Dokumenty Google: dodaj ramkę

Dokumenty Google: dodaj ramkę 1

Narzędzia do formatowania są jednym z najlepszych zasobów Dokumentów Google, a jednym z nich są obramowania – można z nich korzystać na wiele różnych sposobów i mogą wyglądać tak unikatowo, jak treść, wokół której są ustawione. Istnieją dwa główne sposoby dodawania ramek do dokumentu – zapoznaj się z nimi poniżej.

    Utwórz tabelę

Patrząc na dokument, przejdź do opcji Wstaw u góry. Kliknij w Tabela, a następnie wybierz tam lewy górny kwadrat. To powinno powiedzieć 1×1 na dole małego segmentu okna – tworzysz tabelę z tylko jedną komórką.

Dokumenty Google: dodaj ramkę 2Tworząc 1×1 stół

Potwierdź to, a twoja komórka pojawi się w twoim dokumencie. Możesz zmienić jego rozmiar, przeciągając wokół jego krawędzi lub zmienić takie rzeczy, jak kolor, szerokość i solidność linii, korzystając z odpowiednich opcji u góry. Możesz nawet zastąpić solidną ramkę kropkami lub myślnikami – istnieje wiele opcji!

Dokumenty Google: dodaj ramkę 3Edycja i formatowanie komórki tabeli

Aby dodać zawartość, po prostu kliknij pole i dodaj treść.

    Użyj kształtu

Jeśli Twój tekst lub informacje nie mieszczą się w tabeli lub po prostu nie podoba ci się ta opcja, możesz również stosunkowo łatwo dodać ramkę wokół istniejącej zawartości – używając kształtu zamiast tabeli. Musisz jeszcze raz użyć opcji Wstaw – tym razem kliknij Rysunek, a następnie Nowy.

Dokumenty Google: dodaj ramkę 4Dodanie nowego rysunku do dokumentu

Otworzy się drugie okno. Kliknij kółko nakładające się na kwadrat na górze, a następnie na Kształty. Do wyboru masz kilka. Narysuj preferowany, kliknij Zapisz i zamknij, a zostanie on dodany do twojego dokumentu.

Dokumenty Google: dodaj ramkę 5Dodawanie kształtu do rysunku

Po dodaniu możesz go przesuwać, zmieniać wyrównanie itp., Tak jak w przypadku każdego innego obrazu lub elementu.