Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Dotarcie do sedna blogów Vs. Strony internetowe (2023)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Dotarcie do sedna blogów Vs. Strony internetowe (2023)

Jeśli chcesz zacząć zarabiać w Internecie, posiadanie bloga lub strony internetowej może być doskonałą opcją. Jeśli chcesz zwiększyć swój dochód do dyspozycji, masz wiele możliwości, aby to zrobić online. Dzięki prostemu blogowi lub stronie internetowej możesz szybko zacząć gromadzić odbiorców, budować swoją reputację i zwiększać przychody. Pytanie tylko, którą trasę wybrać.

Czy powinieneś założyć bloga i spróbować połączyć się z czytelnikami na całym świecie? Stworzyć stronę internetową i założyć własny biznes? A może jedno i drugie?

Aby określić najlepszy sposób działania, musisz najpierw wiedzieć, czym jest blog, czym jest witryna internetowa i czy jest między nimi jakaś różnica.

Więc wejdźmy w to.

Co to jest blog?

Kiedy blogowanie rozpoczęło się w 1994 roku, był to sposób na wyrażanie swoich myśli i przekonań. Używałbyś swojego bloga jako dziennika online lub osobistego pamiętnika, dzieląc się opiniami z czytelnikami i rejestrując codzienne czynności. Stąd wzięła się nazwa – to skrót od weblog.

Zasadniczo blog to strona internetowa, ale nie zawsze jest odwrotnie. Jest to platforma, na której możesz często publikować artykuły związane z dowolnym interesującym Cię tematem. Wszystkie Twoje treści będą prezentowane w odwrotnej kolejności chronologicznej – najnowsze wpisy pojawiają się na górze strony.

Najczęściej będziesz trzymać się określonej niszy, takiej jak blog kulinarny, blog modowy, blog samochodowy lub cokolwiek pomiędzy. Możesz jednak mieszać i dopasowywać, jeśli ma to sens dla odbiorców. Będziesz mieć sekcję komentarzy, w której możesz komunikować się z czytelnikami, i generalnie będziesz trzymać się bardziej konwersacyjnego tonu.

Z biegiem lat blogi przekształciły się w metodę, z której firmy i osoby prywatne komunikują się z odbiorcami, udostępniają istotne informacje i aktualizacje, a co najważniejsze, poprawiają swoją obecność w Internecie.

Kiedy firmy zaczęły blogować, granice między witrynami internetowymi a blogami stały się bardziej niewyraźne niż kiedykolwiek wcześniej. Nagle zacząłeś widzieć strony internetowe z dedykowanymi stronami blogowymi, a także blogi, które powoli zamieniały się w samodzielne strony internetowe.

Tym, co odróżnia dzisiejsze blogi od witryn internetowych, jest to, że są dynamiczne, z nowymi postami i treściami publikowanymi co miesiąc, co tydzień, a nawet codziennie, są przede wszystkim nieformalne (choć zależy to od autora) i pisane dla rozrywki, edukacji i większości powszechnie, dla zabawy.

Obecnie istnieje ponad 570 milionów blogów online (nie licząc witryn z dedykowanymi stronami), a z każdą minutą powstaje ich więcej. Jeśli chcesz rozpocząć blogowanie, będziesz musiał przygotować się na ostrą konkurencję, ale może być tego warte.

Co to jest strona internetowa?

Chociaż blog jest rodzajem strony internetowej, nie każda witryna internetowa jest blogiem. Witryna internetowa to zbiór powiązanych ze sobą stron internetowych należących do jednej domeny.

Najczęściej jest to zestaw stron docelowych i treści multimedialnych, które są statyczne. Witryna będzie miała przejrzystą strukturę, ze stroną główną zawierającą przyciski, widżety i menu, za pomocą których można poruszać się po witrynie. Jednak nie będzie zawierał niektórych elementów często umieszczanych na blogach, takich jak odniesienia do autorów, daty publikacji, tagi, kategorie tematyczne i tym podobne.

Rekommenderad:  Jak znaleźć strony tylko dla fanów lokalnych

Nie zobaczysz częstych aktualizacji ani zmian w witrynie, tak jak w przypadku blogów — chyba że witryna sprzedaje produkty, w którym to przypadku możesz zobaczyć zmiany w miarę dodawania nowych produktów.

Strony internetowe są na ogół bardziej formalne i profesjonalne niż blogi. Ich celem nie jest nawiązywanie kontaktu z odwiedzającymi ani budowanie z nimi relacji, ale raczej informowanie ich i zachęcanie do wykonania czynności, takiej jak zakup przedmiotu, zaplanowanie prezentacji, zadzwonienie pod podany numer telefonu lub odwiedzenie fizycznej lokalizacji.

Na przykład wiele firm i agencji rządowych będzie miało strony internetowe, na których wyjaśniają (i sprzedają) swoje produkty/usługi, oferują swoje dane kontaktowe i edukują odbiorców na temat swojej niszy.

Niektóre z najlepszych witryn biznesowych będą miały również dedykowane strony blogowe, na których będą mogły czerpać korzyści z blogowania. Te strony blogów będą miały półregularne aktualizacje, ponieważ blogowanie pozwala właścicielom firm poprawić optymalizację wyszukiwarek (SEO) i poprawić ich ranking online. Ponadto pozwala im nawiązać silniejsze relacje z odbiorcami i wzbudzić zaufanie i lojalność.

Co jest lepsze, blog czy strona internetowa?

To, czy lepszym wyborem będzie blog, czy strona internetowa, zależy wyłącznie od Twoich potrzeb.

Jeśli nie masz własnej firmy i nie planujesz jej zakładać, blog może być dla Ciebie o wiele lepszym wyborem. Tak długo, jak masz pasję do tematu i gotowość do częstego pisania nowych artykułów, możesz odnieść korzyści z blogowania.

Nie traktuj jednak blogowania jako sposobu na szybkie wzbogacenie się. Potrzeba czasu, aby przyciągnąć dużą liczbę czytelników, a jeszcze więcej czasu, aby stać się wiarygodnym źródłem informacji. Kiedy jednak osiągniesz ten etap, możesz zarabiać na swoim blogu na różne sposoby – publikuj reklamy, pisz posty sponsorowane, zostań marketingowiec stowarzyszonyoferować odpowiednie usługi, publikować treści zamknięte, sprzedawać e-booki i nie tylko.

Strona internetowa może być lepszym wyborem, gdy masz już własną firmę. Jeśli nie masz dedykowanej witryny biznesowej, tracisz setki potencjalnych potencjalnych klientów i klientów. Przecież o 76% klientów sprawdzi obecność firmy w Internecie przed odwiedzeniem jej osobiście.

Albo pominą Cię, jeśli nie będą mogli znaleźć Cię online, albo wykorzystają niewiarygodne informacje o Twojej firmie od stron trzecich i wyciągną wnioski z tego, co mówią inni. Dlatego musisz mieć stronę internetową dla swojej istniejącej firmy.

Stworzenie strony internetowej otwiera wiele drzwi dla właścicieli firm, zwłaszcza gdy witryna ma stronę bloga. Nadal możesz korzystać z taktyk zarabiania, takich jak publikowanie sponsorowanych postów i sprzedaż e-booków, ale możesz też wykorzystać to jako okazję do wejścia do handlu elektronicznego.

Rekommenderad:  Marketing artystów: jak wykorzystać marketing cyfrowy do zwiększenia sprzedaży dzieł sztuki online w 2023 r

Wszelkie produkty, które Twoja firma może już sprzedawać, mogą być również sprzedawane online, niezależnie od tego, czy mówimy o odzieży, rękodziełach, częściach komputerowych, starych meblach, czy czymkolwiek pomiędzy. Chociaż branża eCommerce jest zdecydowanie konkurencyjna niezależnie od Twojej niszy, pozwala poszerzyć grono odbiorców i dotrzeć do nowych klientów.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz blog, czy stronę internetową, dziś nie potrzebujesz dużej wiedzy technicznej, aby zbudować swoje miejsce w sieci. Rozwiązania takie jak renomowany system zarządzania treścią WordPress (CMS) znacznie ułatwiają tworzenie blogów i stron internetowych.

Jak założyć bloga

Jeśli zdecydowałeś, że blog ma większy sens dla twoich potrzeb, musisz zacząć go tworzyć. Chociaż może się to wydawać przytłaczające, zwłaszcza jeśli nigdy nie parałeś się podobnymi zadaniami, nie jest to wcale takie skomplikowane.

Cały proces możesz zakończyć w kilku prostych krokach, które szczegółowo omówiliśmy we wstępie do zakładania bloga:

Wybierz niszę

Możesz wybrać dla swojego bloga dowolną niszę, o ile masz wystarczającą wiedzę na ten temat, aby podzielić się nią z innymi. Upewnij się, że jesteś pasjonatem swojej niszy, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał poświęcić dużo czasu na pisanie odpowiednich postów na blogu.

Wybierz swoją platformę blogową

Istnieje wiele platform do blogowania, od Tumblr po Medium, Blogger i WordPress. Ponad 43% sieci opiera się na WordPressie, więc jest to najbezpieczniejsza opcja.

Wybierz nazwę domeny i znajdź hosta

Twoja nazwa domeny to sposób, w jaki ludzie będą Cię rozpoznawać w społecznościach internetowych. Upewnij się, że nazwa odnosi się do tematu, jest niepowtarzalna, łatwa do wymówienia i zwięzła.

Twój hosting to miejsce, w którym będzie przechowywany Twój blog. Sprawi, że Twój blog będzie widoczny online 24 godziny na dobę7 i że może obsłużyć ruch, który otrzymasz.

Skonfiguruj WordPressa

WordPress upraszcza cały proces projektowanie swojego bloga i uczynienie go funkcjonalnym. Jest przyjazny dla użytkownika i pozwala zbudować profesjonalnie wyglądającą witrynę blogową bez wcześniejszej wiedzy.

Wybierz motyw

Chociaż o wiele ważniejsze jest to, co robi Twój blog, niż to, jak wygląda, wygląd nadal ma znaczenie. Znajdź motyw, który odzwierciedla Twoje gusta i pasuje do Twojej niszy.

Twórz i publikuj treści

Chociaż znacznie łatwiej powiedzieć niż zrobić, nadszedł czas, aby zacząć pisać. Zacznij od treści statycznej (np. O nas), a następnie wymyśl temat pierwszego posta. Staraj się, aby był przejrzysty i zwięzły, i pamiętaj, aby regularnie aktualizować swojego bloga.

Zoptymalizuj swojego bloga pod kątem wyszukiwarek

Przyciągnięcie odpowiednich czytelników zależy od pozycji w wyszukiwarkach, takich jak Google. Aby poprawić swój ranking, musisz zoptymalizować swoje treści. Zbadaj słowa kluczowe odpowiednie dla Twojej niszy, popraw budowanie linków, upewnij się, że Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych i bądź na bieżąco z trendami SEO.

Rekommenderad:  CZYM JEST ONESIGNAL? ONESIGNAL VS FIREBASE I JAK KORZYSTAĆ Z POWIADOMIEŃ PUSH SWING2APP?

Promuj swojego bloga

Niewiele osób trafi na Twojego bloga przypadkowo. Będziesz musiał go promować za pomocą mediów społecznościowych, uczestnicząc w dyskusjach na odpowiednich forach, a nawet publikując posty gościnne na blogach innych osób. Bądź kreatywny i bądź cierpliwy.

Zarabiaj na swoim blogu

Jak wspomniano, istnieje wiele strategii, które możesz zastosować, aby zarabiać na swoim blogu, od marketingu afiliacyjnego po sprzedaż e-booków. Może minąć trochę czasu, zanim Twój blog zacznie się opłacać, więc bądź mu oddany.

Jak zbudować stronę internetową

Jeśli witryna bardziej odpowiada Twoim potrzebom niż blog, musisz zacząć ją tworzyć. Nasz pełny przewodnik po tworzeniu strony internetowej zawiera wszystkie najważniejsze szczegóły, podsumowane w kilku krokach:

Wybierz swoje narzędzia

Kreatory stron internetowych, takie jak WordPress, Wix i Squarespace, znacznie ułatwią tworzenie strony internetowej od podstaw. Alternatywą jest zatrudnienie twórcy strony internetowej i zainwestowanie dużej kwoty.

Zaplanuj konfigurację i strukturę

Twoja witryna musi być dobrze zorganizowana i łatwa w nawigacji. Określ, jakiego rodzaju treści będziesz tworzyć oraz jakie funkcje i elementy chcesz mieć w swojej witrynie, a następnie opracuj przejrzystą konfigurację i strukturę.

Wybierz nazwę domeny i znajdź hosta

Podobnie jak blog, Twoja witryna będzie wymagać nazwy i rozwiązania hostingowego. Idealnie byłoby, gdyby nazwa Twojej domeny była taka sama jak nazwa Twojej firmy. W przeciwnym razie wyda się nierzetelny i niespójny.

Skonfiguruj swoją witrynę

WordPress króluje niepodzielnie w sferze blogów i stron internetowych, obsługując ponad 65% wszystkich stron internetowych korzystających z technologii CMS. To najlepsza opcja, gdy dopiero zaczynasz.

Wybierz motyw

Wreszcie, podobnie jak blog, Twoja witryna potrzebuje motywu. Zadbaj o przejrzystość i profesjonalizm, bez zbytniego rozpraszania uwagi, które może zatłoczyć Twoje strony i utrudnić ich przeglądanie.

Po ukończeniu witryny możesz przejść do budowania małego imperium eCommerce.

Ten proces może być nieco przytłaczający, dlatego opracowaliśmy ten dokładny przewodnik dotyczący rozpoczynania działalności e-commerce, który przeprowadzi Cię przez ten proces.

Wniosek

Chociaż blogi i strony internetowe mają wiele podobieństw, ostatecznie są zupełnie różne. Blogi są dynamiczne, nieformalne i rozrywkowe. Strony internetowe są statyczne, profesjonalne i informacyjne. Obie mogą być doskonałymi opcjami zarabiania pieniędzy w Internecie – wszystko zależy od Twoich potrzeb i zainteresowań.

Table of Contents