Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dokładny proces, którego używamy, aby dotrzeć do 130 000 osób podejmujących decyzje w agencjach, takich jak Ty Facebook

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dokładny proces, którego używamy, aby dotrzeć do 130 000 osób podejmujących decyzje w agencjach, takich jak Ty Facebook

Wiesz, że Twoja firma wykonuje naprawdę świetną robotę. Poziom wiedzy i jakość usług, które możesz zapewnić klientom, jest znacznie wyższy niż to, co otrzymują teraz, i mógłbyś to udowodnić… gdybyś tylko mógł się przed nimi znaleźć.

W dzisiejszym przesyconym środowisku medialnym nawet doskonałe firmy muszą przedzierać się do uwagi potencjalnych klientów. Facebook, Twitteri LinkedIn to kapryśne kochanki, a upadek zasięgu organicznego tworzy tsunami promowanych reklam i treści. Efektywne zarządzanie budżetami marketingowymi może być bardzo frustrujące.

Tam wchodzimy my.

Mocno wierzymy w zdolność reklam w mediach społecznościowych do generowania potencjalnych klientów, głównie dlatego, że wymyśliliśmy sposób, aby zmusić je do ciężkiej pracy dla nas.

Ostatnio nasze hakerskie podejście pomogło nam uruchomić kampanię, która dotarła do 15 741 decydentów agencji (nasz główny cel) i wygenerowała 24 wysoko wykwalifikowanych kontaktów na Facebook za 884 USD. A ponieważ wszystkim nam zależy na dzieleniu się wiedzą — oto jak to zrobiliśmy.

1. Utwórz określoną grupę niestandardowych odbiorców na podstawie konta

Być może znasz firmę Dun & Bradstreet, firmę zajmującą się danymi, która śledzi firmy w całym kraju. Każda warta swojej ceny firma zostanie w jakimś stopniu zarejestrowana w Dun & Bradstreet. Być może nie wiesz, że D&B ma partnerstwo Facebook która daje reklamodawcom doskonałe narzędzia do targetowania pracowników konkretnych firm w bazie danych D&B. Na podstawie listy firm dostarczonej przez reklamodawcę D&B może utworzyć grupę niestandardowych odbiorców Facebook użytkowników zatrudnionych przez te przedsiębiorstwa. Dzięki obszernej taksonomii D&B reklamodawca może następnie filtrować Facebook odbiorców na podstawie działu, stanowiska i nie tylko.

Rekommenderad:  GIF-y i marketing e-mailowy łączą siły

Jest to dość istotna cecha, szczególnie dla firm takich jak nasza, które poszukują klientów w określonej niszy. Pierwszym dużym krokiem jest oczywiście zdobycie listy firm, na które chcesz kierować reklamy. Przyjrzeliśmy się kilkunastu narzędziom do analizy sprzedaży, które mogą dostarczyć nam poszukiwanych danych. Ostatecznie wydawało się, że Redbooks zawiera obszerną listę agencji, których szukaliśmy, ale kosztowało $6000 za roczną subskrypcję. Woleliśmy nie wydawać tak dużo na roczną subskrypcję, kiedy potrzebowaliśmy tylko jednej listy, więc włożyliśmy nasze detektywistyczne kapelusze. Przeszukaliśmy Internet w poszukiwaniu list agencji i trafiliśmy na AdForum. Publiczna baza danych agencji AdForum w Stanach Zjednoczonych była właśnie skrzynią skarbów, którą mieliśmy nadzieję znaleźć — ale jak mogliśmy zdobyć tę listę 6000 agencji w arkuszu kalkulacyjnym? Na szczęście znamy kilku mądrych ludzi, którzy są dobrzy w „skrobaniu” danych, a 50 dolarów dla freelancera Upwork później mieliśmy bazę danych AdForum w formie listy arkuszy kalkulacyjnych.

Podsumowując: znajdź witrynę, która gromadzi informacje o firmach, takich jak te, które chcesz zaprezentować. Zatrudnij kogoś, kto zeskrobuje te informacje na użyteczną listę. Wyślij tę listę do D&B i pozwól im stworzyć doskonale dobraną grupę odbiorców na podstawie konta dla Twojej kampanii.

2. Ułóż warstwy w filtrach demograficznych B2B

Gdy firma Dun & Bradstreet utworzy listę odbiorców na podstawie konta w dniu Facebook (Lub Twitter lub LinkedIn, w zależności od budżetu i celów), następnym krokiem jest zawężenie zakresu kampanii, tak aby płacić tylko za prezentację przed osobami docelowymi, czyli osobami, którym zwykle sprzedajesz.

Dla nas oznaczało to nakładanie filtrów opartych na dziale i stanowisku na naszą dużą grupę potencjalnych celów. Osoby decyzyjne w zespołach sprzedaży i marketingu to osoby, z którymi mamy do czynienia na co dzień, dlatego odpowiednio przefiltrowaliśmy naszą grupę niestandardowych odbiorców. Z taksonomią Dun & Bradstreet B2B już dostępną w ramach Facebook, to był bułka z masłem. Nasza potencjalna publiczność to ostatecznie 130 000 osób podejmujących decyzje w agencjach.

Rekommenderad:  Jak dodać do hostów plik Windows 10?

3. Uderz ich odpowiednią treścią

Oczywiście najważniejszą częścią tego całego procesu jest przekazanie właściwej wiadomości właściwej osobie we właściwym czasie. Zwróć się do swojej strategii marketingu treści, aby uzyskać wskazówki dotyczące tego, co powinieneś promować. (Lub, jeśli Twoja agencja nie ma takiej agencji, zacznij tutaj). Pobierz posty na blogu, oficjalne dokumenty, infografiki lub inne materiały dodatkowe, które Twoim zdaniem przyciągną uwagę użytkowników w Twojej nowej grupie niestandardowych odbiorców. Następnie stwórz swój Facebook reklamy, zwiększając liczbę kliknięć prowadzących do Twoich treści. I — proszę o bęben — jesteś teraz gotowy do rozpoczęcia kampanii marketingowej opartej na koncie.

Pewność związana z tworzeniem grupy niestandardowych odbiorców w oparciu o wiarygodne dane biznesowe firmy Dun & Bradstreet może zmienić sposób, w jaki patrzysz na reklamy na platformach mediów społecznościowych. Mamy nadzieję, że nasze sugestie, jak dotrzeć do tego punktu bez rozbijania banku, pomogą Ci przejść do wdrożenia tego typu procesu – i nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami, o których marzyłeś.

Pobierz poradnik Poradnik przyspieszonego marketingu przychodzącego dla niezależnych agencji Pobierz