie czegoś takiego Galaxy Z Odwróć 3który jest wyceniony nieco wyżej, ale ma wyjątkową wartość pokazową.

Werdykt recenzji iPhone’a 13: Naprawdę ulepszony iPhone 12

Choć większość flagowców z Androidem oferuje w niektórych obszarach porównywalny i nawet lepszy sprzęt, w dalszym ciągu dorównują iPhone’owi pod względem aktualizacji oprogramowania i stałej wydajności przez dłuższy czas. Używamy iPhone’a 13 już ponad dwa miesiące i nadal mruczy płynnie. Dany Applez dotychczasowymi osiągnięciami, prawdopodobnie będzie nadal świetnie się spisywać przez dłuższy czas, a gdy ktoś w końcu zdecyduje się go sprzedać, nadal będzie miał dobrą wartość.

Dlatego uważamy, że prawdziwym wyzwaniem dla iPhone’a 13 nie jest brygada Androida, ale jego brat iPhone 13 mini, który oferuje dokładnie tę samą specyfikację, ale z mniejszym wyświetlaczem i okładką za niższą cenę; oraz iPhone 12, który nawet dziś pozostaje potężną propozycją. Oczywiście iPhone 13 wprowadza kilka widocznych ulepszeń, na czele których znajduje się aparat i bateria, ale poza tym wydaje się bardziej ulepszonym iPhonem 12 niż zupełnie nowym urządzeniem samym w sobie.

O ile osoby korzystające z iPhone’a 11 lub jego poprzedników zdecydowanie powinny w mieście przejść na nowego iPhone’a, osoby korzystające z iPhone’a 12 mogą sobie pozwolić na czekanie na coś znacznie bardziej radykalnego lub nawet nieco bardziej radykalnego. A może zaoszczędź pieniądze na iPhone’ach z przyrostkiem. iPhone 13 to świetny telefon, ale jest raczej małym krokiem naprzód niż gigantycznym skokiem dla iPhone’a.

Plusy

  • Wyjątkowe aparaty
  • Poprawiona żywotność baterii
  • Płynne działanie żeglarskie

Cons

  • Znajomy projekt
  • Niska prędkość ładowania
  • Częstotliwość odświeżania 60 Hz