Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

DPReview się wyłącza: 8 Alternatywne witryny do wypróbowania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: DPReview się wyłącza: 8 Alternatywne witryny do wypróbowania

DPReview, jeden z najbardziej zaufanych przeglądów aparatów i zasobów online, zamyka swoją stronę 10 kwietnia 2023 r. To ogromne rozczarowanie wśród jego fanów, zwłaszcza że strona istnieje od prawie 25 lat.

Niestety jest ofiarą Amazon’s downsizing, który przejął stronę internetową w 2007 roku. Jeśli więc szukasz alternatywy dla tej czcigodnej witryny, oto osiem najlepszych witryn i stron z recenzjami aparatów, które powinieneś sprawdzić.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

PetaPixel powstał w maju 2009 roku i jest jedną z wiodących internetowych publikacji poświęconych fotografii. Mają recenzje, poradniki zakupowe, nowości sprzętowe, a nawet lekcje fotografii. Chociaż nie mają struktury bazy danych podobnej do DPReview, gdzie łatwo jest znaleźć i porównać modele aparatów, mają obszerną listę recenzji najnowszego sprzętu fotograficznego.

Mają kilka recenzji i porównań, w tym najlepsze aparaty podróżne, statywy, obiektywy, akcesoria, a nawet aparaty do smartfonów, takie jak Samsung S23 Ultra. Możesz nawet znaleźć listę najlepszych aparatów na kliszę 35 mm w 2023 r. — co może wzbudzić zainteresowanie różnicą między fotografią filmową a fotografią cyfrową.

Jeszcze jednym godnym uwagi rozwiązaniem jest DPReview YouTube gospodarze Chriss Niccolls i Jordan Drake dołączają do PetaPixel, aby uruchomić PetaPixel YouTube kanał. Tak więc, nawet jeśli DPReview nie będzie już aktywny po 10 kwietnia 2023 r., niektórzy z jego pracowników będą nadal tworzyć doskonałe recenzje fotografii, artykuły i filmy dla swoich fanów.

Imaging Resource został uruchomiony w 1998 roku – w tym samym roku, co DPReview. Ta strona internetowa zawiera kilka szczegółowych recenzji aparatów, obiektywów i drukarek. Mają też wiadomości fotograficzne, konkursy na zdjęcie dnia i nie tylko.

Publikacja ma również swoje własne YouTube kanał o nazwie @imagingresourcereviews. W serwisie Imaging Resource można znaleźć mnóstwo recenzji aparatów i obiektywów, praktycznych podglądów oraz przykładowych galerii aparatów. Znalezienie najnowszych recenzji jest również nieco łatwiejsze, ponieważ są one wymienione bezpośrednio na stronie głównej.

Rekommenderad:  OnePlus Nord 2 Recenzja 5G: Powstaje nowy Nord

Tak więc, jeśli wybierasz między nowymi modelami aparatów, możesz odwiedzić Imaging Resource i potencjalnie znaleźć dogłębną recenzję i przykładowe zdjęcia aparatów, na które patrzysz. Jedyną wadą jest to, że Imaging Resource nie ma tak wielu ludzi, więc niektóre sekcje nie otrzymują tak wielu nowych artykułów i nie publikują tak wielu YouTube filmów rocznie.

DXOMARK rozpoczął działalność jako laboratorium oceny jakości obrazu w 2008 roku w ramach DxO Labs. Ale w 2017 roku została wydzielona jako prywatne przedsiębiorstwo, które dokonuje przeglądu czujników aparatów, obiektywów aparatów i aparatów w smartfonach. Od tego czasu został rozszerzony o audio smartfonów, wyświetlacze smartfonów, głośniki bezprzewodowe i testy baterii.

DXOMARK to instytucja ciesząca się zaufaniem w branży, wykorzystywana przez producentów i publikacje do zapewniania jakości aparatów. DXOMARK przedstawia również swoje protokoły testowe, dając swoim czytelnikom pewność, że jego testy są uczciwe, spójne i powtarzalne.

Możesz również łatwo zobaczyć wyniki w formie tabelarycznej. Tak więc, po prostu odwiedzając stronę z rankingami, możesz zobaczyć, które urządzenie otrzymało najwyższą ocenę od firmy. Jednak nadal nie można porównywać wyników między smartphones i kamer, ponieważ mają różne protokoły testowe.

Mimo to często zadajemy sobie pytanie: „Po co nam profesjonalne aparaty, skoro aparaty w smartfonach są już tak dobre?”

Ale jeśli nie lubisz czytać, możesz również odwiedzić DXOMARK YouTube kanał, aby obejrzeć jego recenzje wideo. Jednak nadal jesteś zobowiązany do uzyskania bardziej szczegółowych informacji, odwiedzając ich stronę internetową i czytając ich szczegółowe artykuły.

Cameralabs został uruchomiony i jest nadal prowadzony przez jego redaktora naczelnego, Gordona Lainga. Przed Cameralabs pracował z różnymi publikacjami, w tym z Digital SLR User, Professional Photographer, MacUser, PC Pro, Computeractive, T3, The Time Educational Supplement, The London Evening Standard i The Register.

Oprócz Laing, Cameralabs ma również zespół, który tworzy długie, szczegółowe recenzje aparatów i obiektywów. Możesz nawet przeglądać recenzje według marki aparatu, co ułatwia znalezienie recenzji dla konkretnego modelu.

Możesz także odwiedzić Camerlabs Gordona Lainga YouTube kanał. Tutaj znajdziesz kilka zaktualizowanych recenzji aparatów i obiektywów. Regularnie przesyła filmy, więc wiele razy w miesiącu znajdziesz na jego kanale nowe filmy.

Rekommenderad:  Slack Vs Teams: najlepszy kanał komunikacji

Bryan Carnathan pierwotnie stworzył tę stronę, aby sprzedawać swoje zdjęcia. Jednak jego publiczność była bardziej zainteresowana jego sprzętem, co sprawiło, że zmienił swoją stronę ze sprzedaży obrazów na rozmowy i nauczanie o fotografii.

Dziś można znaleźć mnóstwo recenzji aparatów i obiektywów do aparatów, zarówno od popularnych producentów, jak i renomowanych marek zewnętrznych. Witryna zawiera również szczegółowe porównania obiektywów dla określonych marek. Możesz na przykład znaleźć listę najlepszych bezlusterkowych obiektywów Canon do sportów na świeżym powietrzu, dzikiej przyrody, obiektywów szerokokątnych i nie tylko.

Ma również zaktualizowane strony z wiadomościami i blogami, dzięki czemu możesz uzyskać najnowsze informacje z branży fotograficznej. A jeśli szukasz oszczędności na sprzęcie do aparatu, powinieneś sprawdzić ich oferty, które mogą zapewnić ci soczystą zniżkę na sprzęt, którego tak długo szukałeś.

Chociaż RTINGS.com recenzuje wiele produktów, ma dedykowany zespół zajmujący się wyłącznie recenzowaniem aparatów. W chwili pisania tego tekstu kupili i przetestowali 82 aparaty, a jeden przegląd jest obecnie w toku.

Recenzje RTINGs.com są łatwe do odczytania i przejrzenia. Mają też łatwe do zrozumienia dane, które pokazują, w jakich czynnościach aparat jest najlepszy. Ale poza wynikami przyjaznymi dla konsumentów, RTINGS.com publikuje również szczegółowe, wysoce techniczne raporty dla tych, którzy chcą wiedzieć.

Jedynym poważnym minusem tej strony z recenzjami jest to, że musisz założyć konto RTINGS.com Insider, jeśli chcesz przeglądać więcej niż trzy szczegółowe recenzje dziennie. Ale jeśli jesteś zadowolony z przeglądania ich porównań, możesz przeglądać tyle artykułów, ile chcesz.

Zespoły kamer PCMag mają mnóstwo porównań, które można łatwo przeglądać. Porównania obejmują krótkie, łatwe do przyswojenia fragmenty, a także przegląd zalet i wad, które pomogą Ci dokonać wyboru. A jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, możesz także przejrzeć jego recenzje, które zawierają wiele próbek obrazów oraz specyfikacje aparatu.

Rekommenderad:  Co robić, gdy Hulu Live się wyłącza

Bezpośrednio na stronie z recenzjami można również znaleźć sekcję „Podobne produkty”, która umożliwia łatwe porównywanie aparatów w ramach tego samego wspornika. Tak więc, nawet jeśli patrzysz na recenzję aparatu DSLR, możesz znaleźć podobną recenzję aparatu bezlusterkowego, która pomoże ci porównać. Jeśli jednak planujesz przejść z lustrzanki cyfrowej na bezlusterkowca, przed zakupem powinieneś rozważyć kilka rzeczy.

Jedną wadą PCMag w porównaniu z innymi witrynami z aparatami jest to, że nie recenzują obiektywów i innych akcesoriów. Tak więc, jeśli jesteś profesjonalnym fotografem lub poważnym hobbystą, możesz poszukać gdzie indziej szczegółowych recenzji obiektywów, statywów i innych akcesoriów do aparatu.

Ken Rockwell jest profesjonalnym fotografem, który zbudował własną stronę internetową, dzieląc się swoją pasją. A jeśli odwiedzisz jego stronę, ma wyraźnie wygląd z lat 90., co da ci trochę nostalgii.

Przeglądając jego stronę internetową, zobaczysz wiele recenzji na temat Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Leica, Hasselblad i innych. Te recenzje obejmują zarówno aparaty, jak i obiektywy, więc nie musisz przeszukiwać jego witryny, jeśli szukasz czegoś konkretnego.

Jego format recenzji jest prosty i łatwy do odczytania, a także dostarcza wiele przykładowych obrazów. Jego artykuły mają osobisty charakter — jakbyś dostawał je prosto od profesjonalnego fotografa, który był w pobliżu.

Jeśli szukasz dopracowania i wykończenia nowoczesnych stron internetowych, nie znajdziesz ich w witrynie Kena Rockwella o tematyce lat 90. Ale nie powinieneś przegapić tej strony, jeśli chcesz otrzymać recenzję aparatu prosto od profesjonalisty.

To koniec ery zasobów aparatu

DPReview jest jednym z filarów recenzji aparatów i dziennikarstwa związanego z fotografią. Jednak padła ofiarą wzrostu liczby aparatów w smartfonach i Amazonmasowe zwolnienia.

Szkoda, że ​​gigant nie mógł wykorzystać autorytetu, który DPReview budował przez lata. Jednak ze względu na skupienie się na innych obszarach i spadającą popularność profesjonalnych aparatów na rynku konsumenckim, Amazon zdecydował, że nadszedł czas, aby DPReview zawiesił kapelusz.