Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dobry, zły i brzydki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dobry, zły i brzydki

Świetne pierwsze wrażenie to doskonały początek trwałej współpracy z influencerami. Każdego dnia otrzymują mnóstwo wiadomości od marek i ważne jest, aby być jednym z nielicznych, którzy wyróżniają się dobrze przygotowaną prezentacją. Stosowanie właściwej etykiety pitchingowej może znacznie pomóc w docieraniu do blogerów, więc upewnij się, że poświęcisz trochę czasu, aby zrobić to dobrze. Na tym blogu informujemy Cię, jak wygląda dobry zasięg i jak może stać się brzydki.

Dobro

Pierwszym krokiem do udanego dotarcia do blogerów jest skontaktowanie się z nimi za pomocą preferowanej przez nich metody. Niektórzy influencerzy nienawidzą e-maili, ale uwielbiają wygodę wiadomości prywatnych i na odwrót. Często możesz stwierdzić, która opcja jest dla danej osoby najlepsza, sprawdzając jej biografię, stronę internetową lub czy dodała opcję e-mail.

Możesz powiedzieć komplement, a nawet krótko omówić historię swojej marki, aby zaangażować ich (tylko nie przytłaczaj ich zbyt wieloma szczegółami). I bądź z nimi szczery, informując ich, czego powinni oczekiwać od umowy i co chciałby w zamian.

Na koniec bądź przystojny. Traktuj ich tak, jakbyś rozmawiał ze znajomym, a nie tylko z kimś, kogo chcesz wykorzystać do dotarcia do obserwujących. Influencerzy to docenią i sprawią, że będziesz się wyróżniać. W końcu influencerzy, do których próbujesz dotrzeć, mają pełną skrzynkę odbiorczą innych marek, które próbują zrobić to samo.

Złe

To powinno być oczywiste, ale w kontaktach z blogerami nie błędnie przeliteruj ich imię. To sprawia, że ​​wyglądasz, jakbyś nie dbał o to, by ich poznać. To prosty błąd, ale różni influencerzy wysłali zirytowane tweety mówiące o tym, jak często marki to robią.

Prowadząc kontakt z blogerem, od razu przejdź do sedna wiadomości, aby otrzymać szybką odpowiedź. Wysyłanie wiadomości o treści „Hej dziewczyno” jest bezcelowe i nie zaprowadzi cię daleko. Nie mów zbyt niejasno, jaka jest Twoja marka/produkt i czego oczekujesz od blogera, ponieważ może to wyglądać na nielegalne. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących wysyłania idealnej prezentacji, zajrzyj na tego bloga!

Rekommenderad:  KFC Ciekawostki | Nieznane zaskakujące fakty na temat KFC

I znowu, nie wybieraj blogerów, którzy nie mają nic wspólnego z Twoją marką lub produktami tylko ze względu na liczbę obserwujących lub wskaźnik zaangażowania. Upewnij się, że osoby reprezentujące Twoją markę są na tej samej stronie co Ty. Jeśli tego nie zrobisz, okaże się to nieuczciwe dla obu zaangażowanych stron, a intencje zostaną zakwestionowane.


Brzydki

Pierwszą praktyczną zasadą jest nie wysyłanie wiadomości typu kopiuj i wklej. Wysyłanie dokładnie tej samej wiadomości do grupy influencerów jest oczywiste i nieszczere. W ten sposób możesz również zapomnieć o zmianie ich nazwy, co może być dość krępujące dla Twojej marki.

Spamowanie ich częstymi wiadomościami też nie wygląda dobrze. Możesz wysyłać krótkie wiadomości sprawdzające co kilka dni, ale zdecydowanie skorzystaj z podpowiedzi, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi. Jeśli tak się stanie, zdecydowanie nie bądź niegrzeczny ani protekcjonalny – to najłatwiejszy sposób na spalenie mostów i utratę potencjalnych połączeń.

Instagram Zasięg blogerów może być świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu z potencjalnymi blogerami, jeśli jest używany prawidłowo. Wiedza o tym, jak się z nimi połączyć, jest tak samo ważna, jak utrzymywanie tych relacji po ich nabyciu. Zacznij od prawej stopy, podejdź do nich jak do osoby (nie tylko kolejnego znaku dolara) i unikaj przywiązania. Chcesz zobaczyć więcej wpadek związanych z marketingiem influencerów, abyś wiedział, czego unikać? Od tego też mamy bloga!

W Statusphere dopasowujemy odpowiednich influencerów dla Twojej marki, Kliknij tutaj aby porozmawiać z jednym z naszych specjalistów od marketingu influencerów!

Table of Contents