Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

DPI czy CPI? Który parametr wskazuje rzeczywistą prędkość „myszy” i jaka jest między nimi różnica?

Kupując „mysz”, czy to do gier, czy do codziennego użytku, zobaczymy przed sobą wiele technicznych i nietechnicznych terminów oraz komponentów. Jednym z najważniejszych z nich jest cytowane Dpi i Cpi.

DPI i CPI, po prostu wyjaśniając te dwa elementy techniczne, omówimy ich różnice i znaczenie przy wyborze myszy, a także pomożemy dokonać odpowiedniego wyboru.

W związku ze wzrostem wartości walut obcych w stosunku do riala irańskiego zakup nowej sztuki stał się dla nas wszystkich trudnym zadaniem. Dlatego przy zakupie lepiej zachować szczególną ostrożność. Kupując mysz, zwłaszcza do gier, mamy do czynienia z różnymi komponentami i parametrami technicznymi; Od typu czujnika po maksymalne przyspieszenie, DPI I CPI, a nawet kompatybilny z diodami LED RGB i…

W tym artykule opiszemy dwa przykłady najważniejszych cech w świecie myszy. DPI i CPIZ opisem różnic. Która opcja jest ważniejsza przy zakupie myszy? DPI czy CPI? W tym celu opiszemy najpierw te dwa przypadki.

Co jest DPI?

DPI to krótki skrót oznaczający punkty na cal. Jak sugeruje znaczenie, DPIIt oznacza liczbę punktów na cal. Prawdopodobnie często ze słowem DPINapotkałeś to w innych sekcjach. DPI jest również szeroko stosowane w fotografii, drukowaniu i tym podobnych. Można powiedzieć, że jakość wydruku i obrazu zależy od parametru DPI, który pokazuje liczbę pikseli na cal. Zwiększając współczynnik DPI, widzimy gęstsze punkty.

CZYTAĆ:  Co to jest pasek zadań? Poznaj znaczenie paska zadań na komputerze

W branży obrazu, monitorów, monitorów, a nawet telewizorów, parametr ten nazywa się PPI. Jest znany. PPI lub piksele na cal Odnosi się to również do intensywności pikseli na ekranie. Warto zauważyć, że pomimo podobieństwa PPI i DPI, trzeba powiedzieć, że mamy do czynienia z różnymi komponentami technicznymi. Zapewne zauważyłeś już, że DPI Not jest dobrym elementem do obliczania wydajności myszy; Jaki jest więc powód jego stosowania?

Kolejność DPI U myszy jest to liczba pikseli wykrywanych na cal po ruchu.

Mówiąc najprościej, DPIHigher oznacza mniejszą liczbę ruchów myszą w celu przesunięcia kursora. Im wyższa czułość czujnika w wykrywaniu liczby punktów, tym szybciej porusza się wskaźnik myszy wraz z ruchem myszy. Do użytku domowego i codziennego 400 ~ 800 DPI również wydaje się wystarczające. Jednak podczas uruchamiania gry zaleca się używanie myszy o minimalnej wartości 1600 DPI.

Jednak zgodnie z gustami i opiniami graczy, część z nich ma DPI. Wolą mniejszą i dlatego niższą prędkość myszy. W tym celu producenci myszy wykorzystują dedykowany klawisz umożliwiający włączenie czułości sensora. Klawisz ten umożliwia zmianę DPI wykrywanego przez czujnik i zapewnienie użytkownikom odpowiedniej prędkości. Warto zauważyć, że proces ten jest również uwzględniony w programach specyficznych dla producentów myszy.

Wielu producentów myszy używa obecnie komponentu DPI, którego używają w swoich myszach, aby pokazać czułość i dokładność czujnika. Im wyższa czułość, tym szybsza mysz. Poruszając myszą, czujnik wykrywa liczbę punktów na cal, a w zależności od czułości czujnika zmienia się także prędkość wskaźnika myszy na ekranie.

Co jest CPI?

Przygotuj się na większą złożoność! Skrót CPI „Liczby na cal” Oznacza to, że liczby podawane są na cal. CPI koniecznie odnosi się do czułości myszy. Niezależnie od CPI, im wyższa mysz, tym większa reakcja na ruchy dłoni. Przypominamy, że czujniki CPIS znajdujące się wewnątrz myszy są podobne do sensorów CMOS dla dalszego uproszczenia.

CZYTAĆ:  Huawei P20 i P20 Pro otrzymują poważną aktualizację EMUI

CPI Informuje o liczbie pikseli na cal na powierzchni czujnika myszy. Mysz ma od 100 do 12 000; W rezultacie możemy powiedzieć, że ta mysz może wykonać od 100 do 12 000 kroków na cal. Naturalnie, wraz ze wzrostem wartości CPI, prędkość kursora myszy wzrasta i aby przesunąć kursor, trzeba rzadziej poruszać myszą. Załóżmy na przykład, że czułość CPI jest ograniczona.

Ale zmniejszając współczynnik CPI, widzimy spadek szybkości wskaźnika myszy. W poprzedniej sekcji naciśnij klawisz DPIWspomnieliśmy o celu zmiany szybkości myszy; Warto zauważyć, że w wielu przypadkach ten klucz jest taki sam, jak klucz zmiany CPI, który twórcy myszy nazywają DPIIntroduce.
Ponadto niektórzy producenci myszy, w tym sekcja Logitech CPI, tworzą funkcję DPICalled, a nawet nazywają ją „rozdzielczością”.

Jest to nieco skomplikowane w przypadku dwóch składników CPI i DPID ze względu na podobieństwo wydajności i nazewnictwa. Złożoność ta wzrasta, gdy firmy również do tego zachęcają, a w niektórych przypadkach CPI Przyjmuje to jako DPI Lub nawet wprowadza rozdzielczość. Kiedy w niektórych przypadkach producenci myszy dzielą piksele czujnika na kilka sekcji i umieszczają w specyfikacji myszy większą liczbę, złożoność ta wzrasta i można nawet powiedzieć, że niektórzy producenci są świadkami czarnego marketingu.

Sam CPI nie jest w stanie wyrazić czułości i jakości czujnika oraz wydajności myszy; Pamiętaj, że wiele gier umożliwia zmianę czułości myszy. Jednak nie szkodzi wiedzieć, że w przypadku DPI, jeśli Twoja mysz jest niska, zwiększenie czułości w grze nie pomoże przyspieszyć myszy, a zobaczymy zakłócenia i problemy. Dlatego zaleca się, aby myszy do gier DPI korzystały z powyższych.

Powód używania DPI zamiast CPI Co mówią konstruktorzy?

Istnieją dwie odpowiedzi na to pytanie. Po pierwsze, proste rozwiązanie tego pytania; Słowo DPI Komponent techniczny zakorzeniło się w umysłach, a użytkownicy lepiej znają DPIhave. Ale odpowiedź jest złożona; Tak długo, jak mówimy o obu terminach, DPI i CPI. Mówimy o dwóch poprawnych wyrażeniach i tak naprawdę oba komponenty nadają się do pomiaru szybkości myszy. Jednak jeden z nich pokazuje czułość w sensie ekranu, a drugi w kontekście czułości sensora.

CZYTAĆ:  Marketing cyfrowy a marketing tradycyjny: różnica

Wreszcie dla użytkowników DPI Słowo jest bardziej namacalne, ponieważ widzimy je i podążamy za nim na ekranie, przesuwając kursor myszy. Jednak gdy mówimy o czujniku myszy, CPI jest wyspecjalizowanym i lepszym czynnikiem wyjaśniającym jego czułość. Wreszcie wiemy, że dzisiejsi twórcy myszy wywodzą się przede wszystkim od słowa DPI. Wykorzystaliśmy czujniki, aby pokazać czułość i wyjaśnić przyczyny. Niemniej jednak DPI i CPIB odnoszą się do sprawy z różnych perspektyw. Teraz wiemy, że DPI i CPI odnoszą się zarówno do czułości myszy.

Pobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmo