Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Droga FacebookPrzestań kopiować Snapchata!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Droga FacebookPrzestań kopiować Snapchata!

Świat wie Facebook jako „Sieć społecznościowa”. Jest to firma, która przejęła różne platformy, takie jak Instagram, WhatsApp, Oculus VR i inne; firma warta setki miliardów dolarów; firma, której baza aktywnych użytkowników jest większa niż w większości krajów.

Aha, i w ostatnim czasie jest to firma, która kopiuje swoich konkurentów. A dla tych, których mózgi działają z prędkością 00,01 mil na godzinę — tak, mówimy tutaj o Snapchacie!

Facebook właśnie wprowadził nową funkcję aparatu do swojej aplikacji Messenger, która jest wyposażona w różne filtry oparte na AR. Ummm… wydaje nam się, że już gdzieś widzieliśmy tę „nowo dodaną” funkcję.

I zgadnij gdzie? Snapchata oczywiście. Nowy, zaktualizowany komunikator zawiera maski, filtry fotograficzne i naklejki, co przenosi nas prosto do obiektywów, filtrów geograficznych i naklejek Snapchata!

Kiedy przeglądaliśmy strony naszego Facebook-Księga historii Snapchata, natrafiliśmy na rozdział, od którego wszystko się zaczęło. Pamiętamy to bardzo dobrze. Facebook próbowałem kupić Snapchata w 2013 roku za $3 miliardów – wszystko w gotówce. Transakcja, która wydawała się nie do odparcia, została kopnięta w tyłek kowbojskim butem przez aplikację do udostępniania zdjęć, istniejącą wówczas zaledwie dwa lata. Jego mocno nadszarpnięte (jak zakładamy) ego, największa platforma społecznościowa na świecie, zdecydowała, że ​​powinna odpowiedzieć. I tak właśnie myślimy Facebook opracował pomysł:

(Poniższa rozmowa jest dziełem fikcyjnym. Wszelkie podobieństwo do rzeczywistych osób, żyjących lub zmarłych, lub rzeczywistych wydarzeń jest całkowicie przypadkowe. Tak tylko mówię.)

**Burza mózgów o godz Facebook**

Myślimy, że albo coś w tym stylu. Jak inaczej możesz decydować Facebookostatnie decyzje firmy o umieszczeniu funkcji podobnych do Snapchata i wklejeniu ich na wielu platformach? Instagram dostałem nowy Instagram Stories (znane również jako Snapchat Stories), WhatsApp otrzymał nową aplikację aparatu ze Snapchatem, taką jak pisanie nad funkcjami, a teraz mamy Messenger z prawie tymi samymi filtrami AR. W przypadku mniejszej marki byłoby to jedynie aspiracją. Od kogoś o wymiarach Facebook, to jest po prostu głupie. Choćby na chwilę Facebook próbuje odtworzyć zwycięską formułę Snapchata, jedyną rzeczą, której całkowicie brakuje sieci społecznościowej, jest fakt, że niezależnie od tego, jak bardzo kopiuje Snapchata, tak naprawdę to nie pomoże.

Jest powód, dla którego ludzie korzystają ze Snapchata. Aplikacja do udostępniania zdjęć wprowadziła kilka nowych funkcji i ludziom się spodobała. I tak naprawdę nie miało to wiele wspólnego z rodzajem sieci społecznościowych, w których korzystaliśmy Facebook. Uważamy, że użytkownicy korzystają ze Snapchata, aby udostępniać zdjęcia, które mogą zostać automatycznie usunięte, i nie muszą się martwić o zdjęcia, historię i inne problemy – jest to platforma bardzo „natychmiastowa”. Facebookz drugiej strony jest znacznie lepiej zorganizowany: użytkownicy udostępniają status, zdjęcia i filmy na platformie, która oczywiście pozostaje na niej i może zobaczyć rzeczy udostępnione przez swoich znajomych. Facebook dla niektórych stał się nawet źródłem wiadomości. I to właśnie sprawia Facebook inny – to prawie świat sam w sobie.

Właśnie dlatego istnienie Snapchata obok Facebook nie boli Facebook dużo. Snapchat oferuje coś zupełnie innego, dlatego ludzie z niego korzystają i to samo jest w przypadku Facebook. Ludzie używają Facebook z tego powodu, jeśli jutro pojawi się nowa platforma społecznościowa, działająca na tych samych zasadach co Facebook, nie sądzimy, że ludzie się zmienią. Z tego samego powodu nie sądzimy, że osoby przyzwyczajone do Snapchata przeniosą się tylko dlatego, że mogą uzyskać podobne funkcje w innej sieci. Ludzie nie porzucają tak łatwo list kontaktów i społeczności. Hej, Facebook ma aplikację Messenger, ale to nie spowodowało, że ludzie masowo przeszli z WhatsApp na nią, prawda? Podobnie, niezależnie od tego, ile efektów doda do swojego aparatu, stary, dobry Instagram nadal zatrzyma większość swoich użytkowników.

Komputer: soravjain

Mamy takie powiedzenie: różne uderzenia dla różnych ludzi. Nadszedł czas, aby Blue Company zrozumiała, że ​​ludzie korzystają z tych wszystkich różnych platform ze względu na ich różnorodne potrzeby i funkcje. Chcesz przyciągnąć użytkowników z innej platformy? Zrób coś zupełnie innego. Kopiowanie i wklejanie funkcji z konkurencyjnej platformy nie zrobi prawdziwej różnicy, ponieważ hej, te funkcje już istnieją.

Tak, rozumiemy, że wszyscy coś robią i poziom innowacyjności się nasyca, ale pokonanie tego jest prawdziwym wyzwaniem, prawda? A kto jest lepiej przygotowany do poprowadzenia szarży niż Facebook, który znajduje się na szczycie tabeli liderów mediów społecznościowych? Firma tej wielkości, śledzona przez wszystkie oczy w branży, nie musi zniżać się do małpowania konkurenta, aby zdobyć udział w rynku lub domagać się innowacji. Łatwiej byłoby nam zrozumieć, gdyby mała firma próbująca wyrobić sobie markę czerpała „inspirację” od lidera, ale dla firmy, która już przoduje w paradzie, wydaje się to bardzo płytkim posunięciem. Tak, myślimy Facebook, będąc gigantem, zawdzięcza swoim użytkownikom funkcje, które są jego własnymi, a nie podróbkami innych. Firma, która wydaje się czerpie więcej niż tylko inspirację ze Snapchata, musi osiąść na laurach i stworzyć coś naprawdę nowego. Snapchat, będąc mniejszą firmą, nie stara się taki być Facebookprawda?

Komputer: Twitter (@mdl404)

Mam nadzieję, że kolejne spotkanie odbędzie się o godz Facebook co będzie wyglądało mniej więcej tak: (Tak, ta rozmowa też jest fikcyjna. Całkiem podobne do… bla bla i w ogóle)

**Podczas kolejnej burzy mózgów**

Zawsze możemy mieć nadzieję, prawda? Pospiesz się, Facebook. Pokaż nam, że w Twoich laboratoriach innowacji jest więcej niż tylko klony Snapchata.