Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

dodatkowe zabezpieczenie w Windows 11? Alert Microsoft, jeśli wpiszesz hasło w Notatniku

Nowa aktualizacja Windows 11, wydany w tym tygodniu, doprowadzony do sistema od Microsoftu wiele ciekawych wiadomości. Microsoft pokazywał, co przygotował i powoli ujawnia szczegóły tego, co jest w drodze.

Coś, co nie zostało zgłoszone jako nowość, jest dodatkowym, a nawet bardzo przydatnym środkiem bezpieczeństwa- Teraz Windows 11 może pomóc użytkownikowi i zapewnić mu dodatkowe bezpieczeństwo. Jak ty to robisz? Z alertem Microsoft, jeśli wpiszesz hasło w Notatniku.

Windows  Alert bezpieczeństwa Microsoft z 11 hasłami

To drobne zmiany i usprawnienia, ale często Microsoft podnosi swoje propozycje w zakresie bezpieczeństwa jeszcze dalej. zrobiłem to w Windows 11, bardzo dyskretnie, ale bardzo skutecznie i o dużej użyteczności dla użytkowników.

Można to teraz zobaczyć w Windows 11 dzięki ciekawej i użytecznej nowości. W sistema od Microsoft za każdym razem, gdy użytkownik wpisuje swoje hasło w Notatniku lub w innych aplikacjach identyfikowanych przez sistema jako nadające się do wykorzystania.

Windows  Alert bezpieczeństwa Microsoft z 11 hasłami

Ten alert nie zablokuje tego użycia, ale chce dać użytkownikowi informację, że może narażać się na niebezpieczeństwo w przyszłości. Na razie tylko hasło do Windows 11 jest monitorowany przez sistema od firmy Microsoft i wywołanie alertu.

Ta funkcja nie jest jeszcze aktywowana dla użytkowników, ale można ją już udostępnić każdemu, kto chce. Wystarczy otworzyć aplikację Bezpieczeństwo z Windows a następnie wybierz opcję Kontrola aplikacji i przeglądarki po lewej stronie. Tutaj wystarczy wybrać wpis Ochrona oparta na reputacji i aktywować wpis związany z tą funkcją.

Windows  Alert bezpieczeństwa Microsoft z 11 hasłami

Od tego momentu i za każdym razem, gdy wpiszesz hasło do Windows 11, alarm będzie obecny, aby przypomnieć ci o błędzie, który popełniasz. Ta funkcjonalność może być używana w różnych aplikacjach, takich jak Notatnik, WordPad, Microsoft Word 2019, Excel 2019, OneNote i Notepad2.

Może to być tylko alert i powiadomienie, ale prawda jest taka, że ​​dostarczy użytkownikowi przydatnych informacji. W ten prosty sposób Microsoft podnosi poprzeczkę jeszcze dalej. Windows 11 i chroni przed głównym elementem awarii, użytkownika.