Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Drukowanie czy malowanie — co jest lepsze dla artystów, którzy chcą sprzedawać online w 2023 roku?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Drukowanie czy malowanie — co jest lepsze dla artystów, którzy chcą sprzedawać online w 2023 roku?

Jako artysta masz wiele możliwości, jeśli chodzi o sprzedaż swoich prac online. Dwie z największych opcji to sprzedaż fizycznych obrazów lub odbitek twoich prac. Zobaczysz wiele porad mówiących, abyś skłaniał się ku jednemu lub drugiemu. Jeśli chodzi o drukowanie a malowanie, co jest dla Ciebie odpowiednie? Wejdźmy w to.

Plusy i minusy sprzedaży fizycznych dzieł sztuki

Kiedy przyjrzysz się sprzedaży swojej sztuki online, zobaczysz, że wielu radzi sprzedać oryginalne dzieło kupującym. Mówią, że pozwala wejść do świata kolekcji dzieł sztuki z najwyższej półki. Jeśli sprzedajesz jednorazową pracę, możesz zacząć wyrabiać sobie markę w ten sposób.

Co sprawia, że ​​dzieło sztuki jest oryginałem? Muszą spełniać kilka różnych kryteriów:

  • Certyfikat autentyczności: To jest dokument, który pokazuje, że ta praca jest naprawdę oryginalna i że będziesz sprzedawać tylko jedną taką sztukę.
  • Ocena pracy: Będziesz potrzebować eksperta, który w pełni oceni pracę i zapisze to na piśmie.
  • Dokumentacja pracy: To jest zapis tego, co zrobiłeś, aby stworzyć utwór, który ponownie pokazuje, że jest autentyczny i jedyny w swoim rodzaju.

Jakie są zalety sprzedaży pojedynczych egzemplarzy w porównaniu z odbitkami? Jest kilka powodów, dla których warto to rozważyć.

Wyróżnij się w branży:

Jeśli twoje dzieła są kupowane w sferze kolekcjonerów sztuki, będziesz mógł zacząć wyrabiać sobie markę. Im bardziej będziesz znany, tym więcej będą warte twoje kawałki. To może sprawić, że z czasem będzie to całkiem opłacalne dla ciebie jako artysty.

Nie musisz sprzedawać wszystkich swoich elementów jako oryginałów:

Zobaczysz, że inni artyści tworzą kilka dzieł, ale decydują się na wypuszczenie na rynek tylko jednego lub dwóch oryginałów w tym samym czasie. Oznacza to, że mniej ich pracy jest dostępne, co czyni ją bardziej wartościową. Ponieważ mają też inne prace, mogą je wykorzystać do sprzedaży druków, dywersyfikując swoje dochody.

Masz kontrolę nad cenami:

Kiedy sprzedajesz oryginały, musisz zdecydować, za ile je sprzedasz. Jako nowicjusz na rynku możesz zdecydować, że będziesz chciał wystawić na sprzedaż jeszcze kilka elementów po niższej cenie. Gdy zaczniesz być znany, możesz zmniejszyć liczbę elementów i podnieść ceny, aby mieć pewność, że dostaniesz tyle, ile jesteś wart.

Możesz też sprzedawać odbitki:

Sprzedając oryginał, możesz też sprzedawać jego odbitki. To jest coś, z czego możesz skorzystać, aby pieniądze napływały. Nie zmniejsza to wartości oryginału, ponieważ wciąż jest tylko jeden z nich, więc tylko jedna osoba może go posiadać.

Oprócz zalet, chcesz być świadomy wad sprzedaży oryginalnych elementów. Oto, o czym należy pamiętać:

Wady – sprzedaż zajmie trochę czasu:

To największa wada sprzedaży oryginału. Kiedy po raz pierwszy wystawiasz przedmiot na rynek, będziesz chciał go jak najszybciej sprzedać. Będziesz jednak musiał poczekać, aż kawałek znajdzie właściwa osoba.

Wady – Będziesz musiał pracować na konkurencyjnym rynku:

Nie można zaprzeczyć, że rynek kolekcjonerów sztuki jest bardzo konkurencyjny, więc może się okazać, że trudno się wyróżnić. Musisz mieć coś wyjątkowego w swojej pracy, na czym możesz się sprzedać.

Plusy i minusy sprzedaży odbitek artystycznych

Z drugiej strony masz możliwość sprzedaży odbitek artystycznych. Są to zawsze opcja dla artystów, którzy chcą sprzedawać swoje prace tym, których nie stać na oryginał. Jakie odbitki możesz sprzedawać jako artysta?

  • Wydruk giclee: Te wydruki są wykonane przy użyciu cyfrowego obrazu sztuki i są tworzone za pomocą drukarki atramentowej. Można je tworzyć na papierze i płótnie.
  • Reprodukcja litograficzna: Te wydruki są tworzone przy użyciu zdjęcia oryginalnego dzieła, które jest przenoszone na światłoczułą kliszę. Zobaczysz również te, o których mowa w plakatach.
  • serigrafia: Zobaczysz również, że jest to określane jako sitodruk, gdzie atrament jest używany pod cienkim ekranem, dzięki czemu atrament przykleja się do papieru pod spodem.

Zobaczysz, że odbitki serigraficzne są uważane za „oryginalne”, a odbitki giclee i litograficzne za „reprodukcje”.

Jakie są zatem zalety i wady drukowania w porównaniu z malowaniem i kiedy jest to dla Ciebie lepsze? Proces ten ma wiele zalet, m.in.

Technologia cyfrowa ułatwia tworzenie wydruków:

Jest to jedna z największych zalet grafik dla artysty. Jeśli chcesz tworzyć odbitki reprodukcyjne, możesz wykonać ich wiele za pomocą drukarki lub kliszy światłoczułej. Otworzyło to proces dla wielu artystów, którzy inaczej nie byliby w stanie sprzedawać odbitek swoich prac.

Spraw, aby Twoja praca była bardziej dostępna:

Oto kolejna duża zaleta drukowania. Będzie mnóstwo ludzi, którzy chcieliby kupić twoją pracę, ale nie mogą, ponieważ nie stać ich na oryginał. Zamiast tego mogą kupić wydruk do wystawienia w domu, a to oznacza, że ​​nadal możesz wyrobić sobie markę.

Przynieś więcej zarobków, szybciej:

Jest to dość oczywiste, ale jeśli sprzedajesz odbitki swoich prac, będziesz mógł czerpać z nich zyski niemal w nieskończoność. Oryginał zarobi więcej od razu, ale z czasem możesz zarobić więcej na odbitkach.

Wady – Zbyt wiele opcji:

Dla niektórych pomysł wyboru między różnymi rodzajami nadruków może być przytłaczający. Jeśli dopiero zaczynasz sprzedawać swoje dzieła sztuki, możesz nie wiedzieć, jaki rodzaj druku jest odpowiedni i czy powinieneś zrobić limitowaną serię, czy nadal sprzedawać odbitki.

Wady – niektórzy mogą uważać, że twoja praca nie jest tak wartościowa:

Istnieje obawa, że ​​jeśli sprzedajesz odbitki, to twoja praca nie jest tak cenna jak te, które sprzedają tylko oryginały. Jednak każdy, kto zajmuje się kolekcjonowaniem dzieł sztuki, wie, że to nieprawda, a twoja praca jest tak samo cenna, bez względu na to, jak ją sprzedasz.

Praktyczne kwestie sprzedaży druku a malarstwa

Musisz także wziąć pod uwagę praktyczne aspekty sprzedaży swojej pracy, jako odbitki lub oryginału. Na przykład, jak opłacalny może być każdy z nich? Sprzedaż oryginału może zająć trochę czasu, ale będziesz mógł poprosić o więcej za sztukę. Wydruk będzie kosztował mniej dla kupującego, ale możesz sprzedać wiele z nich i potencjalnie zarabiać na tym przez dłuższy okres. Zwykle rocznie sprzedaje się więcej odbitek niż oryginałów, ale oczywiście oryginały są cenniejsze.

Co powiesz na wysyłkę? Tutaj wygrywają wydruki, ponieważ łatwiej je zapakować i wysłać. Musisz bardzo uważać na oryginał, aby mieć pewność, że dotrze do kupującego w jednym kawałku.

Prawa autorskie do Twojej pracy to coś, co również chcesz wziąć pod uwagę. Kiedy tworzysz utwór, automatycznie stajesz się właścicielem praw autorskich do niego. Kiedy sprzedajesz to komuś innemu, sprzedajesz mu dzieło, a nie prawa autorskie. W większości przypadków oznacza to, że kupujący nie będzie mógł zgodnie z prawem skopiować Twojej pracy i sprzedać jej dalej.

Pamiętaj jednak, że jeśli tworzysz pracę dla galerii sztuki lub firmy, zrzekasz się tych praw, chyba że wynegocjowałeś inaczej w umowie. Możesz także legalnie sprzedać prawa komuś innemu.

Możesz uniknąć kopiowania swojej pracy przez kupujących, umieszczając informacje o prawach autorskich na odwrocie dzieła. Niektórzy kupujący nie będą tego świadomi, więc dodając to, pokrywasz swoje podstawy.

Wydruki a malowanie: co jest lepsze dla artystów, którzy chcą sprzedawać online?

Wielu artystów będzie teraz szukać sprzedaży online. Oferuje im wygodny sposób sprzedaży swojej pracy i dotarcia do szerszego rynku. Czy w związku z tym jest to łatwiejsze w przypadku sprzedaży drukowanej lub oryginalnej?

Sprzedawanie odbitek online jest bardzo łatwe, ponieważ możesz założyć cyfrowy sklep. Klienci będą mogli kupić odbitki, które chcą, a Ty możesz je wysłać bezpośrednio do nich. Dzięki temu możesz dotrzeć do klientów na całym świecie.

Podczas gdy wiele oryginalnych sprzedaży odbywa się osobiście, na przykład w galeriach sztuki, możesz również w ten sposób skorzystać ze sprzedaży online. Możesz ponownie dotrzeć do większej liczby osób, dzięki czemu będziesz mieć większy rynek na tworzone przez siebie elementy.

Jest wiele rzeczy do rozważenia, gdy myślisz o sprzedaży oryginałów lub odbitek. Jako artysta chcesz mieć pewność, że zarabiasz tyle, ile jesteś wart. Ostatecznie oba mają swoje mocne strony i będziesz chciał dokonać wyboru, który najlepiej odpowiada Twoim celom. Lub po prostu zaoferuj obie opcje!

Ten gościnny wpis został napisany przez Sarę Sparrow, która jest pisarką ds. marketingu w firmie Academized, gdzie pracuje z osobami szukającymi odpowiedniego rynku dla swojego produktu.

Table of Contents