Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Drogie marki smartfonów, dlaczego każecie nam się wyłączyć?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Drogie marki smartfonów, dlaczego każecie nam się wyłączyć?

Jeśli wierzyć mojej mamie, to mój smartfon jest przyczyną wszystkiego, co jest nie tak w moim życiu i we mnie jako osobie.

Głowa boli?
Rzuć ten smartfon.

Nie możesz się skupić?
Rzuć ten smartfon.

Czujesz zimno?
(Teraz wszyscy razem) Rzuć ten smartfon.

Masz pomysł. I szczerze, brązowe mamy mówią ci, żebyś się pozbył smartphones a obwinianie go za wszystko, co złe na świecie, jest tak samo mainstreamowe i oczywiste, jak bycie słodkimi kociętami.

Smartfony mogły stać się powietrzem w naszych płucach społecznych, ale podobnie jak normalne powietrze (zapytaj nas, Delhijczyków), one również niosą ze sobą część substancji zanieczyszczających środowisko. I choć wciąż słyszysz, jak wszyscy i ich babcie mówią Ci, jak powinieneś rzadziej korzystać ze smartfona, wiadomość zaczęła napływać z miejsc, których najmniej spodziewałbyś się tego od samych producentów smartfonów.

Tak, dobrze przeczytałeś: producenci smartfonów zalecają użytkownikom, aby nie korzystali z nich smartphones. Nie cały czas, pamiętaj. Po prostu wydaje się, że od czasu do czasu dostają takie wezwania sumienia. W niedalekiej przeszłości takie marki jak Nokia i Motorola mówiły nam, jak powinniśmy zerwać z naszym smartphones raz na jakiś czas. A teraz słyszymy to samo PSA Vivoktóry prosi nas o wyświetlenie naszego smartphones.

W swojej najnowszej reklamie z Aamirem Khanem w roli głównej marka prosi użytkowników, aby wyłączyli telefony i skupili się na ważniejszych sprawach, takich jak rodzina. Zrozumielibyśmy, gdyby ta wiadomość pochodziła od punktu doradczego lub była częścią „”, ale fakt, że producent smartfona radzi Ci, abyś rzadziej korzystał ze smartfona, jest jak Pablo Escobar wypuszczający reklamę o działaniu narkotyków wyjątkowo szkodliwe lub firmy paliwowe zalecające przejście na elektryczny środek transportu.

To po prostu nie ma sensu!

W rzeczywistości cały ten trend „nie używaj naszych produktów”, którym podąża wiele marek i który w tym procesie brzmi bardziej święcie niż ty, jest po prostu mylący, głównie dlatego, że jest tak sprzeczny z tym, co robią przez większość czasu, czyli z markami uruchamiam więcej smartphones niż kiedykolwiek wcześniej i łącząc funkcje po znacznie niższych cenach niż kiedykolwiek wcześniej, aktualizacja oprogramowania stała się dla konsumentów dużo łatwiejsza smartphones niż kiedykolwiek wcześniej. I właśnie po to marki smartfonów wypuszczają na rynek nowe urządzenia. A przynajmniej tak byś myślał.

Teraz wszyscy wiemy smartphones powodują tyle samo problemów, ile rozwiązują, jeśli nie więcej. Istnieją raporty, które powiązały zwiększone ryzyko depresji, lęku i stresu z użyciem smartfona i nawet nie zaczynaj od nas jak zabijają planetę. Ale nie będziemy się tym tutaj zajmować.

Naszym zdaniem problem polega na tym, że marki się rozmnażają smartphones jak króliki, a następnie zrzucić ciężar radzenia sobie z nimi na konsumenta. Dlatego co dwa miesiące (czasami co drugi tydzień) wypuszczają nowy smartfon i namawiają Cię do jego zakupu, a następnie wypuszczają reklamę informującą, abyś go nie używał! Ponieważ, hej, rodzina jest na pierwszym miejscu.

Niepokojący jest brak konsekwencji. Te reklamy „wyłączające” nieuchronnie pojawiają się w okolicach festiwali lub świąt. Następnie marki otrzepują się z wszelkiej odpowiedzialności i przechodzą do tworzenia innych reklam informujących o tym, jak świetne są smartphones są i jak należy je od razu kupić. Dziwne, prawda?

Smutne jest to, że marki telefonów wybierają tak dziwną drogę, gdy dostępne są mniej zagmatwane i kontrowersyjne metody. Obecnie prawie każdy smartfon jest wyposażony w funkcje, które pozwalają użytkownikom ograniczyć jego użycie (pomyśl o AppleCzas przed ekranem i Cyfrowa równowaga Google) – funkcje, które uwzględniają czas Twojego korzystania z ekranu lub czas spędzony na określonych aplikacjach i powiadamiają Cię, gdy osiągniesz ustawiony limit czasu. Wydaje się, że są to lepsze i bardziej praktyczne sposoby kontrolowania korzystania z telefonu lub unikania uzależnienia od telefonu. Ignorowanie ich i skupianie się na odkładaniu telefonu (tak, tego samego telefonu, o którym wcześniej mówiono, że jest koniecznością, bestią i najfajniejszą rzeczą od czasu krojonego chleba) wydaje się po prostu chwytem marketingowym.

Jeśli marki telefonów naprawdę chcą rozwiązać ten problem, powinny znaleźć lepsze rozwiązania niż tylko publikowanie okazjonalnych reklam, które są sprzeczne ze wszystkim, co przez większość czasu podkreślają. Nie mówimy, że marki smartfonów nie przejmują się tym, jak ich produkty wpływają na nasze życie, ale jeśli naprawdę im zależy, to nie powinny tak często rozdawać cukierków, jak to robią, a potem mówić dzieciom, że słodycze szkodzą tobie i wszystkim Twoje zęby będą gnić i odpadać, zanim skończysz 30 lat.

Tak proste jak to.

Table of Contents