Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Domy drukowane 3D mogą być bliżej niż myślisz

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Domy drukowane 3D mogą być bliżej niż myślisz

Druk 3D wydaje się być najnowszym „ultra-fajnym” ruchem w technologii. Odkąd usłyszałem o druku 3D (wiedziałem tylko o małych drukarkach 3D), zacząłem sobie wyobrażać, jak wyglądałby świat, gdyby druk 3D stał się tak powszechną procedurą, jak drukowanie na papierze. Świat pełen domowych zabawek, przyborów kuchennych, naczyń i Bóg wie czego jeszcze. Ale co by było, gdyby druk 3D mógł być na tyle fajny, że rozwiązałby problem schronień na całym świecie? A co, jeśli istnieje wykonalne rozwiązanie? Domy druku 3D?

Taki był pomysł Tworzenie konturówktórego dyrektor generalny miał bardzo wnikliwą prelekcję TED w tym roku (wideo poniżej). Za tą niesamowitą koncepcją stoi profesor Behrokh Khoshnevis z Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Krótko mówiąc, chce zbudować drukarkę 3D, która będzie w stanie zbudować dom w mniej niż jeden dzień, w 20 godzin!

Domy drukowane 3D dla każdego

Ten ogromny Konstruktor domów 3D stworzy cały budynek, począwszy od fundamentów, podłogi, ścian, sufitu, a nawet instalacji wodno-kanalizacyjnej i bardziej zaawansowanych elementów, takich jak okablowanie elektryczne! Na początku myślałem, że może zbudować tylko główny blok budynku, ale najwyraźniej ta drukarka 3D od ContourCrafting jest o wiele bardziej wykonana! Zbudowałoby to dom w taki sposób, że wystarczyłoby tylko położyć windows oraz drzwi w wycięciach pozostawionych przez ogromnego robota budowlanego.

Może nie chciałbyś mieszkać w takim domu zbudowanym przez A gigantyczna drukarka 3D ale pomyśl o prawie 1 miliardów ludzi, którzy dosłownie nie mają stałego schronienia. Myślisz, że pomyślą dwa razy, zanim się wprowadzą? Jest to natychmiastowe i najpilniejsze zastosowanie domów drukowanych w 3D, ale mogę sobie wyobrazić, że dla reszty z nas lub tych, którzy mają pieniądze, możliwość wydrukowania własnego domu w mniej niż jeden dzień byłaby naprawdę czymś.

Inspirujące drukarki 3D, które odmienią konstrukcję

Od samego początku zadawałem sobie pytanie: jak oni wybudują duże budynki z setką mieszkań? Jak zamierzają to osiągnąć? Chłopaki z CountourCrafting stworzyli model drukarki 3D, która jest w stanie zbudować nawet to! I czymś, co naprawdę mnie zaskoczyło, była drukarka 3D, która potrafiła wspinać się po wydrukowaniu poziomu!

Wydaje się, że ta imponująca technologia jest w stanie budować również bardziej zaawansowane budynki o zaawansowanych konstrukcjach. Dzięki zastosowaniu doskonale obliczonej geometrii i mocnego materiału, te drukarki 3D do budowy domów może nawet replikować budynki historyczne lub bardzo zaawansowane. Jakie to jest świetne!

Na papierze brzmi świetnie, ale w rzeczywistości…

Behrokh Khosnevis twierdzi, że technologia ta okaże się znacznie bezpieczniejsza i bezpieczniejsza niż obecne metody budowlane. Mówi, że w samych Stanach Zjednoczonych co roku umiera 10 000 pracowników, a podczas budowy kolejne 400 000 zostaje rannych. Drukarki budowlane 3D wyeliminowałoby to i znacznie skróciło czas potrzebny na budowę domu. Ale jest kilka wad, których nie możemy zignorować, szczególnie nie w tym momencie.

Wyobraź sobie, ile stanowisk pracy zostałoby utraconych, gdyby ta technologia stała się głównym nurtem. Zawsze wspierałem cywilizację opierającą się na technologii, a zatem bardziej zautomatyzowaną niż prowadzoną ręcznie, ale w tej chwili tego rodzaju technologia jest po prostu niemożliwa. Widzę, że kilka domów powstaje w oparciu o tę koncepcję, ale nie zyska ona na popularności, ponieważ rząd musi utrzymać zatrudnienie wśród ludności. Ale z drugiej strony to samo wydarzyło się, gdy rozpoczęła się rewolucja przemysłowa.

Ludzie bali się, że stracą pracę, bo pojawiły się urządzenia technologiczne, które miały przejmować zadania od ludzi. Ale patrząc wstecz, wyraźnie widzimy, że ludzkość znalazła miejsce dla każdego. Na razie byłby to problem, ale mogę sobie wyobrazić, że mniej więcej do 2050 r. Domy drukowane w 3D nie będzie tylko „fajną koncepcją”, ale raczej czymś zwyczajnym. Pojawienie się Internetu nie zabiło miejsc pracy, a zmieniło świat; Druk 3D nie zabije budownictwa; to go przekształci.

Nowy Wspaniały Świat

Ta technologia jest tak ekscytująca, że ​​chcę móc być jej częścią. Chcę widzieć wokół siebie domy wydrukowane w 3D i ludzi w nich mieszkających. Chcę widzieć ogromne drukarki 3D poza miastami budujące od podstaw domy dla wszystkich. I jeszcze bardziej się denerwuję, kiedy zaczynam wyobrażać sobie, że moglibyśmy wykorzystać tę technologię do budowy domów na innych planetach, zaczynając na przykład od Księżyca! Żyjemy w ekscytujących czasach.