Doświadczenie Samsung Galaxy A52 – fajnie, ale z minusami

Samsung niedawno wypuścił nowy Galaxy A52, który miał właśnie wysadzić rynek i ponownie stać się najlepiej sprzedającym się smartfonem. Przypomnę, że to jego poprzednik w zeszłym roku zdobył tak duże uznanie publiczności, że okazał się najlepiej sprzedającym się smartfonem w Rosji i kilku innych krajach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ zebrało się w nim wszystko, co jest potrzebne: popularna niechińska marka, dobre właściwości i niska cena. Tegoroczna nowość kosztuje trochę więcej, ale nadal nie aż tak bardzo, żeby była krytyczna. Zwłaszcza na tle cech, które oferuje. Model naprawdę poprawił się w stosunku do A51 niemal pod każdym względem. Długie wprowadzenie na bok! Przejdźmy do mojego doświadczenia w korzystaniu z zalet i wad, które udało mi się znaleźć w tym czasie.

Samsung Galaxy A52

Ładny telefon nie z Chin

Niestety w zeszłym roku, nawet przy szalonej popularności Samsunga Galaxy A51 i wskazówki nasz Iwan Kuzniecow, nigdy tak naprawdę nie próbowałem tego smartfona. Moja znajomość z nim była bardzo warunkowa – po prostu trzymałam go w rękach przez krótki czas. W tym roku konieczne było naprawienie błędu, dlatego nie tylko wziąłem A52 do testu, ale postanowiłem go w pełni wykorzystać w ciągu kilku tygodni.

Nie mam wątpliwości, że urządzenie w tym roku będzie się dobrze sprzedawaća stopniowy spadek cen i hojne promocje będą tylko zachęcać do wysyłki. Co więcej, za te pieniądze trudno znaleźć inny smartfon nie z Chin o takich cechach. Wiem na pewno, że dla wielu kraj produkcji smartfona jest kwestią zasad.

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 1

Recenzja Samsunga Galaxy A52

Jak wygląda Samsung A52

Wydaje mi się, że tegoroczne modele prezentują się znacznie lepiej niż w przeszłości. Mimo standardowego układu nadal okazali się rozpoznawalni. Specjalne podziękowania za kolory nadwozia, z których na pewno będziesz miała do wyboru. I nawet one są matowe, ale bardzo pięknie zmieniają kolor na słońcu. Trudno to pokazać na zdjęciu, ale kiedy promienie słońca padają pod różnymi kątami, tło naprawdę zmienia kolor. I tak, to plastik (przepraszam, plastik)

Samsung Galaxy A52

Korzystam z Samsunga od dłuższego czasu Galaxy S20 FE i Galaxy A52 bardzo mi to urządzenie przypomina. Jest coś wspólnego nie tylko w filozofii konstrukcji, ale nawet w wrażeniach dotykowych modelek.

To prawda, po prostu nie mogę nie zauważyć jednej wady. Rama boczna jest plastikowa i sama w sobie nie jest zła, ale w świetle tego zaczęła chrupać… To nie jest chrupnięcie i trzeszczenie w bezpośrednim znaczeniu tego słowa, ale raczej lekkie opóźnienie. Zauważyłem to po około tygodniu użytkowania i nie powiem, że jest to bardzo denerwujące, ale jeśli posłuchasz siebie, możesz poczuć, że rama po lewej stronie trochę się rusza i kołysze. Myślę, że właśnie dostałem taką próbkę, ale nie mogłem się powstrzymać od powiedzenia o tym.

Samsung Galaxy A52

Wodoodporny telefon

Nie wiem, jak wpływa to na poziom ochrony przed wodą, która w tym smartfonie jest na poziomie IP67. Zgodnie z certyfikacją urządzenie musi nawet przez krótki czas wytrzymać zanurzenie w wodzie.

Samsung Galaxy A52

To bardzo przydatna funkcja, którą powinien posiadać każdy smartfon i dobrze widzieć, jak wchodzi w coraz tańsze segmenty. Nie wiem, jak opisana powyżej ramka wpłynie na ochronę, ale nie sądzę, że będzie przeszkadzać, ponieważ jest to zasadniczo element dekoracyjny.

Ekran Galaxy A52

Cały smartfon stał się większy. Jest nieco cięższy, szerszy i dłuższy niż w zeszłym roku. Posiada również duży ekran. To nawet nie jest przyjemne, że się zwiększyło i ma dość wygodne przekątna 6,5 cal, ale cechy samego ekranu.

Pokrycie panelu przedniego wynosiło 85%, ale nie jest to najbardziej wyróżniający się parametr bez ramki. Ale jest to pełnoprawny SUPER AMOLED z rozdzielczością FullHD + i częstotliwością odświeżania 90 Hz.

Samsung Galaxy A52

Najbardziej podobało mi się to, że ekran jest płaski i nie ma żadnych zaokrągleń. Wielokrotnie już mówiłem, że się nudzą, a odrzucenie ich nie jest najgorszym pomysłem.

Ekran dobrze radzi sobie w słońcu (widać to nawet na zdjęciach), ma wystarczającą jasność z dużym marginesem. Z minusów mogę tylko zauważyć to, czego sam nigdy nie lubiłem – brak symetrii. Górna rama jest większa od bocznych, a dolna prawie niezauważalnie większa od górnej. Wielu nawet tego nie zauważy, ale takie rzeczy zawsze przyciągają moją uwagę. Wielu mogłoby się przyczepić do grubości ramek, ale to mi w ogóle nie przeszkadza. Z taką przekątną wyglądają dość harmonijnie

Wydajność Samsunga Galaxy A52

Smartfon wyposażono w procesor Snapdragon 720G. Może nie jest to najbardziej produktywny model chipsetu, ale doskonale radzi sobie ze wszystkimi zadaniami. O sprawnym działaniu powłoki Jeden interfejs użytkownika 3 oparty na Androidzie 11 Nie będę nawet mówił – jak na swój segment cenowy jest w najlepszym wydaniu. Dodam tylko o wydajności pod obciążeniem, na przykład w grach.

Granie we wszystko, co można pobrać i zainstalować, będzie przyjemnością. Masywne hity, takie jak PUBG Mobile i Call Of Duty Mobile, w które głównie gram, działają z wystarczającą liczbą klatek na sekundę nawet przy maksymalnych ustawieniach graficznych.

Samsung Galaxy A52

Fajnie, że na tle takich osiągów nagrzewanie się obudowy nie jest tak silne, jak mogłoby być. Temperatura ciała wzrasta, ale nie powoduje to dyskomfortu.

RAM do wyboru 4 GB lub 6 GB i stały – 128 GB lub 256 GB. Jest tacka na kartę pamięci, ale jest połączona, a jeśli chcesz rozszerzyć pamięć, będziesz musiał zrezygnować z drugiej karty SIM.

Szybkie ładowanie baterii

Pojemność baterii Samsung Galaxy A52 zwiększył się do 4500 mAh. U mnie pracował przez około półtora dnia. Jest szybkie ładowanie, ale jego prędkość nie osiąga niektórych innych modeli. Maksymalna moc to tylko 25 W, a po wyjęciu z pudełka ładuje 15 W.

Do ładowania wykorzystuje USB Type-C, a obok niego na obudowie znajduje się gniazdo słuchawkowe. Od dawna przerzuciłem się na słuchawki bezprzewodowe, ale wielu na pewno doceni to jako duży plus.

Samsung Galaxy A52

Bezpieczeństwo smartfona

Odblokować Galaxy A52 może być używany ze wszystkimi nowoczesnymi metodami odblokowania, w tym skanowaniem twarzy i odcisków palców. Odblokowywanie twarzą działa bardzo szybko, ale kwestia bezpieczeństwa tej metody pozostaje otwarta. Z drugiej strony możesz oszukać skaner, ale jest wiele rzeczy, które muszą się do tego zbiegać. Dlatego nie powinieneś się tym martwić.

Skaner linii papilarnych jest wbudowany w ekran, ale to jego słaby punkt. To klasyczny ultradźwiękowy skaner linii papilarnych Samsunga z odrobiną zamyślenia. Szybkość pracy nie jest jednak na tyle wolna, aby można ją było uznać za wadę. Po prostu działa trochę wolniej niż inne modele.

Samsung Galaxy A52

Jak strzela Samsung Galaxy A52

Pozostaje tylko opowiedzieć o aparacie i jest miejsce do odwrócenia, ale nie będę przeładowywał historii niepotrzebnymi cechami technicznymi. Oto tylko podstawowe parametry czujników, które wystarczą, aby zrozumieć, czym jest ten aparat.

  • Główny aparat – 64 Mp, f /1…8, stabilizacja optyczna
  • Ultraszerokokątny aparat – 12 Mp, f /2…2
  • Aparat makro – 5 MP, f /2…4
  • Czujnik głębokości – 5 MP, f /2…4

Samsung Galaxy A52

Zdjęcia są bardzo przyzwoite, nie tylko w jasnym świetle, ale nawet w warunkach dużej różnicy jasności, np. o zachodzie słońca. Oczywiście zdjęcie jest przetwarzane przez wbudowane algorytmy, ale teraz wszystkie aparaty działają w ten sposób. Jednak nie każdy jest w stanie dobrze tę transformację przeprowadzić.

Przykładowe zdjęcia w aparacie Galaxy A52:

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 2

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 3

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 4

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 5

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 6

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 7

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 8

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 9

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 10

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 11

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 12

Maksymalna rozdzielczość wideo to 4K przy 30 klatkach na sekundę. Powiedzenie czegoś specjalnego nie zadziała. Filmy są po prostu dobre i to wszystko. Nie prosiłbym o więcej w takiej cenie, ale fajnie, że nie było gorzej. Nawet w ciemności wideo jest ogólnie normalne i można je oglądać. Zdjęcia w ciemności też okazują się przyzwoitej jakości, nawet bez trybu nocnego.

Samsung Galaxy A52

Przedni aparat otrzymał rozdzielczość 32 Mpix z przysłoną f/2…2… Oczywiście, flagowce zrobią lepsze selfie, ale Galaxy A52 mile mnie zaskoczył – oczekiwałem mniej. Szczegółowość jest dobra, a kolory są renderowane prawidłowo, chociaż czasami pojawia się lekkie przesycenie. Przede wszystkim podobało mi się to, że nawet przy źródłach światła w tle powstałe zdjęcia są dość równe i bez odblasków.

Przykładowe zdjęcie na front-endzie Galaxy A52:

Doświadczenie Samsung Galaxy A52 - fajnie, ale z minusami 13

Pobierz oryginalne zdjęcia (nieskompresowane)

Jeśli kupisz Samsunga Galaxy A52

Dla siebie doszedłem do wniosku, że przy cenie 27 000 rubli na oficjalnej stronie smartfon okazał się bardzo udany. Nawet jeśli ma wady, o których pisałem powyżej, ale nie nazwałbym ich krytycznymi. Po prostu tam są.

Samsung Galaxy A52

Jeśli nie chcesz kupować kolejnego chińskiego telefonu, mianowicie. Galaxy A52 może być prawdziwym ratunkiem. Za takie pieniądze raczej nie znajdziesz czegoś bardziej godnego. Dlatego nie mam wątpliwości, że tegoroczna linia modeli Galaxy A będzie ponownie na szczycie rankingów sprzedaży. To właśnie te modele skłaniają mnie do przemyślenia mojego stosunku do urządzenia marki. Kiedyś moja relacja z Samsungiem była bardziej skomplikowana, ale teraz wszystko się zmienia. Wyjaśniłem nawet przyczyny tego w osobnym artykule.

A potem jest model Samsung Galaxy A72, który ma kilka istotnych różnic w stosunku do A52, ale to zupełnie inna historia. Krótko omówiłem różnicę w tym artykule.