Dowiedz się, jak wprowadzać tekst i podpisywać pliki PDF z Androida lub iOS

Czy kiedykolwiek musiałeś edytować, wstawiać tekst lub podpisywać plik PDF w jednej chwili, ale masz tylko smartfon i nie masz pod ręką wszystkich potrzebnych narzędzi? Wczoraj stanie się to problemem.

Wystarczy mieć aplikację Adobe Reader i plik PDF, w którym chcesz dodać tekst lub znak, dostępny z Androida i iOS. Dowiedz się, jak to zrobić i przekonaj się, jakie to proste.

Dowiedz się, jak wprowadzać tekst i podpisywać pliki PDF z Androida lub iOS 1

Czasami musimy umieścić notatkę lub wykonać określoną edycję w pliku PDF, ale za pomocą smartfona nie zawsze jest prosty sposób, aby to zrobić. Jest to jednak zły pomysł, ponieważ, jak przekonasz się przez tę wskazówkę, nie ma nic łatwiejszego niż dodanie tekstu do pliku PDF za pomocą Androida lub iOS.

1. Zainstaluj Adode Acrobat Reader

Aby rozpocząć, zainstaluj dostępną bezpłatnie aplikację Adobe Reader iOS i Android. Następnie możesz zalogować się przy użyciu swojego konta Facebook lub Google.

2. Wybierz plik PDF, który chcesz edytować

Gdy już jesteś w aplikacji, musisz teraz wybrać plik PDF, który chcesz edytować. Możesz wybrać plik PDF bezpośrednio w pamięci smartfona, na chmurze dokumentów Adobe, Dysku Google, Dropbox lub innych platformach Adobe.

Dowiedz się, jak wprowadzać tekst i podpisywać pliki PDF z Androida lub iOS 2

Po znalezieniu pliku otwórz go, aby rozpocząć pracę.

3. Edytuj plik i dodaj tekst do dokumentu

Po otwarciu dokumentu PDF masz teraz kilka narzędzi do edycji. Zacznij od kliknięcia niebieskawego okrągłego przycisku z ołówkiem na obrazku. Następnie kliknij „Komentarz”.

Dowiedz się, jak wprowadzać tekst i podpisywać pliki PDF z Androida lub iOS 3

W dolnym pasku pojawi się kilka funkcji. Po kliknięciu „T” w dokumencie pojawi się pole tekstowe, w którym można napisać co tylko zechcesz. Możesz także przenieść to pole tekstowe na plik.

Wybierając pole tekstowe, możesz również zmienić kolor, rozmiar lub dodać odpowiedź do komentarza.

Dowiedz się, jak wprowadzać tekst i podpisywać pliki PDF z Androida lub iOS 4

Podkreślony „T” podkreśla pożądany tekst odpowiednim kolorem, podczas gdy przekreślony „T” przecina coś w pliku PDF. Ołówek pozwala na swobodne rysowanie, a markerem możesz podświetlić wybrane słowa.

Dowiedz się, jak wprowadzać tekst i podpisywać pliki PDF z Androida lub iOS 5

Za pomocą bańki na czacie możesz dodać notatkę, a nawet skorzystać z gumki, aby usunąć wszystkie szczegóły.

4. Dodaj podpis do pliku PDF

Jeśli zwykle musisz podpisywać dokumenty, możesz to zrobić wygodnie na smartfonie. Wystarczy kliknąć ołówkiem ponownie niebieski przycisk i wybrać opcję „Wypełnij i podpisz”.

Dowiedz się, jak wprowadzać tekst i podpisywać pliki PDF z Androida lub iOS 6

Tutaj, oprócz innych narzędzi, możesz kliknąć na długopis i stworzyć podpis, poprzez rysunek, zdjęcie lub użycie kamery. Następnie kliknij dokument, w którym chcesz umieścić podpis.

Dowiedz się, jak wprowadzać tekst i podpisywać pliki PDF z Androida lub iOS 7

Proszę bardzo, są to bardzo proste kroki do zadania, które czasem może sprawić ci ból głowy. Jest to bardzo przydatne, gdy na przykład masz dokument udostępniony komuś w chmurze i ta osoba potrzebuje tych zmian. Jak tylko wprowadzisz je na swoim smartfonie, zmiany będą natychmiast dostępne dla wszystkich, którzy mają dostęp do pliku PDF.