Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dłuższe przerwy w działaniu mogą spowodować, że Google zdeindeksuje Twoją witrynę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dłuższe przerwy w działaniu mogą spowodować, że Google zdeindeksuje Twoją witrynę

Jeden ze specjalistów SEO zastanawiał się nad planowaną dłuższą przestoją. Wyjaśnili, że witryna ich klienta prawdopodobnie będzie niedostępna przez około jeden do dwóch tygodni. Obawiają się także możliwej deindeksacji serwisu.

Byli ciekawi, czy można w jakiś sposób poinformować Google, że jest to sytuacja przejściowa.

Wyjaśnili również, że opublikują na swojej stronie odliczanie, pokazujące pozostałe dwa tygodnie lub dziesięć dni lub coś w tym rodzaju.

John odpowiedział, że naprawdę nie ma możliwości, aby to zrobić w tym przedziale czasowym, niezależnie od tego, jak to skonfigurujesz.

Jeśli jednak użyjesz kodu wyniku 503, możesz poinformować Google, że powinien ponownie zaindeksować witrynę. Ale nie powie im konkretnie, żeby wrócili w określonym czasie.

Jednak nawet w przypadku tego kodu stanie się tak, że jeśli strony po prostu znikną, Google usunie je z indeksu.

Gdy strony powrócą, Google po prostu je ponownie zaindeksuje.

John zaleca przede wszystkim unikanie przestojów, ponieważ tak naprawdę nie ma sposobu, aby w ogóle uniemożliwić Google deindeksowanie stron.

Dzieje się to około godz 4:15 znak na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 3 4:15
Strona internetowa jednej z moich klientów będzie niedostępna przez tydzień lub około dwa tygodnie. Dobra? A powodem dla którego tu jestem jest to, że na stronie jest kilka błędów. I dlatego powiedzieli, że wiesz, chcieli wyłączyć całą witrynę na tydzień lub dwa. Moje pytanie dotyczy tylko tego, jak wiecie, chociaż nastąpi utrata ruchu i tak dalej… ale jak mogę powiedzieć Google, że jest to sytuacja tymczasowa?

Potrwa to tylko dwa tygodnie i nasza strona internetowa będzie działać. Czy jest coś, co mógłbym, wiesz, wyświetlić, stronę pokazującą, wiesz, witryna jest chwilowo niedostępna i będzie wyświetlana? Wiem, że na mojej stronie znajduje się odliczanie? Wiesz, mniej więcej minęły dwa tygodnie lub dziesięć dni.

Czy mogę powiedzieć Google, że witryna jest obecnie niedostępna, ale zostanie ponownie uruchomiona w ciągu około dwóch tygodni lub tygodnia. Ale nie powinno być żadnej straty w rankingu, którą ja lub ja możemy mieć minimalną stratę w rankingu. Coś w tym stylu?

Jan 5:20
Nie sądzę, że będziesz w stanie to zrobić w tym czasie, niezależnie od tego, co skonfigurujesz. Zatem w przypadku awarii trwającej może jeden dzień użycie kodu wyniku 503 to świetny sposób na poinformowanie nas, że powinniśmy sprawdzić ponownie. Jednak po kilku dniach uważamy, że jest to kod wyniku trwałego i Twoje strony po prostu zniknęły. A potem usuniemy je z indeksu.

A kiedy strony wrócą, przeszukamy je ponownie i spróbujemy ponownie zaindeksować. Ale zasadniczo w tym czasie prawdopodobnie usuniemy wiele stron witryny z naszego indeksu. I jest całkiem spora szansa, że ​​powróci w podobny sposób. Ale nie zawsze jest to gwarantowane.

Zatem za każdym razem, gdy masz dłuższą przerwę w działaniu, a moim zdaniem dłuższą niż kilka dni, zakładam, że przynajmniej tymczasowo wystąpią naprawdę duże wahania i powrót do pracy zajmie trochę czasu. Nie jest to niemożliwe, ponieważ takie rzeczy czasami się zdarzają.

Ale jeśli jest coś, co możesz zrobić, aby uniknąć tego rodzaju przestojów, spróbuję to zrobić. Może to być coś w rodzaju skonfigurowania gdzieś statycznej wersji witryny internetowej. Na razie po prostu pokazuję to użytkownikom. Ale szczególnie jeśli robisz to w zaplanowany sposób, spróbowałbym znaleźć sposoby na skrócenie przestoju do mniej niż jednego dnia, jeśli to w ogóle możliwe.

Table of Contents