Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dodaj zarządzanie mediami społecznościowymi do swojej firmy wirtualnego asystenta

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dodaj zarządzanie mediami społecznościowymi do swojej firmy wirtualnego asystenta

Jeśli pracujesz jako wirtualna asystentka, Twoi klienci prawdopodobnie potrzebują czegoś więcej niż tylko wsparcia administracyjnego. Dodanie usług zarządzania mediami społecznościowymi do Twojej firmy to świetny sposób na zwiększenie przychodów i wsparcie ich w osiąganiu celów.

Ponieważ firmy w coraz większym stopniu opierają się na platformach mediów społecznościowych, aby dotrzeć do swoich docelowych klientów, rośnie zapotrzebowanie na dobrych menedżerów mediów społecznościowych. Ten artykuł pomoże Ci dodać usługi zarządzania mediami społecznościowymi do Twojej firmy wirtualnego asystenta.

To świetne pytanie! I jeden, z którym spotykamy się cały czas zarówno od firm, jak i członków Menedżerowie mediów społecznościowych Hub.

Tak więc wirtualni asystenci zwykle zapewniają wsparcie administracyjne oraz zarządzanie pamiętnikami lub pocztą e-mail. Ponieważ główny cel wirtualnego asystenta jest zwykle związany z codziennym zarządzaniem firmą, aby zapewnić jej dobre funkcjonowanie.

Podczas gdy menedżer mediów społecznościowych jest odpowiedzialny za marketing firmy, aby upewnić się, że klient może nadal docierać do nowych i istniejących klientów oraz przynosić przychody firmie.

Kluczową różnicą między wirtualnymi asystentami a menedżerami mediów społecznościowych jest strategia. Podczas gdy wirtualni asystenci będą głównie koncentrować się na planowaniu treści, menedżer mediów społecznościowych będzie odpowiedzialny za pełną strategię planowania treści.

Największą różnicą w cenach, jeśli chodzi o przejście z usług wirtualnego asystenta do oferowania zarządzania mediami społecznościowymi, jest sposób, w jaki obciążasz klienta.

Wirtualni asystenci zwykle pobierają opłaty za godzinę, a klient płaci za czas poświęcony na wykonanie niektórych zadań. Czasami mogą płacić wynagrodzenie za określoną liczbę godzin, niezależnie od tego, czy czas jest wypełniony, czy nie.

Ale oferując usługi zarządzania mediami społecznościowymi, nigdy nie należy naliczać opłat za godzinę, ponieważ może to utrudnić ilościowe określenie przepływu pracy dla klienta – zwłaszcza gdy jest tak wiele ruchomych części.

Rekommenderad:  Opera dodaje funkcje sztucznej inteligencji do swojej przeglądarki po gwałtownym wzroście ChatGPT

W rezultacie mogą mieć nierealistyczne oczekiwania co do tego, co można osiągnąć w czasie, za który ci płacą – ponieważ pamiętaj, że pobierasz opłaty nie tylko za tworzenie treści; istnieje również cała strategia i system testowania.

Marketing w mediach społecznościowych nie może być prowadzony skutecznie z godziny na godzinę lub z dnia na dzień, co naszym zdaniem sprawia, że ​​stawki godzinowe i dzienne stają się przestarzałe.

Pakiety z wcześniej ustaloną ceną też nie są idealne. Nie biorą pod uwagę unikalnych wymagań każdego klienta i może się okazać, że będziesz musiał pracować ciężej, niż się spodziewałeś, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Zamiast tego zalecamy dostarczanie potencjalnym klientom niestandardowych propozycji zarządzania ich kanałami w mediach społecznościowych i zapewnianie opłaty odpowiadającej ich konkretnym celom.

Menedżerowie mediów społecznościowych mają szeroki zakres obowiązków, w tym (między innymi):

 • Budowanie strategii w mediach społecznościowych
 • Tworzenie treści
 • Planowanie – Wirtualny asystent może wspierać menedżera mediów społecznościowych w planowaniu treści za pomocą narzędzi takich jak Agorapulse.
 • Analiza danych i raportowanie
 • Obsługa klienta
 • Słuchanie społeczne
 • Zarządzanie kryzysowe
 • Sieć społecznościowa
 • Zarządzanie strategiami uruchamiania i sprzedażą społecznościową
 • Budowanie i pielęgnowanie potencjalnych klientów i społeczności
 • Kluczową częścią ich roli są proaktywne i reaktywne strategie zaangażowania.

Istnieją setki, jeśli nie tysiące kursów uczących zarządzania mediami społecznościowymi. Zdecydowana większość koncentruje się na tworzeniu treści i sposobie działania każdej platformy.

Jeśli znasz tajniki platformy, w której planujesz pomóc swoim klientom; jesteś już o krok do przodu. Ale aby oferować swoim klientom usługi zarządzania mediami społecznościowymi, musisz wiedzieć więcej niż tylko to, które przyciski naciskać i jak tworzyć ładne grafiki.

Więc jeśli nie masz doświadczenia ani szkolenia w marketingu, rozsądnie byłoby rozważyć uzupełnienie braków w umiejętnościach, aby zapewnić pełną obsługę swoim klientom.

Kiedy możesz uzyskać spójne wyniki dla swoich klientów i pomóc im sprzedawać więcej tego, co sprzedają, możesz pobierać premię za swoje usługi.

Rekommenderad:  Clickncom: zintegruj gry platformowe w sercu swojej strategii marketingowej

Dlatego wybierając kurs, szukaj takich, które skupiają się na skłonieniu odbiorców do działania, a nie na zrozumieniu algorytmu. Zamiast tego poszukaj programów, które obejmują sprzedaż społecznościową, abyś mógł dostarczać wyniki swoim klientom.

Oczywiście jesteśmy trochę stronniczy, ale jeśli rozważasz inwestycję w swój rozwój zawodowy, gorąco polecamy nasz wyjątkowy, oparty na psychologii program marketingu w mediach społecznościowych.

Social prf przenosi Twoje umiejętności marketingowe na wyższy poziom i pomaga opracować strategiczną strategię wprowadzania na rynek, aby sprzedawać wszystko w mediach społecznościowych.

Dowiedz się więcej o naszym programie marketingu w mediach społecznościowych.

Marketing w mediach społecznościowych to coś więcej niż tylko publikowanie treści na preferowanej platformie mediów społecznościowych. Gdyby reklamowanie firmy w mediach społecznościowych było takie proste, firmy w ogóle nie potrzebowałyby menedżerów mediów społecznościowych.

Jeśli Twój klient chce otrzymać wsparcie w zakresie marketingu w mediach społecznościowych, prawdopodobnie będzie szukał namacalnych rezultatów, zazwyczaj generowania leadów, sprzedaży lub zarządzania obsługą klienta.

Tak więc Twoja rola jako menedżera mediów społecznościowych zaczyna się od stworzenia dogłębnej strategii, która określa kluczowe cele biznesowe i plan strategicznej pracy nad tymi celami.

Dogłębna znajomość strategii mediów społecznościowych odróżnia menedżerów mediów społecznościowych od wirtualnych asystentów, a ta wiedza oznacza, że ​​możesz pobierać więcej opłat za usługi zarządzania mediami społecznościowymi niż za usługi administracyjne.

Strategia dotycząca mediów społecznościowych określa wszystkie ruchome części, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia treści i zarządzania stronami mediów społecznościowych klienta.

Strategia będzie zawierała podstawowe informacje, takie jak:

 • Dlaczego firma chce być w mediach społecznościowych?
 • Do kogo próbują dotrzeć i z kim się połączyć?
 • Jakie treści będą udostępniać i kiedy?

I dostarczy szczegółowych informacji na temat dziesięciu kluczowych obszarów, w tym:

 • Dogłębne persony odbiorców (znane również jako awatary klientów) zawierające zarówno informacje psychograficzne, jak i demograficzne o odbiorcach, do których próbujesz dotrzeć w mediach społecznościowych.
 • Strategia głosu i treści marki
 • Proaktywna i reaktywna strategia zaangażowania
 • Strategia influencerów
 • Dogłębna analiza konkurencji
 • Strategia społecznego słuchania
 • Kluczowe wskaźniki do śledzenia sukcesu strategii
Rekommenderad:  SEO kontra PPC | Który jest lepszy dla Ciebie i Twojej firmy?

Pamiętaj, że nie wszystkie firmy są na tym samym etapie, jeśli chodzi o marketing w mediach społecznościowych. Tak więc cele i cele twojego klienta będą się różnić i nie wszyscy będą potrzebować takiego samego wsparcia.

Świadomość tego i świadczenie usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb – spotykanie się z klientami tam, gdzie się znajdują – wyróżni Cię spośród innych wirtualnych asystentów oferujących usługi zarządzania mediami społecznościowymi.

To, co robisz dla klienta na początku jego ścieżki marketingowej, będzie się różnić od rezultatów bardziej ugruntowanej marki. Możesz dostosować swoją strukturę cenową w oparciu o poziom wsparcia, którego potrzebują.

Nie wiesz, od czego zacząć ze strategią w mediach społecznościowych? Przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć i omówić podczas tworzenia strategii dla klienta w NAJLEPSZY PRZEWODNIK PO TWORZENIU STRATEGII W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH.